Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki vegetáriánus, és nem csak...

Aki vegetáriánus, és nem csak divatból csinálja, az miért csinálja?

Figyelt kérdés
Nem támadó jellegű kérdés, még mielőtt valaki hajlamos lesz azt hinni. Érdeklődés.
2013. máj. 27. 22:31
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 ivilicious ***** válasza:
0%
"Fontos tudnunk, hogy az ember azáltal emelkedett ki az állatvilágból, hogy húsevő lett. A majmokhoz hasonló ősei csakúgy, minta ma élő emberszabású nagy majmok, még alapvetően növényevők voltak, bár némelyikük alkalmanként el-elkapott egy kisebb állatot, és megette. A közös vadászat és a húsevésre való áttérés folyamán alakultak ki a kizárólag emberi sajátosságai. Emésztő- és kiválasztó rendszere mára tehát alkalmassá vált a korlátlan hús- és halfogyasztásra. Állati eredetű táplálékok, négylábúak, halak és szárnyasok húsának fogyasztására vagyunk berendezkedve mind emésztőrendszerünket, mint lelki beállítottságunkat tekintve. Persze meg tudunk lenni nélküle, vadásznunk és húst ennünk sem muszáj, DE akkor részben természetünk elvárásai ellenében cse- lekszünk, elfelejtve, hogy testünk akkor működik tökéletesen, ha megadjuk neki, amire szüksége van."
2013. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a baromságot.az ember csak húson nem is tudna megélni, csak növényen viszont simán.s ráadásul, logikátlan, mert akkor ezek szerint húsevő állatok nincsenek is, hiszen az ember a húsevéssel emelkedett ki.szóval a tigris is ember?:) az csak húst eszik, s ő nem is lenne meg növényi kajával.
2013. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:

ma 18:17

Szerintem te totálisan félre értelmezted amit bemásolt a srác. Nem az van odaírva, hogy az ember kizárólag húst eszik. Az a lényege, hogy szerinte az ember a növényevés mellett a húshoz is megtanult alkalmazkodni, jelenleg már igényli is normál körülmények között a szervezete.


Lényegében ezt magyaráztam én is. Az átlag vegák itthon azt csinálják, hogy amikor éhesek akkor esznek xy zöldséget, amit épp megkívánnak, és azt hiszik, hogy egészségesek, közben meg szinte mindenből hiányosak, és a meszes vödröt sem bírják el. (tudom, hogy van aki jól csinálja, de sajnos nem az a gyakori)

Ha valaki növényevésre adja a fejét, akkor fokozottan oda kell figyelnie a táplálkozásra, mivel sok dolgot lényegesen nehezebben visz be, mint a mindenevők. Faszán meg kell tervezni az étrendet, hogy ne maradhasson ki semmilyen tápanyag, és a fehérjebevitelt sem lehet gyümisalival és margarinos kenyérrel megoldani, figyelni kell arra is. Magyarul: így is lehet nagyon egészségesnek lenni, csak nehezebb, és nem olcsó mulatság.

2013. jún. 3. 21:46
 44/63 ivilicious ***** válasza:
28%
lány vagyok hahó :)
2013. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
100%

""Fontos tudnunk, hogy az ember azáltal emelkedett ki az állatvilágból, hogy húsevő lett. A majmokhoz hasonló ősei csakúgy, minta ma élő emberszabású nagy majmok, még alapvetően növényevők voltak, bár némelyikük alkalmanként el-elkapott egy kisebb állatot, és megette"


Nem tudom, honnan van ez a szöveg, de nagyon nagy baromságokat ír.


Az ember legközelebbi rokona, a csimpánz rendszeresen fogyaszt húst, nem csak alkalomszerűen/véletlenszerűen egy-egy bogarat bekapva, tojásokat, madarakat, kisebb emlősöket is elfogyaszt, vadászik rájuk. Ezt nem úgy kell értelmezni, hogy napi 3x vadászni megy, de a teljes diétája része, nem évente 2x bekap egy bogarat és kész. A csimpánz MINDENEVŐ, pont mint az ember. TÖbbnyire gyümölcsökön él, mert ez a legkönnyebben hozzáférhető, DE amint húshoz jut, azt is megeszi. A korai ember ettől semmiben nem különbözött évezredeken át - az étrendje nagyrészét gyümölcsök, zöldségek, bogyók, gyökerek tették ki, és HA volt, akkor hal, vagy a levadászott állat húsa.


Az ember nem a húsevéssel emelkedett ki az állatvilágból, ilyet a mai tudomány sehol nem ismer el! A mai álláspont szerint ami leginkább "megdobta" a fejlődésünket az a 2 lábon járás és az eszközhasználat.

2013. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
és aki nem hisz az evolúcióban, hanem a Bibliában, az meg azért vegetáriánus, mert a Biblia ezt írja. (Mózes első könyvében)
2013. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:

ma 17:31

A teremtéstörténet nem azt írja a bibliában, hogy JHWH megengedte az embereknek, hogy elfogyasszák az állatokat? Nekem valahogy így rémlik.

2013. jún. 4. 20:18
 48/63 anonim ***** válasza:

kérdező, amit írtál, az pont hogy általánosítás, baromság. pl. az a vegán testépítő nem bírná el a meszesvödröt? de én is sportolok, súlyzós edzésre is járok. jó, nem emelek nem tudom, mekkora súlyt, de a húsevő ismerőseim se, szimplán azért, mert nem edzünk olyan szinten. hiányok? aki eszik húst, az mitől fog rögtön változatosan táplálkozni? ismerek valakit, kolbászt eszik sonkával, férfi, és olyan gebe, hogy elfújja a szél. sportolni nem sportol semmit (focimeccset a tévében, az a sport), most ő mitől lesz egészségesebb?

7


úgy eszik a vegetáriánus, hogy ha megéhezik, eszik valami növényt? na és? a húsevő meg eszik egy hamburgert. például. és?

2013. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:

tegnap 22:03

Fejezd már be a kommentjeim kiforgatását, és inkább figyelj arra, hogy mit beszélek. Mert hogy totál félreérted az egészet, azt is teljesen biztos.


Azt mondtam, hogy itthon az átlag vegák teljesen szarul csinálják, ezért satnyák. Szó nem volt itt semmiféle testépítőről. Még általánosítás sem volt, mert odaírtam, hogy van kivétel.


A kommented másik felében meg jó magyar szokás szerint csak végletekben gondolkodsz. Ki mondta, hogy aki csak húst eszik az egészséges, és erős is? Ha nem edz, de mondjuk ektomorf alkat a haverod, akkor simán lehet cerka testű szalonnás kolbászos étrenddel is. Bizonyára neki is hiányolja a szervezete azt amit nem tud hússal bevinni. Igen, hiányok, ahogy mondod. Bizonyos tápanyagok amik a húsban bőven vannak, növényekben elég ritkán. Ezért kell sokkal jobban odafigyelni a változatosságra egy vegának. A változatosság alatt meg nem azt kell érteni, hogy minden nap mást egyél... kicsit bonyolultabb.


Az utolsó sorod: ugyan ez, jó magyar szokás, csak a két végletben gondolkodsz. Aki így csinálja, az meg is érdemli. Aki viszont normális, az figyel rá, hogy minden nap bevigyen minden fontos tápanyagot. Nem is pazarlok több időt, eszek is egy kis párolt csirkemellet sült zöldséggel és rizzsel, mindjárt mennem kell edzeni :)

2013. jún. 5. 15:40
 50/63 anonim ***** válasza:

A kérdés leírásában még azt írtad "..Nem támadó jellegű kérdés, még mielőtt valaki hajlamos lesz azt hinni..."

De a válaszaidból kiderül, hogy igen.

2013. jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!