Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki vegetáriánus, és nem csak...

Aki vegetáriánus, és nem csak divatból csinálja, az miért csinálja?

Figyelt kérdés
Nem támadó jellegű kérdés, még mielőtt valaki hajlamos lesz azt hinni. Érdeklődés.
2013. máj. 27. 22:31
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:
Nem, csak felbasz hogy egyesek hót félreértik amiket írok. Szerintem az utolsó válaszoló már szándékosan csinálja, hogy felidegesítsen... Még mindig nem támadó jellegű a kérdés. Tájékozódni akartam, a segítőkész válaszolóknak hála megkaptam az információkat amikre vágytam. Az meg már hadd ne legyen az én bajom, hogy 1-2 ember nem képes értelmezni a kommentjeimet, és az derül ki számukra, hogy támadok.
2013. jún. 6. 15:58
 52/63 anonim ***** válasza:
73%
Szerinted az átlagvega nem figyel a kajára, csak eszik vmi zldséget, ha éhes, a húsevők meg persze mind tudatosan, odafigyelve kajálnak? inkább éppenhogy fordítva.
2013. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:

Kb ez a negyedik kommentem, amiben értelmezést segítek elő, de úgy látszik, kell...


Kb ez a nem tudom hányadik kommentem, amiben ismét leírom: ki mondta, hogy a két véglet létezik csak?


Szerinted mit jelent az, hogy ÁTLAG? Az átlag ember itthon nagyon szarul kajál, legyen vega, mindenevő, csakhúsos keménylegény, akármi. Tehát az átlag vegetáriánus is szarul kajál. DE NEM MIND, ILYET NEM ÍRTAM! Jobban oda kell figyelni a kajára, hogy bevigyék azt amit hús nélkül nehéz, ez egy tény. De nem lehetetlen.


Még mindig nem mondtam egy istenverte szóval sem, hogy az összes húsevő jól csinálja.


Sőt, a vegyesen kajáló emberekre sem mondtam, hogy az összes jól csinálja.


Mindet lehet jól és szarul is csinálni. Legegyszerűbb úgy, ha eszel növényt és húst is, épp annyit, amennyire szükség van. De van még sok járható út. A lényeg, hogy jól csinálja valaki. Itthon ez nem jellemző sajnos.


Tovább nem vagyok hajlandó foglalkozni a témával, kész, vége, ennél szájbarágósabban képtelen vagyok elmagyarázni, egy bizonyos szint alá már nem tudok, és nem is akarok lemenni... ilyenkor értem meg, miért beszél úgy Bunny az Edző válaszol-ban, ahogy.


Igen, most már támadó jellegű vagyok. De nem a vegákat támadom, hanem az értetlen embereket.

2013. jún. 6. 20:52
 54/63 anonim ***** válasza:
0%

Aki ezt ajánlja az vagy hülye vagy nagyon hülye.Én kb. mindennap eszek húst és nem érzem úgy hogy ettől meghalok.

El nem tudom képzelni hogy mit éreznek amikor omlós, jól megsült, fűszeres csirkecombot látnak, én ettől mindig éhes leszek. de nem a répára.

2013. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:
Ne is mondd... ma grillpartin voltam :D Nincs is annál jobb, sült pipi egy jó hosszúlépés és egy adag saláta mellett a nagy melegben :)
2013. jún. 9. 20:04
 56/63 anonim válasza:
Mert undoritó mégcsak ránézni is arra az inas,eres valamire....Nem ér annyit egy állat szenvedése hogy húst egyek ilyen egyszerû:):/
2013. jún. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Egyébként nem is gondoltam, hogy ennyien gondolkoznak hozzád hasonlóan. Nem ítélem el, meg semmi, csak furcsa :D Nekem biztos, hogy soha nem jutna ilyesmi az eszembe.
2013. jún. 30. 00:33
 58/63 anonim válasza:

Én óvodás korom óta vegetáriánus vagyok. Semmire nem emlékszem, hogy miért lettem az. :D Kicsit nehéz visszaszokni a "mindenevő" életmódra a gyerekkori megszokásokból. :-)

Amúgy nekem a gyomrom valamiért nem bírja a húst. Nem egyszer volt már, hogy majdnem hánytam a hústól. Nem tudom miért. Biztos, mert gyerekkororom óta vegetáriánus vagyok.

2013. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:
Lehet hogy csak hozzá kéne szokatnod a gyomrodat. Nekem csak a rossz minőségűeket nem bírja, gyerek korom óta sugárba hányom ki evés után fél órán belül a virslit, parizert, felvágottakat, ha arra vetemedek hogy ilyet egyek :D
2013. júl. 20. 07:10
 60/63 anonim válasza:

Annyira boldog vagyok hogy egyre több ember ismeri fel hogy milyen borzalmas amit a vágóhídon művelnek:DNemrég volt egy hasonló kérdés bemásolom a válaszom:

Éppen egyik nap gyűjtöttem vegetarianizmussal kapcsolatban idézeteket mert egy vadbaraom lehülyézett azért mert vega vagyok.(nem csak ennyit mondott de ha kiírnám miket mondott a moderátorok letiltanának)Szóval:

"Egész egyszerűen nem akarok megölt állatokat enni, ahogy megölt embereket sem! Az élet szeretete az, ami meggátol abban, hogy húst egyek."


“Az állatok a barátaim, és a barátaimat nem eszem meg!”


"Ha megteheted, hogy egy élet elpusztítása nélkül is életben maradj, akkor miért ne?"


"13 évesen lettem vegán, és ez a legjobb dolog, amit életemben tettem. Okos kis kölyök voltam. Nem tudtam a legjobb műveltséget pénzen megvenni, de azt tudtam, húsevés nélkül is megkapom az összes tápanyagot, amire szükségem van. Megnyugtatott, hogy eszem az ételemet, tudva, hogy egyetlen állat sem halt meg a vitaminjaim miatt. Felszabadító érzés számomra és az állatoknak is. És még egy dolog: a vegán csókok kellemes ízűek."


"Az élettelen húst el kell temetni, nem pedig megenni"


"Na jó.Ha egy állat megöl egy embert az állatot szintén megölik.Ha egy ember megöl egy állatot az embert miért nem ölik meg??"-mondom én-

2013. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!