Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánus életmód drágább...

A vegetáriánus életmód drágább, mint a mindenevő?

Figyelt kérdés
Az ételek elkészítésére, a hozzávalók árára gondolok.
2013. szept. 3. 12:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
Valahol azért őrület, hogy a zöldség többe kerül mint a hús. Mert mi a hús? Egy hozzánk hasonló élőlény teste, aki nagy valószínűség szerint nagyüzemi körülmények között élte életét, még napot sem látott. Azért lehet ilyen olcsó a húsa, mert összezsúfolják szerencsétleneket és megpróbálják a lehető legkevesebb ráfordítással felhizlalni. Lehet, hogy a mi fizetésünkhöz képest nem számít olcsónak, de ahhoz képest, hogy megöltek érte valakit, szinte ingyen van. Még csak meg sem becsüljük.
2013. szept. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
DarkLantern, fejtsd már ki, mi az a négyféle vegetáriánus kaja, ami szerinted csak az létezik.
2013. szept. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem nem négyféle kajára, hanem vega étrendre gondolt. Mint pl. vegán, ovo, lakto, lakto-ovo :)
2013. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%

"Alapvetően olcsóbban is ki lehet hozni a vegetáriánus étrendet a húsosnál, egészségesen, mivel a legtöbb zöldség kilója jóval a húsok alatt van árügyileg."

Elég gyenge a logika, mivel a zöldség kalóriatartalma és összetétele durván különbözik a húsétól. Egy kiló zöldség nem "pótol" egy kiló húst... Zöldséggel jóllakni sokkal drágább (számomra lehetetlen is), s a fehérjét bevinni is :D Szóval ezen mélyebben kell elgondolkodni.


Nos, sosem vezettem, mikor mennyit költöttem ételre, de alapvetően nem az számított, hogy vega voltam vagy sem. Most épp közel állok a vega paleóhoz (mindkét fajtából kilógva picit), semmit nem változott az ételköltségem. Azt vettem észre, alapvetően az számít, hogy milyen minőségű cuccokat eszem. Zöldség mindig rengeteg volt az étrendemben, gyümölcs is mindennap, ez télen drágít, de nem tudok mit tenni, kell :D Igaz, télen csíráztatok és nem eszek meg egy kiló uborkát :D Viszont lehet koncentrálni a répára, sütőtökre, káposztára... Kismennyiségben viszont drágábbakat is eszem, jólesik és nem is kell több, nyáron kiélem magam.

Gabonával és hüvelyessel elég olcsón jól lehet lakni, de amikor én szinte teljesen elhagytam ezeket, s erősen kezdtem építeni az olajos magvakra (valamivel jól kell lakni :D), valahogy akkor sem lett drágább az étkezésem. Igaz, kevesebbet is eszem így.


A vegetáriánus életmód túl tág fogalom. Sokféleképpen lehet csinálni, a nyersvegánok és mondjuk valami bután egyoldalú gabonán élő valaki durván más anyagokat használ... Sok múlik az arányokon s nem mindegy, mivel lakunk jól... Sült zöldséggel, gyümölccsel, zöldséges rizzsel... Az ár is drasztikusan képes változni...

2013. szept. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

""Alapvetően olcsóbban is ki lehet hozni a vegetáriánus étrendet a húsosnál, egészségesen, mivel a legtöbb zöldség kilója jóval a húsok alatt van árügyileg."

Elég gyenge a logika, mivel a zöldség kalóriatartalma és összetétele durván különbözik a húsétól. Egy kiló zöldség nem "pótol" egy kiló húst... Zöldséggel jóllakni sokkal drágább (számomra lehetetlen is), s a fehérjét bevinni is :D Szóval ezen mélyebben kell elgondolkodni."


A logika nem gyenge, ugyanis a különbség annyi, hogy a főétel, ami az asztalra kerül a zöldség lesz. A fehérjéket nyilván egy vegetáriánus általában tejtermékekből viszi be vagy különböző zöldségek kombinálásával kap teljes értékű fehérjeprofilt, ez mindegy. A lényeg azon van, hogy a 20-25 deka hús/főétkezés/fő zöldségre cserélődik, ami olcsóbb.


Ennél nagyobb butaság pedig a világon nincs, hogy a zöldségtől nehezebb jóllakni. Ha azt vesszük, hogy pl. csirkemellből egy átlagember 25 dekától jól lakik, és annak kalóriatartalma 413, a csicseriborsóé példának kedvéért szinte pontosan ugyanennyi (410), tehát ugyanakkora mennyiségtől laksz jól belőle. Ez nyilván nem igaz miden zöldségfélére, de éppen ezért érdemes őket kombinálni, valamint a teljesebb étrend (vitaminok, ásványi anyagok, megfelelő fehérjék, stb.) érdekében is.


De önmagában ez hülyeség, hogy a zöldség nem laktat.

2013. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
egyetértek, hülyeség, hogy a zöldség nem laktat. pl. krumpli eléggé, (meg még hízlal is:), a bab is, csicseriborsó is pl. amúgy, a húsételeket is körettel szokták enni,s érdekes módon a nagyobb rész a köret...azzal laknak jól.
2013. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 DarkLantern ***** válasza:
# 12-es, # 13-as válasza megválaszolta a dolgot. Olvasd el megint a hsz-emet és értelmezd is, ha lehet.
2013. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#15: Az átlagos zöldség kalóriatartalma elég alacsony, a hüvelyesek zöme persze más lapra tartozik. De próbálj meg cukkinivel jóllakni... :D OK, ez sarkítás, de szinte az összes nem hüvelyes zöldség ilyen (a sütőtök üdítő kivétel, de azt is kilószámra eszem), sőt a zöldborsó, zöldbab is. Egy kiló még kevés, enni kell hozzá mást is :) Főleg zsírt, ugye, az a laktató rész, de még az sem elég. Én tojást és olajos magvat szoktam alkalmazni, úgy már OK.


A krumplit nem tekintem zöldségnek, de az engem soha az életben nem laktatott (egy kiló sült krumpli aranyos cucc, de nem lakom jól tőle, ez van)... Egyszer megpróbáltam paradicsomos káposztával jóllakni. 2 kilót ettem meg belőle egy nap, nagy bajban lettem volna, ha mást nem eszem, pedig ment bele természetesen sok zsír is...

Azt tartom, hogy teljesen más összetételű ételeket nem igazán lehet összehasonlítani, hisz nem pótolja az egyik a másikat.


A körettel laknak jól? Lehet. Nem sok rálátásom van a húst gyakran evő emberek életére. A fogyós topikban inkább salátát vagy hasonló szolid cuccot esznek hozzá, amivel önmagában tuti nem laknának jól :D A hús viszont laktat, ezt tapasztaltam már.


Azt hiszem, mindannyiónk mondanivalójában van igazság, csak másféle ételekre gondoltunk. Hiszen rengetegféleképpen lehet az ember mindenevő és vega is... A paleo a kedvenc példám a különbözőségre, van, aki húst eszik salátával, van, aki vegán, sőt van, aki gyümölcsre alapoz, van, aki zsírra :D


Nekem személy szerint nem működne, hogy akkor egyek babot naponta. Szörnyen unnám. Igaz, a húst is. Nehéz dolgok ezek.

2013. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Vegán vagyok és nem, nem drágább, kb ugyanúgy jön ki, pedig elég színesen étkezünk, (bulgur,mungóbab, quiona...)

A növényi tejeket el lehet készíteni otthon is, nem is sok idő ezzel is lehet spórolni, ráadásul egészségesebb. Tévhit az, hogy vegánnak vagy vegetáriánusnak lenni drága mulatság, ha bele gondoltok mi kerül manapság igazán sokba? A hús, a tejtermékek és a sok fölösleges nassolás. Nem utolsó sorban nem csak anyagilag éri meg ez az életmód, magamból indulok ki, de ennyire erős/ egészséges még sosem voltam.

27/L

2013. szept. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Drágább egy kicsit de sokkal egészségesebb
2016. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!