Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Volt már hogy ettetek olyat,...

Volt már hogy ettetek olyat, amiről utólag derült ki, hogy tartalmazott állati eredetűt?

Figyelt kérdés

Vegetáriánusokhoz szól a kérdésem!


Ettetek már olyasmit, pl mártogatós, szósz, leves, püré, stb. amiről nem lehetett felismerni, hogy tartalmaz állati eredetű hozzávalót és később derült ki?

Hogyan reagáltátok le? Hogyan éreztétek magatok?


Nekem ez rendszeres félelmem és fordult már elő, mert sajna itthon valahogy nem fogják föl, hogy a zselatin micsoda vagy hogy a zsír nem a fán terem és úgy belefőzik a kajába, pl pogácsába, hogy felismerhetetlen ugye aztán büszkén kijelentik, hogy most olyan kaja van amiből én is ehetek én meg elhiszem. :(



2015. márc. 4. 10:01
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
17%

attól hogy zsíros még semmi bajod nem lesz tőle.

a zselatint amit a boltban lehet kapni inkább nevezném műanyagnak mint állati eredetűnek

2015. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
23%
Semmi bajod nem lesz ezektől az ételektől. Sőt! egészségesebb leszel tőle.
2015. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
megismétlem: Vegetáriánusokhoz szól a kérdésem!
2015. márc. 4. 10:15
 4/46 anonim ***** válasza:
57%
De most komolyan, minek kell ezt túlspilázni? Ha kiderül megmondod, hogy köszönöm finom volt, de máskor lécci ne, mert ez meg az. Nem miattad "gyilkolták le" azt az állatot.
2015. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
aki nem vegetáriánus az nem fogja megérteni, annak ez túlspilázás
2015. márc. 4. 11:59
 6/46 anonim ***** válasza:
86%
Kénytelen leszel magadnak sütni-főzni, mert túl sokan vannak azok, akikkel nem lehet megértetni, hogy "köszönöm, NEM KÉREM, mert zsírral készítetted, mert zselatinos, mert kárminnal van színezve". Nem tartják tiszteletben a döntésedet, és nem is akarják elfogadni, hogy nem csak a saját ízlésük létezik. Amikor még rendszeresen jártam cukrászdába, minden bizonnyal belefuthattam rengeteg zselatinos tortába, de inkább nem is akarom tudni... Most már mindenre odafigyelek, megbízhatatlanok főztjéből pedig nem eszem.
2015. márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
87%

Első pár válaszadó: nem az volt a kérdés, hogy baja esik-e tőle, mert nyilván nem, hanem az, hogy más VEGETÁRIÁNUSOK hogy reagálnak erre. Ha nem tudtok szöveget értelmezni, legközelebb inkább olvassátok el kétszer is...


Kérdező: velem is előfordult már, pl a héten ettem egy francia lágysajtot, megfordítom "2% disznózsír". Oké, köszi, akkor mégsem. Nem tudom mi a bánatot kersett benne ilyesmi, de ez van visszacsinálni nem tudom. Kidobtam, és nem veszek többet attól a gyártótó semmit a címke elolvasása nélkül.

2015. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, a 4es vagyok.

Nem, nem vagyok vegetáriánus, de van olyan (valós) problémám, ami miatt nem ehetek bizonyos alapanyagokat. A környezetem erre igyekszik is odafigyelni, amiért én maximálisan hálás is vagyok nekik. De bárki hibázhat!

Úgyhogy azt hiszem valamennyire egy cipőben járunk, és jogosnak érzem az ítéletemet, miszerint túlspilázod a dolgot.

2015. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
36%
Igen, és bele is haltam szörnyű kínok között.
2015. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
76%

Nekem múltkor nem mondták meg, hogy a pogácsába tettek egy csomó zsírt, én meg nem jöttem rá, mitől olyan fura.

2 napig ment a hasam és hánytam, mivel 8 éve nem ettem állati zsiradékot...

2015. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!