Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Volt már hogy ettetek olyat,...

Volt már hogy ettetek olyat, amiről utólag derült ki, hogy tartalmazott állati eredetűt?

Figyelt kérdés

Vegetáriánusokhoz szól a kérdésem!


Ettetek már olyasmit, pl mártogatós, szósz, leves, püré, stb. amiről nem lehetett felismerni, hogy tartalmaz állati eredetű hozzávalót és később derült ki?

Hogyan reagáltátok le? Hogyan éreztétek magatok?


Nekem ez rendszeres félelmem és fordult már elő, mert sajna itthon valahogy nem fogják föl, hogy a zselatin micsoda vagy hogy a zsír nem a fán terem és úgy belefőzik a kajába, pl pogácsába, hogy felismerhetetlen ugye aztán büszkén kijelentik, hogy most olyan kaja van amiből én is ehetek én meg elhiszem. :(



2015. márc. 4. 10:01
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
87%
Akkor nézz meg pár receptet, el fogsz amulni!
2015. márc. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te miért is nem szállsz le rólunk?

Vagy a kiscsj, akit töröltek, hogy életképtelenek vagyunk, mert nem eszünk húst? S az első válaszoló?

2015. márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
84%

én vagyok, az az első válaszoló, de az előbb írtam, hogy haggyuk békébe egymást. és igen, azóta már sikerült megváltoztatnom a véleményemet arra, hogy az emberek hülyék. úgy általába mind. nem tudjuk megállni, hogy ne akarjuk az embereket saját képünkre formálni. ha véletlenül látunk valakit, aki mást mond, akkor egyből letámadjuk, lehülyézzük, elvesszük a hitét önmagában, csak hogy elérjük célunkat. Van aki szóval, van aki agresszióval éri ezt az állapotot el. (ti azt szónokoljátok, hogy mekkora szörnyek vagyunk ezáltala bűntudatunkra akatok hatni, mi meg, sok különböző indokot mondunk több, kevesebb sikerrel, de belül mind megvetjük a másikat a különbözőség miatt) az első válaszomban hangoztatott: "a zselatin az műanyag"ot még mindig fenntartom mondjuk.


előző kommentemben viszont megpróbáltam kibékülni a magam részéről, ha ez nem vehető észre, akkor bocs. Amúgy ha nem csak a saját szemszögéből nézi az ember a dolgokat, akkor rengeteg dologra jöhet rá.

2015. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim válasza:
52%

Èn nem veszekedni ès nem provokálni szeretnèk hanem csak egy dolgot nem èrtek.. (Nem oltást kèrek, mert azt nem is veszem figyelembe, hanem èrtelmes választ!)


Tehát azèrt nem esztek húst hogy kevesebb állat szenvedjen?

Ez ellen mennyit lehet tenni?

Rengeteg helyen az emberek èheznek... Szenvednek!

Háborúk, globális felmelegedès.

Rengeteg globális problèmánk van amik ellen mind eredmènyesebben lehet fellèpni.

Lehet èn vagyok kicsit korlátolt (belátom legalább!) de szerintem ez kirakat ès/vagy hiába való küzdelem esetleg felesleges kapálózás.


Fèlreèrtès ne essèk tisztelek minden vegetáriánust. Semmifèle előítèletem nincs ès elfogadom őket.

Ezzel csak a vèlemènyem írtam le.

(Èrtelmes emberrel szívesen beszèlgetek, ha tud vitázni)

2015. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
én személy szerint azért nem eszem legfőképp, mert ki nem állhatom a húst.
2015. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Én egyrészt azért, mert úgy érzem, hogy egészségtelenül hat rám. Ez ki is derült, a minap voltam orvosnál, éves rutinból. Teljes vérkép, általános állapotfelmérés volt. Egészségesebb vagyok, több a vasam, kisebb a koleszterinem, könnyebb az emésztésem, szebb a bőröm, erősebb a hajam, a körmöm stb. mint mikor még ettem húst.

Szóval elsődlegesen ezért.


Arra később jöttem rá, hogy globális szinten mit is jelent ez az egész. Nem térítek meg senkit, de tény, hogy sok kicsi sokra menne.

2015. márc. 21. 08:15
 37/46 anonim ***** válasza:
30%
Kedves vegák! Írtátok egy páran, hogy beleettetek olyan dolgokba is, amiről nem tudtátok, hogy van benne állati eredetű. Semmi bajotok sem volt tőle, csak miután kiderült, hogy mi is van benne, akkor fújogtatok, ájuldoztatok. Erre mondom én, hogy ááá... Buták vagytok, és szűk látokörűek, sőt, még álszentek is. Tessék, lehet lepontozni.
2015. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
73%

ok, utolsó, beleköpök a kajádba, nem fogod észrevenni, nem lesz tőle bajod. tiszta álszent vagy, ha fújogatsz utólag...


mellesleg, lehet tőle bajunk, tán ha elolvasnád, látnád, hogy hányan írták, hogy bizony volt valamiben, amiről nem tudtak, s rosszul lettek tőle...

2015. márc. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
37%
Az ételt nem lehet köpéshez hasonlítani, olyan nyápicok vagytok amúgy.
2015. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
35%
Te is ha elolvasnád, én azokról írtam, akiknek csak akkor lett bajuk, mikor megtudták, hogy mit ettek. Amit én nem szeretek, bár a pacalon kívül nem sok minden van, én azt sem hasonhasonlítom a köpéshez.
2015. márc. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!