Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Volt már hogy ettetek olyat,...

Volt már hogy ettetek olyat, amiről utólag derült ki, hogy tartalmazott állati eredetűt?

Figyelt kérdés

Vegetáriánusokhoz szól a kérdésem!


Ettetek már olyasmit, pl mártogatós, szósz, leves, püré, stb. amiről nem lehetett felismerni, hogy tartalmaz állati eredetű hozzávalót és később derült ki?

Hogyan reagáltátok le? Hogyan éreztétek magatok?


Nekem ez rendszeres félelmem és fordult már elő, mert sajna itthon valahogy nem fogják föl, hogy a zselatin micsoda vagy hogy a zsír nem a fán terem és úgy belefőzik a kajába, pl pogácsába, hogy felismerhetetlen ugye aztán büszkén kijelentik, hogy most olyan kaja van amiből én is ehetek én meg elhiszem. :(



2015. márc. 4. 10:01
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
88%
Én ilyen csokihabot, franc se gondolta volna, hogy zselatinos...
2015. márc. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
81%

De lehet baja, hasfájás, pl, mert el van szokva a szervezete tőle.

S nem akarunk hússal együtt főtt levest se, zselatint se. S nem vagyunk egészségtelenek se.

2015. márc. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
96%

Most komolyan minek kell így sértegetni egymást?

Lassan 6 éve vagyok vegetáriánus és TELJES mértékben elfogadom, ha valaki eszik húst. Mindenkinek a saját döntése, nem akarom a világot megváltani, csak én ettől tisztábbnak érzem magam. Ennek ellenére eszem ágában sincs mások fölött ítélkezni.

Emlékszem az első esetre, amikor ilyen történt velem. Itthon volt céklaleves, és alaposan beletúrtam, majd mikor konstatáltam, hogy semmi húsnyom nincs benne, jól belakmároztam belőle. Aztán apa épp menet közben haza jött és rám szólt ijedten, hogy tejóééég az nem az enyém. Később kiderült egy ártatlan húsleveskocka volt benne, ami persze engem szörnyen érintett. Elkapott a hányinger és sírtam és minden bajom volt.

Utána volt több ilyen eset, isler, hájas tészta, krémleves (alapléből) és én naiv mind utólag tudtam meg.


Ma már sokkal lazábban fogom fel a dolgokat. Az ember nem ragaszkodhat ilyen szinten bizonyos dolgokhoz, mert ez nagyon szélsőséges. A barátom nagymamája szuper édes volt, külön csinált nekem rántott gombát salátával, mikor először mentem hozzá vacsira. Persze egy olajban sült a rántott hússal, mert meg sem fordult a fejében, hogy probléma lehet belőle, és ezért nem akart 1 fél üveg olaj helyett egy teljeset felhasználni, mert ugye a nyugdíj is véges. Vannak olyan helyzetek, amikor ez elkerülhetetlen. Főleg mindenevő éttermekben, ahol nem is látod, hogyan készül a kaja.

Persze a tudat nem a legjobb, de egy vegyes világban élünk, ahol mindenkinek van szubjektív véleménye, ergo ha normális módon tagjai akarunk lenni a társadalomnak, akkor el kell fogadnunk (legalábbis hasznos lenne) egymás nézeteit amellett, hogy hűek maradunk a sajátunkhoz, de nem irreális módon.

2015. márc. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
94%

Én vegán vagyok, és tudatosan kerülök minden állati eredetűt, ahol csak lehet. De azért még nem őrültem meg, hogy teljesen ellehetetlenítsem az életem. Nekem az a legfontosabb, hogy miattam, az én táplálkozásom és életmódom miatt lehetőleg minél kevesebb állat szenvedjen vagy haljon meg. De azt már túlzásnak tartom, ha valaki azért kap infarktust, mert a vega vagy vegán ételéhez véletlenül olyan csipesszel nyúltak, amivel azelőtt egy sonkaszeletet vettek el. Persze, nem esik jól, de végülis én nem ettem abból a sonkából, és nem növeltem ezzel a keresletet, nekem pedig csak ez a fontos.

Más, ha konkrétan az ételembe fő bele hús, ami csak utólag derül ki (annak ellenére, hogy mindig mindenre rákérdezek), az nekem is nagyon rossz érzés, de nyilván az ember nem tehet róla.


"...A tej is állati eredetű, de nem hal meg érte a tehén..."

Ehhez azért hozzáfűzném, hogy nem teljesen igaz. Azonnal nem hal meg érte, de a tejivással támogatjuk a megölésüket. Pl. a hím borjakat vagy azonnal, vagy hizlalás után vágóhídra viszik. A nőstény borjakat ha megfelelnek megtartják tejelő tehénnek. Viszont minden évben elletik őket, hogy sok tejet adjanak, tehát évente egy borjú lesz, akit vagy megölnek a húsáért, vagy tejelő rabszolga lesz. A tehenek a gazdaságokban 4-5 évet élnek csak, mert annyira tönkremennek a folyamatos tejtermelésbe. Ha valamelyik többet beteges, vagy kevés tejet ad, azt már hamarabb levágják. Szóval a tejivás is támogatja állatok halálát.

A tojással ugyanez a helyzet, a tojótyúkok csak mintegy 1,5 évet élhetnek. A naposcsibék felét (a hímeket) azonnal megölik, mert nem tudnak tojást tojni, és lassabban híznának, mint a brojlerek.

2015. márc. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
69%

egyébként azoknak, akik nem értik, hogy miért nem akarunk egy grammot tartalmazó húsosat se enni, s azzal jönnek, hogy úgysem lesz bajunk:


ok, én meg beleköpök a kajádba. nem fogod érezni, nem lesz tőle semmi bajod. szeretnéd?

2015. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
igen, az a duma, hogy "nem lesz tőle bajod" engem is bosszant, mert tudom, hogy nem fogok holtan összeesni tőle, de nem véletlen kerülöm
2015. márc. 13. 17:35
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

igen, engem is bosszant. meg mikor megkérdik, hogy de akkor halat eszel,ugye? dehogy eszem, döglött állat...

meg hogy te rákot sem ehetsz? (nem nem ehetek, hanem nem akarok. de az megintcsak egy döglött állat...)


meg hogy de hát ez csak húsleves, nincs benne hús, csak belefőtt. ja, kösz.

2015. márc. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
88%

És a legszebb, mikor DIREKT, CSAKAZÉRTIS átbsznak, mert nem értenek egyet veled.

Az én családom akkor fogta fel, mikor a remek állati zsíros sós süteménytől 2 napig epegörcsöm volt, aztán gyorsan meg is műtöttek.

2015. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
88%

kezdő vegaként nem fogtam fel miből van a gumicukor, azóta mindent figyelmesen elolvasok

sőt nyáron imádtam azt a por spagettiszószt (igen tudom) aztán egyszer csak észrevettem, hogy tyúkzsír van benne, elundorodtam tőle


először anyámék sem értették, aztán rájöttek hogy nem viccelek, tényleg nem eszek semmi halottat, de azért néha még anya mellé állok ha főz valamit :-)


off. aki nem vega és idejön és konkrétan összesz**ja magát attól hogy a hús fontos, hát elmondom nem fontos, főleg mert amit megvesztek a boltban annak egyáltalán köze nincs a húshoz, ráadásul rohadtul meg tudja terhelni az ember gyomrát (legalábbis az enyémet nagyon megfeküdte mindig)

nektek ez jó, nekünk ez. nem tudom mit kell itt erősködni, nem fogunk miattatok visszaszokni a húsra

2015. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
52%

figyelj. én azért erősködök a húsevés mellett, mert nincs elég fantáziám felfogni, hogy vajon mit esznek a vegák ott ahol mi húst. nekünk az egész úgy tűnik, hogy köretet esztek körettel.


úgy érzem a legegyszerűbb az lenne hogyha a vegák leszállnának a húsevőkről, és a húsevők is a vegákról.

2015. márc. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!