Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok süteményeket sem...

A vegánok süteményeket sem esznek?

Figyelt kérdés
Amik eszembe jutnak, azokba mind kell tojás. Van esetleg olyan esetleg, amibe nem, vagy azt teljesen kihagyják az étrendjükből?

2015. máj. 1. 22:00
1 2
 11/15 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Ők még csak nem is sütik a sütiket:

[link]

Lehet rendelni is tőlük (bár nem a legolcsóbbak):

[link]

2015. máj. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyan nem süti, de eszembe jutott, hogy pl. bundás kenyér készítésére a sárgaborsó is jó, nem kell tojás :)


A nyersvegán nemsütik s édességek igen jók tudnak lenni, valóban. Nekem eszembe se jutna rendelni, hisz igen egyszerű elkészíteni őket, de van, akinek van rá igénye, pénze, viszont nincs ideje vagy kedve. Ez így teljesen OK.

A pofonegyszerű nyersbonbonokat szoktam elkészíteni (a kedvencem mazsola+dió, mindkettő darálva, opcionálisan pedig kakaózva), de pl. az almás-mákos pite is szuper, gyümölcslappal... Mondjuk én mézeztem, nem vagyok vegán.

2015. máj. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%

Dolgozta vegán étteremben, esznek süiket.

Cssk nem sütéssel hanem dermesztèssrl kèszítik őket, nincs bennünk tej tojàs cukor liszt meg semmi ilyesmi, hsnem útifűmag az alapjuk, meg mindenfèle magvak, meg ugye a gyümölcsök.

2015. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

A vegánok mindent megesznek amiben nincs állati eredetű. Ne keverjük a szezont a fazonnal.

Esznek lisztes, cukros sütiket is. Pl. a vegán palacsinta annyi, hogy kihagyod a tésztából a tojást és ugyanolyan jó lesz. A piskóta működik simán sütőporral is. Van zselantimentes (helyette pektinnel zselésített) lekvár is. Szóval mindent meg lehet csinálni vegán módra. Van vegán macaron is, sőt vegán habcsók is, de sajttorta és túrókrém is.

A vegánok között az egészségre törekvők esznek nyersen. De az átlag vegán az azt eszik amit szeret és nincs benne állati.

2015. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak hogy nem esznek,de nem is csinálhatnak/vehetnek!
2015. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!