Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi az elonye es a hatranya a...

Mi az elonye es a hatranya a vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés
Ha lehet, akkor elfogadnék pár tanácsot is, milyen ételeket egyek, s hányszor.

2015. jún. 26. 13:23
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de ha értessz is valamennyire a biológiához, akkor a növényeknek nincs idegrendszerük.
2015. júl. 18. 14:10
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

"Mivel az ember alapvetően húsevő emésztőrendszerrel működik így a vegetáriánusok kevésbé egésségesek mert egy idő után a szervezetben hiányosságok léphetnek fel"


Te sem jártál biológia órára, ugye? Az ember emésztőrendszere mindenevő. Tehát állati alapanyagok és növényi tápanyagok megemésztésre egyaránt ALKALMAS.


A húsevő képtelen növényi táplálékon életben maradni, mert nem tudja belőlük felvenni a megfelelő tápanyagokat. Ugyanígy a növényevő sem képes a húst hasznosítani. Az ember mindkettőt meg tudja emészteni, ezért mindenevő.


Az más kérdés, hogy a tudja nem egyenlő azzal hogy kell is, de mindegy.

2015. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem biológusként egy kicsit többet értek ezekhez a dolgokhoz.
2015. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nagyon jó! Gratulálok, mert én is tanulok biológiát,bár nem biológia tanszéken, de ez alapinformáció.
2015. júl. 18. 19:26
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

Én nem is állítottam hogy van a növényeknek idegrendszerük .

Ezt maga képzelte hozzá alacsony agyi kapacitásából kiindulva.

2015. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%
Hééé! Mi ez a magázódás?? Ha már beszólunk vkinek, akkor azt tegeződve tegyük! :))
2015. júl. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"..Mivel az ember alapvetően húsevő emésztőrendszerrel működik így a vegetáriánusok kevésbé egésségesek mert egy idő után a szervezetben hiányosságok léphetnek fel..."


Még hogy biológus. Így egy biológus sem fejezi ki magát. "Húsevő emésztőrendszer", "hiányosságok a szervezetben" Halálra röhögöm magam. Az ember nem húsevő, tehát eleve nem beszélhetünk húsevő emésztőrendszerről, de egyébként sem használjuk ezt így. És nem "hiányosságok lépnek fel", hanem hiánybetegségek. Te annyira vagy biológus, mint ahogy én űrhajós, kb. annyi fingod is van a témához, amihez hozzászóltál.

2015. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Ha már így gondolod akkor elmondhatom, azért írtam így, hogy a te inteligenciáddal rendelkezők is megérthessék.
2015. júl. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ja, persze. Nyilván.
2015. júl. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Egyébként intelligencia és nem "inteligencia", de biztos ezt is csak a hülyék kedvéért írtad így.
2015. júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!