Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az emberek ölni képesek, csak...

Az emberek ölni képesek, csak hogy egy jót egyenek, ez undorító. Tényleg én gondolkodok furán?

Figyelt kérdés
Még csak-csak okés hogy levadásznak néha napján mondjuk 1 állatot amihez semmi közük, vagy kifognak pár halat. De hogy nevel egy disznót/kacsát/akármit a faluban egy néni/bácsi, aztán azt hideg vérrel gond nélkül képes megölni, ez nekem nem áll össze hogy lehetséges. Főleg ahol szeretik az állatokat, kedvesek azzal a disznóval, vakargatják a fülét, simizik a fejét, aztán bumm kinyírják, mert az csak egy szar állat, vagy mit gondolnak ezek az emberek? Mert nem halnának éhen akkor sem ha élne az a disznó tovább... van más kajalehetőség bőven. Fontosabb egy finom kaja mint egy érző lény élete?? wtf, ez tényleg normális dolog és csak nekem fura, csak én gondolom hogy az emberek rohadtuk önzőek, kegyetlenek, undorítóak?
2015. júl. 23. 18:57
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
46%
Ezt én sem igazán értem, pont ezért eszem egyre kevesebb húst (meg az egészségem szempontjából), és idővel szeretném teljesen elhagyni. A kutyánkat vagy macskánkat se szoktuk levágni, miért lenne különb egy csirke vagy egy nyúl? Meg hát ha az a szerencsétlen élőlény semmit sem ártott nekem, akkor miért öljem meg?!
2015. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%

Emberek vagyunk, mindenevők, nem növényevőek, a szervezetünk igényli a húst. Így alakult ki az állattenyésztés régen, hogy ne kelljen állandóan vadászni, hanem otthon saját nevelésű állatokat tudjanak tenyészteni, hogy megéljenek. Amíg nem volt állattenyésztés, addig az emberek nem is voltak olyan fittek, mert nem jutottak elegendő fehérjéhez. Ez attól még nem jelenti azt, hogy hidegvérrel gyilkolják az állatokat.

Pl. az egyik ismerősömék tenyésztenek állatot, disznót is, és hallottam, hogy igen is szerették azt a disznót, akit neveltek, és sajnálták is, hogy le kell vágni. De ők ebből élnek. Ezt eszik. Ez pedig a természet rendje. A húsevő élőlények igenis meg fogják enni azt, amit igényel a szervezetük. A gepárd se sajnálja meg az antilopot, a macska se az egeret, a sün se a bogarat... pedig mind érző lények. De az evés létfontosság. Nem azért eszünk húst és vágjuk le az állatokat, hogy együnk egy jót.

Fogd fel úgy hogy mindenki egy, és a tápléléklánc teljesen természetes dolog a világon.

2015. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
24%

Sok ember nem csak állatot öl,sajnos... :(

Én nem eszem húst évek óta,nem gondolkodsz furán,ez lenne a normálisabb gondolkodás.

2015. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
68%
POnt ez a lényeg: "Semmit se ártott nekem miért öljem meg" látod ilyen az ember, ha ártanak neki öl. A természetben ilyen nincs éhségből ölnek a ragadozók, mint ahogy az ember is felneveli hogy legyen mit enni, ne kelljen az erdőket járni a bizonytalan zsákmányért. A jószággal miért ne lenne kedves az ember? Levágja megeszi hogy ne éhezzen. Persze sokkal jobb lenne ha csak zöldséget ennénk, de nem arra születtünk. Ne akarj a természettel szembeszállni. Ha érzelgős vagy legyél vega. Az, hogy a jószágot levágod az nem kegyetlenkedés, az a kegyetlen aki szórakozásból vadászik gyilkol halomra vadakat.
2015. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%

Te gondolkodsz egyfelekeppen, mas meg masfelekeppen.


Egy falusi ember gondolkodasmodjat nem fogod akkor megerteni ha nem vagy magad is falusi. A haszonallatok azert vannak, mert valamire hasznaljak oket. Vagy dolgoznak, vagy hazat oriznek, vagy ennivalo lesz beloluk. Ez a rend, nincs ebben semmi kegyetlenkedes, sem onzoseg. Gondoskodnak az allatrol amig el, vigyaznak ra, etetik. Aztan amikor eljon az ideje a toluk telheto legkimeletesebb modon elteszik lab alol.


ebben semmi kegyetlen nincs, onzoseg sincs. Hogy mennyire undorito az meg gyomor fuggvenye. A termeszet ettol sokkal-sokkal konyortelenebb modon intezi a dolgait.

2015. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
86%

"A természetben ilyen nincs éhségből ölnek a ragadozók"



Ugyan. Az allatok olnek kedvtelesbol, szorakozasbol, unalombol, gyakorlaskeppen, hierarchiaharcban, teruletvedelemben, ezer modon.

2015. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
75%
Igazatok van, kegyetlen dolog ahogy leölik az állatokat. De szegény répát nem sajnáljátok, amikor kihúzzák a földből? Ő is egy élőlény, és még csak védekezni sem tud. :-(
2015. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy faluban lakok és mindenhol ezt látom és nem tudom, én sajnálom nagyon az állatokat, nem értem miért kell azokat megölni. Szerintem semmi szükség rá. A kaja az csak kaja, nem kötelező húst enni, nagyon sok ember boldogan egészségesen él anélkül is.

És például elképedek azon is hogy mikor bárhol megemlítem hogy vannak nyulaim (háziállat) rögtön jön, hogy de finom is a nyúl, stb. Nem az jut az eszükbe sose az embereknek, hogy de egy aranyos, kedves kis állat... ez nem fura dolog?? Rögtön a kaja jut az emberek eszébe, nem az állat maga... szerintem nagyon gáz ez. Mintha minden a kajálásról szólna másoknál... engem valahogy nem érdekel mit eszek, ennél minden fontosabb szinte.

2015. júl. 23. 19:43
 9/37 anonim ***** válasza:
88%

Te sem voltál még vidéken. A falusiak nem sátánisták, hogy őrjöngve, röhögve, örömittasan ölik meg az állatot...



" Fontosabb egy finom kaja mint egy érző lény élete"

Ha nem ennénk meg nem alapból nem tartanánk, így vagy pár nap/hét alatt elpusztul a vadonban, vagy alapból meg sem születnének

2015. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%

De nem gondolkoztál még azon el, hogy más állat se sajnálja meg azt, amit megeszik?

Szereted a cápákat? Miért nem? Vagy a kígyókat?

Azért mert csúcsragadozók...az embereket is megölik, nem ,,törődnek" az érzéseikkel.

Pedig nem gonosz állatok, hanem csak húsevő állatok, akik azért esznek húst, hogy életben maradjanak, mint pl. az oroszlánok, vagy akár macskák... lehet, hogy őket nem is sajnálnád, ha megennénk, hiszen megérdemlik, nem?:D pedig nem lenne különbség a cápaevés és a disznóevés között :D

Igen ehetnénk zöldséget is, de az akkor sem nyújtja a szükséges táplálékunknak a 100%-át!

A másik meg hogy ennyi erővel ne tartsunk se kutyát se macskát, mert ők is húst esznek, és a macska kaja pl miből van? Azt hiszem, van disznóhúsos, és van sertésből sőt nyúlból készült macskatáp is. Tőlük meg aztán végképp nem lehet megvonni a húst, hiszen nem ők döntöttek úgy, hogy nem kérik... de így meg már ugyanott vagy, nem magadnak veszed a tenyésztett állatok húsát, hanem a kutyádnak meg a macskádnak.

Amúgy én kifejezetten szeretem a rágcsálókat, mint háziállatokat, a nyuszit is, sajnálom is őket, de még a csirkét és a disznót is sajnálom. De elfogadom azt, hogy így fejlődtünk ki és ezért húst eszünk, és nem kegyetlenségből öljük meg az állatokat, hanem azért, mert nem vegetáriánusnak születtünk.

2015. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!