Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az emberek ölni képesek, csak...

Az emberek ölni képesek, csak hogy egy jót egyenek, ez undorító. Tényleg én gondolkodok furán?

Figyelt kérdés
Még csak-csak okés hogy levadásznak néha napján mondjuk 1 állatot amihez semmi közük, vagy kifognak pár halat. De hogy nevel egy disznót/kacsát/akármit a faluban egy néni/bácsi, aztán azt hideg vérrel gond nélkül képes megölni, ez nekem nem áll össze hogy lehetséges. Főleg ahol szeretik az állatokat, kedvesek azzal a disznóval, vakargatják a fülét, simizik a fejét, aztán bumm kinyírják, mert az csak egy szar állat, vagy mit gondolnak ezek az emberek? Mert nem halnának éhen akkor sem ha élne az a disznó tovább... van más kajalehetőség bőven. Fontosabb egy finom kaja mint egy érző lény élete?? wtf, ez tényleg normális dolog és csak nekem fura, csak én gondolom hogy az emberek rohadtuk önzőek, kegyetlenek, undorítóak?
2015. júl. 23. 18:57
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
85%

Egyetértek az utolsó 2 válaszolóval.

Azt hiszed, hogy a a falusiak a saját kezük által nevelt jószágot nem sajnálják? Örömtelésből csak úgy elkezdik kaszabolni szerencsétlen állatot? Ugyan, kérlek... Papám még meg is siratta disznójukat, mi pedig a szüleimmel az egyik tyúkunkat... Avagy inkább haljanak éhen a szüleid, testvéreid, rokonaid, csak mert te egy irgalmas szamaritánus vagy? Ennyi erővel növényeket sem ehetnél, azok is ugyanúgy éreznek...

2015. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Na de ezt nem értem, aki szereti az állatát hogy képes megölni? Ez a kettő nem fér össze... amit/akit szeretünk annak nem ártunk, legalábbis jó esetben. Akkor már inkább lövöm le a vaddisznót az erdőben vagy veszem a boltban a húst ha húst akarok enni, még az is elfogadhatóbb mint megölni a saját kézzel nevelt, szeretett állatot.
2015. júl. 23. 20:21
 13/37 anonim válasza:
85%
Akkor most mesélek egy kicsit: Papámék nagyon szegények voltak. Amikor kisgyerek volt, nem voltak szupermarketek, boltok, szinte semmi. Elcseréltek a szomszéddal valamit egy disznóra (nem tudom, hogy hogyan szerezték a jószágot, csak egy példa volt a csere). Nevelték, hogy a családnak elegendő legyen az elkövetkezendő hónapokban. S amikor elérte az adott súlyt és kort, levágták. Inkább haltak volna éhen? Igen, nehéz dolog levágni egy olyan állatot, akit megszerettél, de azért ne rakjuk már az állat igényeit a családodé elé... Vadászni meg elég problémás lett volna akkoriban puska, vagy valami fegyver nélkül, amit olyan kis elzárt faluban nemigen lehetett beszerezi.
2015. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
25%
Vigyázz, ez egy húsfetisiszta társadalom, ha fel merünk szólalni az öldöklés ellen, mi leszünk verbálisan kinyírva. Ne keverjük már össze a természetben véletlenszerűen vadászó ragadozó állatokat az emberrel, aki maga körül tartja az állatot, gondoskodik róla, aztán leszúrja, kirámolja, aztán a tartalmat visszatölti a belébe. Az én szememben haszonállat nem létezik, az állatok nem alárendeltek, nem azért léteznek, hogy kihasználjuk őket.
2015. júl. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
85%

"Az én szememben haszonállat nem létezik, az állatok nem alárendeltek, nem azért léteznek, hogy kihasználjuk őket."


A te szemedben nem, mas szemeben meg igen. Tudod konnyu a XXI. szazadban viraglelku almodozonak lenni, aki eltartott kisujjal kritizalja a husevoket, haszonallattartokat. Gyakorlatilag mindent a se.ed ala tesznek, semmiert nem dolgozol meg, sem a melegert, sem a tetoert a fejed folott, sem az eteledert az asztalon. Jolakottan, elegedetten jatszod a nagy allatvedot. Igy konnyu.


100 evvel ezelott meg ezzel a szemlelettel ehen haltal volna, de akkor nem lettel volna ilyen, mert a tarsadalmi fejlodes engedte meg hogy a hozzad hasonlok egyaltalan letezzenek.


Es tudod mi a vicces? Kerulnel ma olyan helyzetbe hogy nem raknak gepek meg mas emberek eled a kajadat, eheznel par napig te magad vagnad el a zsakmanyallatod torkat es huznad nyarsra. Ez a civilizacios maz leperegne rolad egy pillanat alatt.


Az ember ragadozo is, sot a Fold legveszelyesebb ragadozoja. Akkor tagadjuk meg a termeszetunk amikor papolni kezdunk arrol hogy jaj levagjak szegeny allatokat.


Le bizony, mert azert vannak egyaltalan a vilagon, hogy nekunk hust, bort, egyeb hasznos dolgokat adjanak. Nyilvan vigyazunk rajuk es nyilvan nem okozunk tobb szenvedest mint amennyi feltetlenul szukseges, erre torekszunk, de megesszuk oket, meghozza jo etvaggyal.

2015. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
36%
Na, pont erről beszéltem. Ha ragadozónak tartod magadat, ki lehet fáradni a prérire puszta kézzel antilopokat ejteni, és azon frissiben, bőröstől-csontostól elfogyasztani őket, nem jól átsütve, vadasan vagy szuvidálva. Nem szeretem az általánosítást, bizton állíthatom neked, hogy ha most kicsapnál engem az erdőbe, nem ölnék meg egyetlen állatot sem, mert nem helyezem magamat előbbre náluk. Nekem sincs több jogom élni, mint nekik, és nem is vagyok köteles élni az ő kárukra. Abban az egyben értek veled egyet, hogy az ember ártalmas. Egy undorító, kártékony métely a Földnek, lehetetlen faj, ami a saját élőhelyét teszi tönkre az önzőségével és az ostobaságával.
2015. júl. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
87%

Sok évig voltam több okból vega, elítélem az állatkínzást és emiatt sem szeretem a modern állattartást ésatöbbi (ja és most olyan étrendem van, hogy lehet, hogy újra vega leszek. ez minimális változást fog jelenteni az életemben, mivel szinte sosem eszem húst).

De speciel széplélek nem vagyok és totálisan meg tudom érteni a falusiakat, akik szeretik az amúgy okos, tiszta, játékos disznót, majd megölik.

A Föld nevű bolygón élünk, ahol ez eléggé természetes dolog, a természetben van egypár sokkal kegyetlenebb dolog is.

Teljesen oké, ha valaki meggyőződésből vagy más okból nem eszik húst, a legtöbbünk szervezete remekül megvan nélküle, a lelki dolgok, kényelem és megszokás más kérdés.


Én pont hogy vadat vagy házit vagyok hajlandó enni, egyrészt annak hajlamos ízének is lenni, másrészt az az állat, így vagy úgy, de élt, amit egy nagyüzemi állatnál már nehezen hiszek el.


Ja és aki annyira komolyan veszi az állatok szabad, boldog élethez való jogát (ez tiszteletreméltó, magas szint, meg tudom érteni), az remélem, nemcsak húst nem eszik, hanem eszébe sem jut bolti tojást és tejterméket venni... Fura, ha valakinek a nagyüzemi állattartás minden vadhajtása is kóser, de egy állatot megölni már nem. Én fordított vagyok: a megöléséért sem vagyok oda persze és minél kevesebb húst eszem, annál jobb nekem lelkileg, de az egy teljesen normális dolog, az állatkínzás viszont nem az.

A rendesen tartott állatok rabsága szerintem még nem olyan rossz üzlet az állatnak sem (persze attól függ, nem mindegy, hogy sok évig tojást tojik vagy tejet ad vagy 2 hónaposan levágják), fennmarad, védelmet és élelmet kap, él, nem szabadon, de nagyobb kényelemben. Amúgy ismertem tyúkokat, akik szabadon élten, mentek, amerre láttak, erdőre meg minden, majd este hazajöttek enni. Amíg el nem kapta őket a róka... A mostaniak be vannak zárva, sok fás kifutó, tyúkól, 2 hercig kakas... De nem öli meg őket senki.


Ami a leírás végét illeti, nemcsak vega voltam, de mizantróp is, okkal. De, az emberek jelentős része roppant önző és kegyetlen. Elég buták is tudnak lenni s ez kb. a legintelligensebb faj? Elég elmaradott a bolygó, mit mondjak.

S az állatokhoz való hozzáállás átlagosan elég siralmas. De a másik embert is képesek kutyába se venni ám. Fajuk számos képviselője ilyen.

Természetesen nem mindenki kegyetlen, aki állatot tart s vág le vagy húst eszik, az én szememben semmiképp. De megvannak azok, akiktől égnek áll a hajam. Az "azért van" mentalitás. Hogy az állatot az ember tenyészti ételnek vagy tejforrásnak, innentől az legyen boldog, hogy létezik, méltó életre semmi joga, ha szenved, az senkit sem érdekel. Miközben a homo sapiens olyan szavakat is kitalált a saját faji nevén túl, hogy "humánus". S aki kegyetlen, elvadult, az "állat". S közben kicsit sem humánusan bánik jámbor állatokkal...

Sokféle ember van, nagyon széles a spektrum s az egyik végén levőket nagyon tudnám gyűlölni, ha érzelmeket pazarolnék rájuk.

2015. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
87%

Láttatok már filmeket, amiben a vad nép fia/lánya bemutatja a vadhoz való hozzáállását, ami kicsit sem az, hogy "azért van" vagy "én vagyok az erős, ügyes, okos ember, aki legyőzöm a nálam bénábbat, így járt"? Lehet, hogy az, amikor mélységesen tiszteli és hálás neki, az túlzás, nem tudom, sosem voltam vadász, akinek muszáj ölnie s nem gondoltam bele mélyen, de ha csak teszi, ami az életben maradásához kell, az is egy elfogadható, kegyetlenségtől mentes dolog. Csak úgy öldökölni vagy megideologizálni az elénk tett hús megevését (amit mondjuk nyuszik lennénk saját kezűleg megszerezni, akkor is, ha egy nálunk okosabb ember által tervezett eszközt kapnánk)... Ez a hozzáállás sokkal kevésbé tetszik. A piszkos munkát nem végezzük el, de hús ugye kell, az finom, nyilván meghalnánk nélküle, kell, hát mondom én, az állat úgyis arra van... Ismeritek ezt.

A vega/vegán "én annyira bűntelenül élek, míg a húsevők ugye, fúj" hozzáállás sem kevésbé undorító számomra (a normális vegákat, vegánokat kedvelem, de elképesztően sok bigott van. s amikor jönnek, hogy még a cukorbetegségre is a szénhidrátdús zsírszegény vegán étrend a legjobb, az a vég).


Bocs, ez a téma kicsit elragad.

2015. júl. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek ölni képesek,csak azért,hogy egy jót egyenek...


Elvetik a répát,krumplit,gondozzák majd hideg vérrel kitépik az anyaföldből,hogy megegyék.

---

(Egyébként meg a disznótor pont azt a célt szolgálta mint a halotti tor.)

2015. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
51%

"A piszkos munkát nem végezzük el, de hús ugye kell,"


elhiheted hogy az emberek tulnyomo tobbsege elvegezne ha muszaj lenne.


En szemely szerint voltam mar disznovagason, tartottam a veres talat amikor torkon doftek a disznot, konyekig veres lettem, aztan segitettem szetszedni darabokra utana pedig nagyon joizut ettem a hagymas verbol meg a sult husbol.

Manapsag nem olok allatokat mert nem vagyok hentes, de ha muszaj lenne minden tovabbi nelkul megtennem.


Es igen, magamat sokkal feljebb helyezem mint egy allatot. Ettol meg szeretem oket, de normalisan a helyen kezelem ezt az egeszet.

2015. júl. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!