Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Segítség! Vegetáriánus vagyok,...

Segítség! Vegetáriánus vagyok, de VÉLETLENÜL ettem húst és most undorodok, rosszul érzem magam, nem tudom mit csináljak!?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus vagyok (majdnem vegán - épp próbálnék teljesen az lenni) etikai okokból. Anya ma csinált kroketteket amiről azt állította, nincs benne hús, csak krumpli, és legalább 4-5x megkérdeztem, hogy biztos nincs-e benne hús, azt mondta NINCS. Majd ettem belőle és éreztem hogy fura rágós íze van, megnéztem belülről és láttam hogy rózsaszín darabkák voltak benne. Megnéztem a csomagolását és valóban volt benne sonka.... Kb. 2-3 harapást ettem belőle, amikor észrevettem a húst, azonnal kiköptem. Most hihetetlenül undorodok ettől, meg magamtól, meg hogy hogyan nem vehettem észre. És anya miért nem vette észre?? Ha meg észrevette miért nem mondta volna hogy van benne hús???? Tudja, hogy nekem ez mennyit jelent. Most annyira rosszul érzem magam, lehet hogy nem tűnik nagy dolognak, de nekem az, legszívesebben kihánynám. Belegondolok hogy lenyeltem azt a pár szem húst és elkap a hányinger, nem bírom!!!! Mi a szart csináljak???? Nagyon rosszul érzem magam. Tudom, hogy nem az én hibám, de ez nem segít. Úgy érzem elment az étvágyam az évre


Veletek volt már ilyen? ha igen, mit csináltatok hogy ne érezzétek ilyen rosszul magatokat/hogy ne undorodjatok tőle? Szerintetek anya direkt csinált sonkás krokettet és mondta róla azt hogy nincs benne hús, mert nem támogatja az életmódomat?


(légyszi csak olyanok válaszoljanak akik nem esznek húst, vagy esznek de elfogadják a vegákat/vegánokat. olyanok ne válaszoljanak akik hülyeségnek tartják, mert nem vagyok az ő véleményükre kíváncsi.)



2015. dec. 25. 16:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb amiben nem vagy biztos, hogy mit tartalmaz vágd ketté, törd el, szagolgasd sokáig, nézd meg közelről vagy ami tuti, kérd el a csomagolást, hogy elolvashasd az összetevőket. De gyakorikérdések.hu-ra ne írj ki ilyesmit, mert nem találsz sok normális válaszra. Itt az emberek toleranciaszintje a béka feneke alatt mélyen van, ismeretanyaguk pedig csak egy szűk kategóriát érint. Olyasmit, mint a vegetarianizmus egy dobozba tesznek a világvége váró spirituális szektákkal.
2015. dec. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
20%
Ha a Jóisten azt akarta volna hogy ne együnk húst nem adott volna tépőfogakat.
2015. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem is adott.
2015. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
100%
Ez csak pszichés reakció, ne foglalkozz vele, majd elmúlik! Amúgy ettől még lehetsz vegetáriánus! :)
2015. dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
50%
Hány növénynek kell még meghalni hogy ti jól lakjatok?
2015. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
Szia! Vegetáriánus vagyok. Teljesen megértelek. Én is jártam már hasonlóan. Anyukád szeret téged, biztos nem direkt volt. Nekem anyukám azt mondta egyszerhogy attól méghogy pl. évente egyszereszel húst, attól még vegetáriánusmaradsz. Tudomhohy most undorodsz magadtól, ezen az érzésen nem nagyon tudsz változtatni. Tudom hogy már régebben írtad a kérdést, de gondoltam azért megírom.
2016. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, aki normális választ adott, sokat segítettetek! :) jó érzés tudni, hogy van aki megért és nem néz hülyének.
2016. jan. 19. 15:48
 28/30 anonim ***** válasza:
Szia! :) Látom hogy régebben írtad, de azér leírom: ilyen velem is volt, sőt úgy keveredtem ide hogy most jártam í]y. A pizzás csigákban sosem szokott lenni hús, nagyon sokszor megkérdeztem, és csak paradicsomszósz van benne. Ma nem kérdeztem meg. Megettem és nem tudtam mitől olyan "rossz" az íze, a számomra legundibb, még talán húsnak se nevezhető pékséges sonkadarabkák voltak benne, nem sok, mert fel se tűnt csak a közepe fele onnan kiszedegettem és megettem mert éhes voltam. Hát, most én se vaygok túl jól, remélem nem leszek rosszul mert több mint egy éve nem ettem, előtte meg csak úgy hogy anya rendelt nekem pizzát és direkt kérte hogy húsmenteset küldjenek de valszeg elrontották volt alul egy sonka. Úgy akadtam kiu akkor ahogy te amikor ezt a kérdést kiítad, megijdetem, és rosszul voltam. Az volt az első 3 év vegetáriánusság után.. Kicsi pszichés rosszullét után elmúlt. Valószínű most se lesz bajom, bár a gondolattól meg ettől az utóíztől kicsit szarul vagyok.. Megértelek, de becsúszik néha ilyesmi, anyukád meg tuti nem akart rosszat, anno az enyémnek olyan bűntudata lett hogy már magamat éreztem hisztis p.csának, és igazam volt, mostmár tuti nem reagálnám le így... :) De megértelek, mert először tényleg ijesztő a gondolat.. Én amúgy azért vagyok vega mert nem szeretem az ízét meg a gondolatot hogy állat húsát eszem, vagy bármijét, de elsősorban az ízével-állagával van bajom.. VIszont egészségügyi okokból elkezdtem halat enni, az első pár alkalommal nagyon nem esett jól, most meg már egészen megszerettem, nem tudnám minden nap enni, de heti 1-2-szer kellett, msot meg már nem "kell", de most is jól esik néha:) Most akkor már nem is vagyok igazi vega? :)
2016. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, idővel elmúlik. Remélem azóta már elmúlt.
2016. ápr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Tudom, elég régi kérdés...

Én az imént ettem nagy naivan anyum főztjéből, mert azt hittem hogy tofus... De kiderült hogy hús volt benne :(

2 éve vagyok vegetáriánus, és most baromi rosszul érzem magam lelkileg, meg fizikailag is, legszívesebben kihánynám :(

Másnak ez olyan semmiségnek tűnhet, de én nagyon rosszul érzem magam most :( Persze nyilván elmúlik, meg nyilván már nem tudok vele mit csinálni, túl kell lépni rajta... Csak rettentő rossz érzés :(

2020. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!