Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Segítség! Vegetáriánus vagyok,...

Segítség! Vegetáriánus vagyok, de VÉLETLENÜL ettem húst és most undorodok, rosszul érzem magam, nem tudom mit csináljak!?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus vagyok (majdnem vegán - épp próbálnék teljesen az lenni) etikai okokból. Anya ma csinált kroketteket amiről azt állította, nincs benne hús, csak krumpli, és legalább 4-5x megkérdeztem, hogy biztos nincs-e benne hús, azt mondta NINCS. Majd ettem belőle és éreztem hogy fura rágós íze van, megnéztem belülről és láttam hogy rózsaszín darabkák voltak benne. Megnéztem a csomagolását és valóban volt benne sonka.... Kb. 2-3 harapást ettem belőle, amikor észrevettem a húst, azonnal kiköptem. Most hihetetlenül undorodok ettől, meg magamtól, meg hogy hogyan nem vehettem észre. És anya miért nem vette észre?? Ha meg észrevette miért nem mondta volna hogy van benne hús???? Tudja, hogy nekem ez mennyit jelent. Most annyira rosszul érzem magam, lehet hogy nem tűnik nagy dolognak, de nekem az, legszívesebben kihánynám. Belegondolok hogy lenyeltem azt a pár szem húst és elkap a hányinger, nem bírom!!!! Mi a szart csináljak???? Nagyon rosszul érzem magam. Tudom, hogy nem az én hibám, de ez nem segít. Úgy érzem elment az étvágyam az évre


Veletek volt már ilyen? ha igen, mit csináltatok hogy ne érezzétek ilyen rosszul magatokat/hogy ne undorodjatok tőle? Szerintetek anya direkt csinált sonkás krokettet és mondta róla azt hogy nincs benne hús, mert nem támogatja az életmódomat?


(légyszi csak olyanok válaszoljanak akik nem esznek húst, vagy esznek de elfogadják a vegákat/vegánokat. olyanok ne válaszoljanak akik hülyeségnek tartják, mert nem vagyok az ő véleményükre kíváncsi.)



2015. dec. 25. 16:06
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg nem ez a világvége. Egyszer én is kénytelen voltam rákos tésztát enni, pedig életemben undorodtam mindenféle halas és tengeri dolgoktól, de ott muszáj volt letolnom pár falatot, hogy ne bántsam meg a háziasszonyt... hát nem élveztem, fortyogott a gyomrom, de kibírtam és még pofákat se vágtam hozzá. Most az egyszer bírd ki te is, ne gondolj rá és kész.
2015. dec. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
92%
Én is vegetáriánus vagyok, de valahogy nem tudom átérezni a problémádat, őszintén. Nem bántani akarlak, de rettenetesen túl reagálod... És tényleg nem bántásból írom, mert én sem lennék túl boldog, ha véletlenül húst ennék, de azért ennyire nem rökönyödnék meg, pláne, hogy te etikai okokból nem eszed, én pedig azért, mert szó szerint nem bírom megenni, neked még csak bajod sem lesz, maximum annyi, hogy ilyen szinten kiakadsz. Lépj túl, mert ez aztán nem egy nagy dolog.
2015. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy anyádat megértem, ha életmódodat nem támogatja, mert az ember vegyes táplálkozásra teremtetett. Számos anyagot nem tud szintetizálni a szervezet a felvett növényi táplálékból, pl. a B12 vitamint. Ez pedig hiánytünetet, vérképzési zavart okozhat. A kifejezetten szigorú növényi táplálék természetellenes az ember számára. Tiszteletben tartva a növényi táplálék felé vonzódásodat, te is lehetnél kissé rugalmas és bizonyos állati eredetűeket is magadhoz vehetnél. Semmiféle szélsőség nem egészséges (lelki értelemben sem). A természetben olyan nincs, hogy morál. Az egész egy tápláléklánc és a morál csak az emberi gondolkodás szüleménye, az együttélési szabályok rendszere, de az emberen kívüli világra ez nem érvényes. Egyébként meg az élelmiszeripar olyan bonyolult technológiákkal dolgozik, hogy egy adott késztermék összetétele a feltételezett összetevők helyett a valóságban egészen eltérőt is tartalmazhat. Egy húskészítménynek hitt termékben kifejezetten elenyésző lehet az állati eredetű összetevő aránya.
2015. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, nem te tehetsz róla, a lelkiismereted nyugodtan lehet tiszta. Fizikailag bizonyára nincs bajod tőle, némi undort pedig valahogy elviselsz, a múlton már nem tudsz változtatni. Van ilyen.

Szerintem is túlreagálod, OK, zavar, de mégis mit tudnánk segíteni? Tedd túl rajta magad s örülj, hogy legalább nem te tehetsz róla. Az mennyire durva lehet, ha valaki a saját elvei ellen cselekszik...

Próbálj másra gondolni. Ide se írj. Felejtsd el, amennyire tudod.

2015. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
83%

#13: A természetben nincs morál, bennünk azért igen. A legtöbben embert sem ennének, ha elkerülhetik, hiába nincs a természetben morál... Egy etikai okból is vegánál máshol van ez a határvonal, annyi.

A sima vegák mindenevők, a vegánok persze nem. B12-t egyeseknél termel a bélflóra, mások szedhetnek kiegészítőt. Ezt nem érzem problémának, mivel a húst is evők is szednek, sajna a mai talaj már nem olyan, mint régen és a növényekből nem jutunk hozzá a B12-höz. De húst nem kell ennünk akkor sem, ha a kiegészítők ellen vagyunk :)

A szélsőségeknél oda kell figyelni, de nem feltétlenül egészségtelenek. Nem kutattam végig a kérdést, de amennyire tudom, egy jól táplálkozó nyersvegán és egy jól táplálkozó zerocarber (aki gyakorlatilag nem eszik növényt) is simán leélhet egészségben jópár évtizedet, ami a táplálkozását illeti. Mivel mindkét csoport be tudja vinni a szükséges tápanyagokat, esetleg minimális kiegészítéssel, de akár anélkül is, csak akkor lehet, hogy extra feltételei vannak a dolognak (ugye vegánnál a B12 saját termelése).

2015. dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Bajer ***** válasza:
Én az év folyamán többször böjtölök és néha véletlenül húsdarabkák kerülnek a levesbe mert a nagy hús apróra főtt és elkeveredett a zöldséggel. Ilyenkor nem tudok ellenállni a vágynak, megeszem a húst. Persze nekem könnyű mert nem vagyok vegetáriánus. Utána nincs bűntudatom, nem tartom tragédiának, hogy megszakítottam a böjtöt. Szerintem anyukád direkt sütött sonkás kaját neked, hátha nem szúrod ki evés közben. A legbiztosabb megoldás, hogy ezentúl magadnak készítesz növényi táplálékot.
2015. dec. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
24%
Legyél fényevő , ha nem megy gondolkozz el hogy érdemes e tovább élni a tudattal hogy hús ért a szádhoz.
2015. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Itt ne remélj normális válaszokra, mert nem tudják átérezni, hogy mit is éreztél. Én is vegetáriánus vagyok és vegán felé terelődő és ha én véletlen lenyelnék vagy a számban tartanék valamit, ami hús vagy azzal érintkezett szerintem hánytatnám magam, de lehet, nem is kéne, menne magától a tudattól.


Anyám fejét meg leordítanám (nem szép, tudom) de ha nem direkt is nem szólt róla akkor is! Szépen elcsesződött a Karácsonyod. :/


Velem egyszer zselatinos süteményt etettek meg nemrég. :(

2015. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
39%
Téged sem fog seki feleségül venni. If u know what I mean.
2015. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg ne számíts a gyakorikérdések közönségétől segítségre, ha csak be nem számítod segítségnek, hogy megpróbálnak "önzetlenül" meggyőzni róla, hogy húst márpedig enni KELL. Ez van, mindenki szajkózza a betanult sablont a B-vitaminról meg a fehérjékről, és kb elindítanak egy 40-50 hsz-es ismétlést a már százszor megcáfolt érveikkel, ahelyett hogy visszaolvasnák a százszor bepötyögött cáfolatokat, hivatkozásokkal és tudományos érvekkel.


Ami anyukádat illeti, vele a helyedben azért megbeszélném a dolgot. Továbbá ezek után otthon is magamra főznék, vagy nem ennék. Pontosabban így is történt anyukáméknál is, igaz hogy akkor már nem laktam velük, de akkor is megcsináltam volna, ha velük éltem volna. Ebédre húsleves, aztán hús krumplival? Anyukám tukmálta, hogy "de csak a levét, a húst majd kipilinckázod a tányér szélére"? Inkább nem ettem a főztjéből. Megsértődött egyszer, megsértődött kétszer, háromszor, tízszer... egyszer csak elfogadta, hogy jó, akkor a leves helyett eszek friss gyümölcsöt, a másodiknak meg elkezdte külön elkészíteni a húsmentes köretet. (Vagy maximum főztem/hoztam volna magamnak valamit külön.)


Egy sztori:

Amikor (vendégségben) valaki, kvázi nevelő célzattal, SZÁNDÉKOSAN sültzsírt is tartalmazó étellel kínált, ettem abból a tálból ugyan, de amikor rájöttem a "ravasz turpisságára", felálltam az asztaltól, és a továbbiakban semmit nem fogadtam el a háziaktól, se sütit, se salátát, még egy pohár vizet sem. Rövidesen kimentettem magamat a többiek előtt, elbúcsúztam (attól nem, aki megkínált,) és angolosan távoztam. Ezen egy kicsit elgondolkozott.

2015. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!