Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, vegetáriánusok!...

Vegánok, vegetáriánusok! Szoktatok húst, tejtermékeket helyettesítő, "utánzó" termékeket fogyasztani?

Figyelt kérdés
2016. febr. 5. 14:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szója/mandulatejet meg tofut szoktam rendszeresen, mást csak kíváncsiságból. Én alapból nem szeretem a húst/tojást/sajtot. Ha látnék túró utánzatot, azt lehet, hogy vennék mert a túrót nagyon szerettem, bár nem hiányzik.
2016. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%

Szójavirslit, húspótlókat tartalmazó ételeket, vegán burgereket (bár azok zöldségpogácsával készülnek, de végülis alapból egy húsos ételt utánoznak) gyorséttermekben szoktam venni néha, de otthon soha nem készítek ilyeneket

Növényi tej, tejszín van otthon, főzéshez

2016. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, leginkább szerintem a húspótló készítmény olyan esetben merül fel, ahol hagyományosan húsos receptet akarsz készíteni. Pl. ha gyrost kívász, akkor nem a hús íze hiányzik, hanem az összhang, pita, szósz, fűszer, zöldség együtt. Ezért jó, hogy van pl. szejtán, amit be tudsz pácolni, anélkül nem az igazi. Szóval inkább ezért kell a húspótló, nem a hús íze miatt.
2016. márc. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem akartam húst pótolni, csak kíváncsiságból próbáltam ki, no meg a nem-vegán vendégeknek kedveskedés miatt. Nem ízlettek és rosszul is voltam tőlük utána. Szerencse hogy nekem sosem hiányzott a hús.


Az egyetlen állati eredetű kaja pótlék ami bejön és igénylem is az a soyananda féle szójatejföl. Megszólalásig hasonlít a rendes tejfölre, rendszeres vendég a hűtőnkben.

2016. márc. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nem, szerintem borzalmasak ezek az imitalt dolgok. husformaju szojabol keszult mittudom en mi... meg mu felvagottak...
2022. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!