Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hívők! A Biblia mit mond a...

Hívők! A Biblia mit mond a vegetarianizmusról? Mivel indokoljátok a húsevést?

Figyelt kérdés
Tisztázásképpen, ateista vagyok. :D

2016. jún. 16. 01:07
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
Vagy az élesztő, mint Asimovnál.:-)
2016. jún. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
Hm, laborhús? Hát, gyanítom, hogy előbb-utóbb nagy biznisz lehet a szintetikus ételekben, bár azért messze nem tart még ott a technológia. Egyelőre a gmo a nagy újdonság, többek között ezért is választottam a biológia irányát, hogy ennek részese lehessek.
2016. jún. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hű. Micsoda vita lett ebből, kérem szépen! :D

Sajnos számomra tök idegen kifejezéseket használtatok és ennek értelmezése elég nehézkes, ezek szerint nem csak nekem. :D

Igazából a kérdés nem erre vonatkozott, de be kell valljam sokkal érdekesebb és aktuálisabb dolgokkal kezdetek el foglalkozni. Sajnos nem vagyok jártas ilyen magas szintű biológiában és filozófiában, de szerintem az egyértelmű hogy egy vegán világ teljesen más felépítésű lenne, rengeteg probléma megszűnne és egy sokkal boldogabb és jobb világ lenne, nem csak morális szemszögből... Ha valakinek van még véleménye, kérem írja le... :)

2016. jún. 20. 00:44
 44/44 anonim ***** válasza:
59%

Bocsi, ha valaki már írta, nem akartam végig olvasni.


Teremtés könyve 1.29

"Azután azt mondta Isten:"Nézzétek, nektek adok minden növényt az egész földön, amely magot terem, és minden fát, amely magot rejtő gyümölcsöt érlel, hogy táplálékotok legyen."


Ézsiás próféta könyve

"11Mit kezdjek a sok véresáldozattal? - mondja az ÚR. Elegem van az égőáldozati kosokból, a hízott marhák kövérjéből! A bikák, bárányok és bakok vérében nem telik kedvem. Ki kívánja tőletek, hogy eljöjjetek, hogy megjelenjetek előttem, és tapossátok udvaromat? Ne hozzatok többé hazug áldozatot, még a füstjét is utálom! Újhold, szombat, ünnepi összejövetel? Nem tűröm együtt a bűnt és ünneplést! Újholdjaitokat és ünnepeiteket gyűlölöm én, terhemre vannak, fáraszt elviselni.Ha felém nyújtjátok kezeteket, eltakarom szemem előletek; bármennyit is imádkoztok, én nem hallgatom meg: vér tapad a kezetekhez!"


Ehhez nem kell semmiféle magyarázat.

2016. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!