Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akik azért lettek vegetáriánus...

Akik azért lettek vegetáriánusok, vegánok, mert szeretik az állatokat, nem akarják, hogy miattuk haljon meg állat?

Figyelt kérdés

Miért nem isznak tejet, esznek tejtermékeket?


Értem én, hogy nem mindegy, hol, milyen körülmények között tartják az állatot, de a tehénnek csak jó, ha meg van fejve.


2016. okt. 6. 12:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

Ha (nyakra-főre, ahogy szokásos) iszunk nagyüzemi tejet (nem világos, miért, amúgy én nem iszom, pedig nem vagyok vegán s erre több okom van), akkor ugyanúgy elősegítjük az állati szenvedést. Ha nem lenne igény tejre és húsra, akkor eleve nem tartanának teheneket rossz körülmények között, nem szenvednének. Nem létezni jobb, mint az a vegetálás.

Amikor nem voltam vega, akkor házi húst ettem, de bolti tejet nem, mert az állatkínzás zavar jobban, nem a bolygónkon természetes ölés (bár mivel nekem nem kell hús, most minek haljan meg miattam egy jó esetben normálisabb életű állat is? s ha nem ismerem az életkörülményeit, nem is tudhatom, hogy a házilag tartott állat mennyit szenvedett. a házi még nem jelent jó körülményeket, a rabság pedig akkor is ott van. mondjuk az házikedvencnél is, hacsak nem kinti macska, de ne menjünk ilyen messzire).


Úgyhogy a tejtermék kerülésével csökken az igény és sok kicsi sokra megy, plusz legalább megteszi az ember azt a kicsit, amit tud.

Plusz sokan nem tartjuk egészségesnek a tejet, mivel érezzük, hogy nem az. A világ ezen részén is nagyon sokan nem tudják rendesen megemészteni. Nem az orvosilag laktózérzékenyekre gondolok, hanem azokra, akiknek árt egy kicsit, de szeretik, így isszák s nem foglalkoznak testük finomabb vészjelzéseivel, már ha annak vannak olyanjai, nem mindenkiben működik ez jól. Sokan el is szoknak a tejtől. A párom nem itta egy ideig, most már hasmenése lesz tőle, ami nem biztatja arra, hogy igyon. Ő még csak nem is vega. A sajt más lapra tartozik és a vaj is, a kb. nulla laktóz miatt, persze sok ember ezeket sem fogyasztja s ehhez joga van. Nem muszáj. Az ember simán megvan tejtermékek és hús nélkül, ne nézzünk már úgy rájuk, mintha bármit adnának, amit ne tudnánk másból bevinni, elég könnyen.

2016. okt. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
25%
arrol senki nem hallott amikor a fejés megvonása miatt begyulladt tőgytől elpusztul egy állat? állatok
2016. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
26%
Minden gyerekes nő elpusztul, vigyázzatok, ne szüljetek :DDDDDDDDD
2016. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%

9 -> Te filozófus vagy? érdekes kifejtés, csak nem éppen válasz a kérdésre


a gyulladás minden szervezetben általában baktériumokra vezethető vissza, nem hiszem hogy a kiváltó ok a nem fejés, természetes úton hagyni kellene a borjút h szopjon, nem fejni!

2016. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%

#14: Filozófus szakma nem igazán létezik. Tanultam filozófiát, de ha az a kérdésed, hogy kifejezetten ilyen szakra jártam-e, vagy hogy ehhez közeli szakmában dolgozom-e (pl. egyetemi oktató), akkor a válaszom nem.


Nem a kérdésre válaszoltam, hanem egy másik válaszoló állításaira, azonban úgy látom, hogy azóta már az összes válaszát törölték a moderátorok...

2016. okt. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"A sajt más lapra tartozik és a vaj is"


Miért tartozik más lapra? Sajt és vaj is tejből készül. És ahhoz ugyanúgy fejni kell a Riskát.

2016. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Én ezért nem eszem húst és nem iszom tejet:

https://www.youtube.com/watch?v=lXXXygDRyBU

(A magyar felirat bekapcsolható a fogaskerékre kattintva.)

2016. okt. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%
Odamennél leszopni a csecsét egy tehénnek? Én nem. Nem vagyok boci, se kecske, ezért nem iszom más állatok anyatejét. Sőt, az anyukám tejét sem innám meg, mert gusztustalannak tartanám. Nem vagyok már csecsemő. A tehénnek be tud gyulladni a teje, ha a borja egyik napról a másikra nem iszik, de utána elapad a tejük 1 héten belül. Amúgy az üzemi tejelő tehenek tőgyéd már láttad, amikor már 2+ éve fejik?
2016. okt. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem a kérdező nem arra gondolt, hogy miért nem iszik mindenki ÜZEMI TEJET. Miért baj ha valaki megbízható gazdáktól vásárol házi tejet? És hány ember halt bele hogy egy-két hetente megiszik egy pohár tejet? Max ha laktózérzéken. És igen, a tehenek megbetegethetnek, ha nem fejik meg őket, jó, persze nem azt mondom hogy a nagy tejtermelők kegyesen bánnak az állatokkal, de...

Ez a helyzet a tojással is. A tyúk akkor is tojik, ha nem akarjuk! Most dugaszoljuk be a sggét?XD... Nem kell üzemi dolgokat venni... A városomban is nem egy olyan öreg nénike van, aki azért tart tyúkokat hogy tudja miknek adni a konyhai hulladékot. Tojnak a tyúkok, most mit tudna csinálni vele? Egye meg mindet? Hát lersze, eladja a szomszédasszonynak/ nemtomkinek. Ezek a tyúkok is szendvedtek? Hát nem hinném.Jah, asszem még nem is öltük meg ezzel a kiscsirkéket..Az iyleneket miért nem lehet megemlíteni...


Már alig várom hogy kapjam a 0% ban hasznos értékelést... -.-'

2016. okt. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
88%

Kedves előző!

Persze, ha az öreg néni elveszi a tyúktól a tojásait, azzal nem tesz semmi rosszat, DE egy csirke alapból 17 tojást tojna évente, mert a tojónak is kell a kalcium, nem tud végtelen számú tojást tojni. Na és mi történik az öreg csirkékkel? Mi van, ha már nem kellenek a néninek, mert sok velük a baj stb. A csirkék elég buta állatoknak tűnnek, de azért jobban szeretnek szabadon szaladgálni, erőden éldegélni, mint egy udvarban. A tehénnel is ugyan ez a helyzet. Mi van, ha a gazda nem akarja tovább gondozni a tehenet? Hát levágja, vagy eladja másnak, hogy aztán az vágja le. Az állatok nem az emberekért léteznek, nem tartoznak a mi tulajdonaink közé. Mi csak kihasználjuk őket...

2016. okt. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!