Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Hogy kell ezt...

Vegetáriánusok! Hogy kell ezt elképzelni? Bővebben alább

Figyelt kérdés

Szóval, leszögezem az elején, hogy a kérdésemet nem provokációnak szánom. Tiszteletben tartom és elfogadom mindenki táplálkozási szokását.

A napokban itt a gyakorin több olyan kommentet is olvastam melyekben fanatikus vegetáriánusok pocskondiázták azokat, akik a "hagyományos" étrendet követik. Szóval ha egy vegetáriánus azért nem eszik húst, mert az egy állat életébe került, akkor a növényeket sem lehetne megenni, hiszen pl egy répa elfogyasztása egy növény életébe került, a növények is élőlények. Ezt a kérdést hogy rendezitek le magatokban, vagy hogy gondolkodtok erről?


2016. dec. 30. 21:09
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
98%
A mi szemünkben az állatok annyiban különböznek a növényektől, hogy azok érző, kisebb-nagyobb mértékben gondolkodó lények, tehát a fájdalmat is érzik, amíg elpusztulnak.. Pl gondolj csak bele, hogy egy disznó mennyi szenvedésen megy keresztül, amíg levágják :/ Pláne, ha ezt nem gyorsan, megfelelő körülmények között rendezik le..
2016. dec. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom, te sem eszel embert, de még macskát sem. Márpedig egy ember és egy disznó között lényegesen kisebb különbséget látok, mint egy disznó és egy répa között. Persze tudom, hogy ez egyéni. Amúgyis ennék embert, ha biztonságos lenne és kellene a túléléshez :) Nem vagyok vega, bár igen ritkán eszem húst. De az élelmiszeripar állatkínzását rühellem.
2016. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%

Már megint korábban küldtem el, mint kellett volna. Egyébként voltam vega, sok évig. Rengeteg okom volt rá. Nem minden vega erkölcsi okokból az. Nekem nincs olyan hatalmas gondom az állatok megölésével (bár ha remekül megvagyok hús nélkül, elég barbárnak tűnik), de az állatkínzást már említettem. Márpedig ez a feleslegesen hatalmas húsfogyasztás (tuti rengeteg ember csak azért vesz a büfében azt, mert az van. én még meg tudom tenni, hogy inkább nem eszem, de ezt nem várhatom el akárkitől) a bolygó legkártékonyabb állatának túlnépesedésével karöltve, s a homo sapiens bizarr módon túlságosan inhumán volta miatt bizony durva állatkínzással jár.


De van vega, akit nem érdekelnek az állatok érzései. Lehet, hogy az ízlése vagy egészségügyi okokból vega (bár nem tudom, mi kell ahhoz, hogy ártson a hús, de sokféle ember létezik). Vagy így alakult, olcsóbb és kényelmesebb így neki. Millió oka lehet. Nekem vigyáznom kell a fehérjebevitelemre (mint mindenkinek, de van, akinek nem kell attól félnie, hogy elszáll. túlságosan szeretem az állati fehérjéket :D), ezért sem fér bele a hús, de ez csak egy ok a sokból.


Amúgy sosem értem ezt a problémázást. Neked ugyanaz egy állat, mint egy répa? Nekem még egy hal sem ugyanaz, mint egy disznó, az utóbbi kutya intelligenciájú aranyos jószág, a halak pedig rém unalmasak, igen, ez is egyéni ellenszenv a részemről, de hát mit tehetek? Jobban kedvelem az emlősöket, bár egyes példányokkal vannak problémáim.

2016. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
73%
A répa nem gondolkodó lény, ellenben az állatok azok. És a répa (+a zöldségek, gombák) elengedhetetlenek a túléléshez ezért kénytelen vagyok megenni. De semmi szüksége annak, hogy érző lényeket öljek meg élvezetből
2016. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
97%
A másik dolog pedig az, hogy az állatokat borzasztó körülmények között tartják egészen addig, amíg le nem vágják őket.. Sokszor annyira össze vannak zsúfolva egy vágóhídon, hogy szegények mozdulni sem tudnak :/
2016. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
58%

A növényeknek nincs idegrendszerük, tehát nem éreznek.


A hagyományos ételeket pedig nem elsősorban csak a vegák utasítják el hanem a legtöbb ember aki ad egy kicsit az egészségére.

2016. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
46%

"A hagyományos ételeket pedig nem elsősorban csak a vegák utasítják el hanem a legtöbb ember aki ad egy kicsit az egészségére."


Ha neked a hagyományos étel kimerül a császárszalonnában, akkor így van.

2016. dec. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

[link]


Kb így látom...

2016. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
60%
2016. dec. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
24%

Sok vegán eljut arra a szintre, hogy 10 napig, 20 napig csak vizet iszik, hogy ne használjon ki más élőlényeket.

Általában ennek kórház a vége :D

Senkinek nem hiszem el, hogy érdeklik az állatok sorsa.

Akinek nincs élete az feltöltheti valami ilyen szektás hülyeséggel és akkor nagyon jó lesz.

Ez is csak ez.

2016. dec. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!