Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Hogy kell ezt...

Vegetáriánusok! Hogy kell ezt elképzelni? Bővebben alább

Figyelt kérdés

Szóval, leszögezem az elején, hogy a kérdésemet nem provokációnak szánom. Tiszteletben tartom és elfogadom mindenki táplálkozási szokását.

A napokban itt a gyakorin több olyan kommentet is olvastam melyekben fanatikus vegetáriánusok pocskondiázták azokat, akik a "hagyományos" étrendet követik. Szóval ha egy vegetáriánus azért nem eszik húst, mert az egy állat életébe került, akkor a növényeket sem lehetne megenni, hiszen pl egy répa elfogyasztása egy növény életébe került, a növények is élőlények. Ezt a kérdést hogy rendezitek le magatokban, vagy hogy gondolkodtok erről?


2016. dec. 30. 21:09
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
74%

Két kérdés:


1. És mi a véleményetek a ragadozó állatokról, akik megkínozzák majd megeszik az ártatlan nyulat? Ha ez természetes, akkor az miért nem az, hogy az ember csúcsragadozóként szintén megeszik más állatokat? (Az ipari, rémes körülmények közötti állattenyésztést most hagyjuk, azt én is elítélem.)


2. Ha az lenne természetes, hogy az ember növényt fogyaszt, akkor természet anyánk miért nem növényevő fogsort adott nekünk? Miért mindenevő fogsorunk van?


3. A fenti két dilemmából nem következik, hogy a vegetáriánus életmód valahol dacolás, szembeszegülés a természettel? Hiszen a természet úgy találta ki, hogy az ősember vadásszon + gyűjtögessen, képes legyen mindkettőre, húst is és növényt is tudjon enni.

2017. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Bocs, három kérdés lett belőle! :D
2017. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Héra Dániel válasza:
Egy növény nem érez amikor levágják, és nincsenek "rokonai" akik visszavágynak rá.
2017. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Semmi dacolás nincs a kizárólagos növényevésben sem. Választhatunk.

Köss bele a ragadozó pandába, aki bambuszt eszik... Egy mindenevő igazán lehet vega mindenevő, az teljesen korrekt.

Amúgy nekem nincs olyan nagy bajom az állatok megöülésével, mint az iparin állatkínzással (sajna ez a bolygó erről szól, örülni nem örülök neki, de természetesnek tartom, hisz az), de ha nekem nem kell és különböző okokból nem jó húst ennem, akkor miért érezzem kényszerítve magamat rá? Nincs is annyi föld, hogy ellássa ezt a túlszaporodott emberiséget, ha az húst eszik. Teljesen jó, ha az ember nem eszi, ha SEMMI szüksége nincs rá. A bolti hús kiesik, sok opcióm eleve nincs, most azért kutassak fel valami jó házit, hogy más örüljön? Mert én nem fogok. Ez elég vadul hangzik, azt hiszem.

Kihasználom az evolúció által nyújtott képességemet arra, hogy hús nélkül is prímán elélek. Egykor gyümölcsevők voltunk, bár az már a múlté, csak a jó színlátásunk tanúskodik róla.

Nyilván húst evett a régi ember, anélkül nem tudta volna meghódítani a messzi északot... Plusz másutt is éhezett volna. De ma már választhatunk.


Van, aki a növényeket utasítja el, nekem az se fáj, addig semmiképp, amíg legalább a bolti húsokat kerüli.

Éppúgy meg tud élni azon az étrenden, mint a nyersvegánok a sajátjukon... Némely speckó étrendhez kell némi kiegészítés, de ma már az emberek nagy része szed a legmindenevőbb stílusban is. Rég eltávolodtunk a természetességtől.

2017. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
24-es, én a 21-es vagyok. Nagyon korrektnek érzem a válaszod. Nem bújtatod álszent ideológiákba, nem szépíted a dolgot. Én ugyan másként gondolkodom, de elismerem, hogy a válaszod logikus.
2017. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Én beismerem eszek húst de attól még elítélem ami a húsipar nagy részén megy.

Szerintem ha fejlesztenénk a húsipart segítene a problémán, alapból ha jobban akarjuk tartani az állatokat az többe fog kerülni mert nagyobb hely kell nekik, minőségibb táp így a hús ára is fel fog menni, viszont pl tenyésztéssel azon dolgoznak hogy egy állatból több húst lehessen kinyerni így adott adag húst kevesebb pénzből lehet előállítani így úgy lehet növelni az életminőségüket hogy nem drágul a termék.

2017. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"így úgy lehet növelni az életminőségüket hogy nem drágul a termék."


Nem tudod áremelés nélkül javítani az életkörülményeiket. Az élelmiszer ipar ugyan olyan iparág mint a többi. Többet akar termelni olcsón és azt drágán eladni, így működik a világ. Ezért műtrágyázzák és növényvédőzik a növényeket és ezért tartják úgy az állatokat, ahogy.

2017. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
53%
A helyzet az, hogy a b12 termelő baktériumok az ember bélcsatornájában is ugyanúgy megvannak, mint a szarvasmarháéban. És pont úgy, mint a marhánál, az embernél is túlságosan hátul helyezkednek el a bélrendszerben ahhoz, hogy felszívódjon a vitamin. A húsban vagy azért van b12, mert hozzáadják, vagy azért, mert a vágóhidakon olyan higiéniás körülmények uralkodnak, hogy a hús fekáliával szennyezetté válik (ez jóval gyakoribb, mint gondolnád, kigooglizhatod a statisztikákat). Na mármost, ez undorító és veszélyes, én inkább maradok a tablettánál. De ha mosatlan zöldséget-gyümölcsöt eszel, akkor ugyanúgy juthatsz hozzá a b12-höz, mint őseink tették, ugyanis az ilyen gyümölcsökön lévő talajszemcsékben is megtalálható a b12 termelő baktérium, és így a vitamin is. Persze van, aki ilyenkor amiatt aggódik, hogy mi minden még, jogos, de pl vegyszermentesen termelt növényekkel akár már be is vállalható. Ami nagyon érdekes, hogy néhány száz évvel ezelőttig szinte senkinek nem volt mindennap hús a tányérján ezen az éghajlaton, sőt, volt hogy hónapokig nem ettek, aztán mégis túlélték valahogy. Húst enni nem kötelező. Milliószámra vannak egészséges vegetáriánusok, sportolok, tudósok, melós emberek stb.. aztán mégiscsak nap mint nap találkozom olyanokkal, akik azt hiszik, hogy a húsevés az embernek kötelező. Hát nem az, remekül meg lehet lenni nélküle.
2017. jan. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Nem az, de hússal együtt is lehet egészségesen étkezni, szóval most akkor mi van?

Vegyszer mentes növények is vannak persze, ugyan úgy vannak tanyasi körülmények között tartott állatok is.

A fekáliával szennyezett hús pedig akkor csak a felületén kellene hogy b12-őt tartalmazzon ami ugye eléggé valószínűtlen... no nem mintha ez igazából bárkit is érdekelne, a kolbász tudod hogyan készül? :D

2017. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Aki rávilágít egy szekta ostobaságaira az troll, így megy ez.
2017. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!