Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tegyek, ha a 3 éves...

Mit tegyek, ha a 3 éves kislányom nem akar húst enni?

Figyelt kérdés
Kevés olyan gyerek van, aki elmondhatja magáról, hogy a kedvenc zöldsége a brokkoli, a spenót ésa kelbimbó. Ha főzök, mindig mellém áll, és lopkodja a zöldséget, gyümölcsöt, mesenézés közben is elrágcsál 2-3 répát nyersen. Imádja a zöldségeket meg a gyümölcsöket, nincs olyan, amit ne szeretne. Viszont a hússal közel sem ez a helyzet. Ha belecsempészem a zöldség mellé , olyan hisztit lecsap, hogy a fal is beleremeg. Próbáltam szépen, erőszakkal, sehogy sem megy, hallani sem akar a húsról. Mikor egyszer sikerült megetetnem vele egy nagyon pici pipihusit, egy egész délután hányt utána. Imádja az állatokat is, van is itthon 3 labradorunk meg 2 sziámi macskánk, meg egy tucat aranyhalunk, és a lányom imádja is őket, rengeteget foglalkozik velük, az utcáról az összes állatot befogadná, ha tehetné. Voltam vele orvosnál is, csak annyit mondtak, hogy hagyjam rá, majd kinövi. Nekem semmi bajom nincs a vegetarianizmussal, 15 évesen én is vega voltam, terhesség után kezdtem el megint húst enni. (Most 24 vagyok). Mit főzzek így a gyereknek, hogy egészséges legyen és hogy minden vitamint pótoljunk? Mert azért teljesen más egy 3 éves vega, mint egy 15 éves, így magamból nem nagyon tudok kiindulni :/ Köszönöm előre is a segítséget!

2017. febr. 18. 15:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

Ne erőltesd! A fiam sem akart húst enni, ennyi idősen. 4 évesen elvitték két hétre a nagynénémék> Ott meg kellett neki mindent enni, azóta itthon is eszi a húst.

Lehet, hogy a kislányodnak későn kezdtél húst adni, vagy csak csirkemellet, ami száraz hús és ezért nem akarja enni.

2017. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Tejet, tojást elfogad? Ha minden zöldséget megeszik, akkor nem fog kialakulni senmilyen hiánybetegség. Unokatestvérem 13 évesen fogadta el a húst, soha nem volt beteg. Erős csontú, egészséges gyerek volt hús nélkül is.
2017. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell nagy problémát csinálni belőle. Az elmaradó fehérjét pótold sajttal, tejjel, túróval! Meg aztán a zöldségekben is lehet bőségesen fehérje, például a lencsében, a tarkababban. Sok van a mogyoróban, a dióban, a napraforgómagban. Amúgy nagyon érdekes a helyzet. Lehet, hogy azért nem eszi a húst, mert magzat korában nem kapott?
2017. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Szerencsére tejterméket, tojást eszik rendesen, nagyon szereti a tejet is. Ő is volt mamáéknál, de ott is csak hiszti volt, húst, felvágottat látni sem akart, pedig mama nagyon igyekezett :D
2017. febr. 18. 15:48
 5/23 A kérdező kommentje:
Utolsó: érdekes, terhesség alatt én már ettem a húst, nagyon kívánós voltam, első trimeszterben még csak csipegettem, aztán hetedik hónap végére már csak nyomtam magamba a hamburgert meg a pörköltet, pedig azelőtt rosszul voltam, ha belegondoltam, hogy én azt egyszer is megeszem. Nem tudom, hogy van-e ennek köze hozzá.
2017. febr. 18. 15:52
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
HA tejtermékeket meg tojást eszik, akkor mindent megkap, amire szüksége van. Semmiképpen ne eröltesd, ha neki nem esik jól, akkor semmi értelme beletömni.
2017. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot nem tudok adni, de én sem akartam húst enni kicsiként, de a szuleim nagyon erőltették. Nem szerettem az izet, de nem értették meg sajnos. Most 19 eves vagyok, es csak csirkemellet eszem, mert annak van a legkevésbé hus ize, es szeretem is :D Lehetseges, hogy a kislanyod sem szereti magat az ízt :)
2017. febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
18%

Vegyél neki tejsavó fehérje koncentrátumot, sokféle ízban van, tuti ízlene neki.

Viszont sajtból/túróból nem lehet a megfelelő fehérjemennyiséget bevinni, mert a fehérje mellé rengeteg zsírt is tartalmaz.

Viszont próbálj meg csirkemellet,pulykamellet csinálni neki, mert különben nem kapja meg a megfelelő aminosavakat ami az izomzat felépítéséhez kell.

Továbbá adhatsz halat is neki.Minél több fajta fehérjeforrás, annál jobban épül az izom.


-Egy élelmiszermérnök-

2017. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Ne erőltesd.

Komplettáld az ételeket, hogy ne legyen baja, hiányállapota: pl. hüvelyes+gabona=teljes értékű fehérje.

2017. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

#8

Nem csak húsból épül elegendő mennyiségű izom.

Nem csak tejfehérjéből lehet pótolni.


Egy kutatóorvos

2017. febr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!