Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tegyek, ha a 3 éves...

Mit tegyek, ha a 3 éves kislányom nem akar húst enni?

Figyelt kérdés
Kevés olyan gyerek van, aki elmondhatja magáról, hogy a kedvenc zöldsége a brokkoli, a spenót ésa kelbimbó. Ha főzök, mindig mellém áll, és lopkodja a zöldséget, gyümölcsöt, mesenézés közben is elrágcsál 2-3 répát nyersen. Imádja a zöldségeket meg a gyümölcsöket, nincs olyan, amit ne szeretne. Viszont a hússal közel sem ez a helyzet. Ha belecsempészem a zöldség mellé , olyan hisztit lecsap, hogy a fal is beleremeg. Próbáltam szépen, erőszakkal, sehogy sem megy, hallani sem akar a húsról. Mikor egyszer sikerült megetetnem vele egy nagyon pici pipihusit, egy egész délután hányt utána. Imádja az állatokat is, van is itthon 3 labradorunk meg 2 sziámi macskánk, meg egy tucat aranyhalunk, és a lányom imádja is őket, rengeteget foglalkozik velük, az utcáról az összes állatot befogadná, ha tehetné. Voltam vele orvosnál is, csak annyit mondtak, hogy hagyjam rá, majd kinövi. Nekem semmi bajom nincs a vegetarianizmussal, 15 évesen én is vega voltam, terhesség után kezdtem el megint húst enni. (Most 24 vagyok). Mit főzzek így a gyereknek, hogy egészséges legyen és hogy minden vitamint pótoljunk? Mert azért teljesen más egy 3 éves vega, mint egy 15 éves, így magamból nem nagyon tudok kiindulni :/ Köszönöm előre is a segítséget!

2017. febr. 18. 15:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
18%
Persze nem csak tejfehérjéből lehet pótolni, de a tejsavó fehérjének és a húsnak a legkedvezőbb az aminosav profilja, azok hasznosulnak a legjobban a szervezetben.
2017. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy eszik rendesen mindent, épp csak húst nem, igazán semmi gond nem lehet. A többi komplett állati fehérje is jó, a tojás pl. értékesebb fehérje a húsnál, az anyatejjel szokták együtt emlegetni.

Simán be lehet vinni belőle elég fehérjét, egyrészt nem muszáj nagyon zsírosan enni, vannak soványabb állati fehérjék a húson kívül is, ha nem is sok, de másrészt kalória úgyis kell, így a fehérjével jövő sok zsír sem probléma, ha az adott embernek megfelel (ez egyéni, van, aki nem bírja a zsíros étrendet). De ha a zsír gond, akkor jobban lehet koncentrálni a zsírszegényebb növényi fehérjékre (hisz rengeteg remek zsíros növényi fehérjeforrás is van, pl. az olajos magvak, amik elég sokféle más tápanyagot is tartalmaznak). Ha az étrendben nagyon kevés az állati fehérje, az már más műfaj, az kicsit komplikáltabb, de ha viszonylag sok tojást, sajtot, túrót, miegyebet eszik a kicsi, s növényeket is rendesen, akkor nem nagy ügy összehozni a szükséges tápanyagokat.

2017. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak én nem értem mi a baj? A gyerek egészségesen eszik, egyetlen terméket nem fogad el. Ettől még nem lesz semmiféle hiánybetegsége. Indiában gyerekek milliárdjai nőnek így fel...
2017. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm már 21 éves, de ugyanígy gyerekkorától nem eszik húst. Nem azért mert finnyás, vagy valami, egyszerűen rögtön kihányja. Szerintem se erőltesd. Ahogy írták, máshonnan mindent meg tud kapni, amit kell a szervezetnek. :)
2017. febr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
33%
Az én fiam sem ette gyerekkorában a húst. Rágta, összegyűlt a szájában egy csomó, utána meg jött a hányinger... Viszont a darált hússal semmi baj nem volt, gondolom, nem okozott problémát a megrágás, lenyelés. Úgyhogy esetleg sovány darált hússal próbálkozhatsz /darált pulyka, csirkemell/ pici húsgombóc, paradicsomosan, tesztával vagy levesbe, vagy egyéb darált hússal készült ételek - rakott zöldség, káposzta, rizses hús darált husival. Ne mondd neki, hogy hús is van benne, lehet hogy már csak attól sem eszi meg. Aztán meglátod, hogy rosszul van-e, de szerintem a hús rágásával lehet gond!
2017. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%
Tök felesleges erőltetni, legalább egészségesen táplálkozik, nem úgy, mint a rántott csirkemellen és hasábkrumplin felnövő gyerekek.
2017. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
18 eves egeszseges lany vagyok. Soha nem ettem hust, mert ha izlett is meg jol esett, akkor is kihanytam vilag eletemben. Az elmult egy evben lett tejfeherje allergiam. Tobb babot, borsot, ilyesmiket eszek. Nincs semmi bajom. Ezekbol is be lehet vinni eleg feherjet. Aminosavakat szoktam szedni, ajakherpesz ellen (lizint pl, meg arginint ajanlott egy doki), amig nem szedtem eleg sokszor kijott aa herpesz. De igy meg vegkepp semmi bajom.
2017. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
85%
Én is 3 éves voltam, amikor közöltem anyukámmal, hogy nem vagyok hajlandó húst enni, és azóta is undorodom tőle. El sem tudod képzelni, mennyit aggódott a családom értem éveken keresztül, hiába mondtam nekik, hogy a szervezetem úgy is jelzi, ha valamire szüksége van. Most 28 éves vagyok, teljesen egészséges, a környezetemben sok húsevő irigyel, hogy míg ők minden vírust összeszednek, én sosem vagyok beteg, és jól érzem magam a bőrömben.
2017. febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%
3 eves korom ota nem eszek semmifele hust se halat,szerintem ne eroltesd,szerencsere szuleim a hisztijeim utan felfogtak nincs ertelme szembe szallni velem :-) most 29 eves vagyok es tovabbra sem eszek hust.. allatbarat vagyok.Teljesen egeszseges vagyok es meg szep nagyra is megnottem ugyhogy csontjaim is szepen fejlodtek, hus nelkul.Kutya bajom
2017. febr. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ilyen voltam ennyi idősen. :D

Már nagyon korán a szüleim tudtára adtam, hogy utálom a húst.

Természetesen ők is meg voltak ijedve, de az étkezésem most, 18 éves koromra sem változott meg.

Soha nem kívántam, és nem is érzem úgy, hogy kevesebb fajta ételt ehetnék. Egyébként is nálunk anyám lisztérzékeny, apám laktózérzékeny, így magától érthető, hogy mindenki mást eszik.

Nincs ezzel semmi baj, az egyik gyerek a spenóttól és a gombától undorodik, valaki pedig a hústól.

Sokaknál ez felnőtt korra sem változik meg, mert még mindig írtózik a szagától, állagától.

A vasra, fehérjére, kalciumra figyeljetek. Ezeket mindenképp pótolni kell tojásból, magokból, piros gyümölcsökből.

2017. febr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!