Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, vegánok!...

Vegetáriánusok, vegánok! Van/volt olyan, hogy ritkán, különleges alkalmakkor megengedték magatoknak egy kis "csalást", és húst/állati eredetű ételt esztek?

Figyelt kérdés

Utána hogy érzitek magatokat?

Bűntudatotok van, mintha egy diétát szegtetek volna meg, vagy úgy vagytok vele, hogy "egyszer belefér"?



2017. márc. 4. 22:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
29%
Amerikában pl sokan divatból lesznek vegák/vegánok, főleg a lányok (mert ugye minden fogyást, jó alakot ígérő diétát kipróbálnak...)
2017. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

#8-as és 9-es válaszolók

Azért nem kell így nekem esni, szerintem normálisan tettem fel a kérdést

Nincsenek vega ismerőseim, én sem vagyok az, fogalmam sem volt róla hogy ez a kérdés ennyire rosszul érint majd valakit

2017. márc. 5. 18:48
 13/35 anonim ***** válasza:
45%

Ne haragudj, de belőlem azért vált ki indulatokat ez a kérdés, mert mint minden jóérzésű, lelkiismeretes ember számára az állatok élőlények, akiknek meggyilkolása nem lehet morálisan helyes cselekedet.

Ezért nem is értem, hogy gondolhatja azt valaki, hogy ez néhanap megengedhető. Egyáltalán nem engedhető meg.

2017. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Ezek szerint mindenki, aki nem vega, az elvetemült, lélektelen gyilkos?
2017. márc. 5. 20:31
 15/35 A kérdező kommentje:
Meg aki eszik húst, az akkor már nem lehet jó érzésű, lelkiismeretes ember?
2017. márc. 5. 20:32
 16/35 anonim ***** válasza:
56%

Ha tudja valaki, hogy a cselekedeteivel mennyi szenvedést, környezetre káros hatást, fájdalmat okoz, és ennek ellenére is csak saját magával törődik, az jó nem lehet jó ember, helyesen látod a dolgot.

A holokauszt során a katonák is csak a dolgukat végezték, mi mégis sokszor mondjuk, hogy bezzeg ha én lettem volna ott, nem tettem volna olyan szörnyű dolgokat... Az animal holocaust-ról hallottál már? Maguk a munkatáborokat túlélt zsidók mondják, hogy minden szenvedés, gyilkosság rossz, és amit az állatokkal teszünk, az egyszerűen felfoghatatlan.

Miért is tartunk megemlékezést a holokauszt áldozatairól? Hogy soha ne történjen meg ilyesmi, hogy tanuljunk a hibáinkból, nem? Ironikus, hogy mégis évi 150 BILLIÓ állatot ölünk meg (főként a teji- és húsiparban).

2017. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
43%

"Meg aki eszik húst, az akkor már nem lehet jó érzésű, lelkiismeretes ember?"


Az én fogalmaim szerint nem. Számomra ez ellentmondás. Minden nap tudatosan, önként okozod érző élőlények halálát,szenvedését, méghozzá a saját örömödre. Ez számomra nem függhet össze a lelkiismeretesség fogalmával. Nem is értem ez hogy juthat eszedbe.


Engem nem érdekel ki eszik húst, de aki igen, az ne tartsa magát jóérzésű embernek, mert ez kizárja egymást.

2017. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
46%
Aki gyilkol nem jó ember. Tehát a hús fogyasztása kizárja azt, hogy valaki jó ember legyen.
2017. márc. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Aha értem

Ezek szerint a családotok, barátaitok, szüleitek, akik nem vegák, és akiket (gondolom) szerettek, mind-mind szörnyű emberek a ti szemszögetekből nézve?

2017. márc. 5. 21:27
 20/35 anonim ***** válasza:
85%

én vagyok az első válaszoló, pont leszarom, hogy megsértődnek-e, ki nem állhatom a húst, nyilván nem fogom enni.

de a legtöbben nem szoktak.

én se erősködöm, hogy egyen kelkáposztát, aki utálja, pl... (én se eszem.)


divat vega az, aki azt mondja, hogy ő vegetáriánus, de eszik halat, csirkét, meg azt hiszem, egy költőnő vagy ki (valami trendi celeb) mondta, hogy ő vegetáriánus, de utazáskor eszik húst, mert hát a büfében csak az van. speciel én ilyenkor veszek üres zsemlét a boltban, ha más nincs...

2017. márc. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!