Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, vegánok!...

Vegetáriánusok, vegánok! Van/volt olyan, hogy ritkán, különleges alkalmakkor megengedték magatoknak egy kis "csalást", és húst/állati eredetű ételt esztek?

Figyelt kérdés

Utána hogy érzitek magatokat?

Bűntudatotok van, mintha egy diétát szegtetek volna meg, vagy úgy vagytok vele, hogy "egyszer belefér"?



2017. márc. 4. 22:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
54%
Szeretem a családom, de tartom az állításom, hogy valami nem stimmel a lelkiismeretükkel. Ez nem olyan alapon működik, hogy ha szerettem az illető akkor nem baj. Akkor is baj de mégis mit tegyek? Elég nekem az hogy a férjem és a gyerekek vegák, nem szólok bele más életébe, amíg nem jön nekem egy húsevő azzal hogy ő állatbarát meg jó ember. Na azt nem bírom elviselni, mert színtiszta hazugság.
2017. márc. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Utolsó

És ha a férjed meg a gyerekeid ennének húst, mit csinálnál? :D

2017. márc. 6. 06:13
 23/35 anonim ***** válasza:
69%
Semmit, a férjem evett mikor találkoztunk csak évek múltán jött rá mi a helyes. Mondtam hogy nem szólok bele senkinek az életébe amíg az nem álszenteskedik. Egyedül azzal van gondom ha valaki nem érti hogy helytelen amit tesz és kötekedik.
2017. márc. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
40%

Aki skatulyákba zárja magát, és kijelenti, hogy na én vegan vagyok, az nem engedhet meg magának csalást, mivel, akkor ő már nem vegan...

Én soha nem mondanám magamra, hogy vega vagy vegan vagyok, pedig növényi étrendet követek, rekordom 3 év amíg nem ettem sem húst, sem semmit, de ha megkívánom, gond nélkül megeszem... akár le is vágom...

Most nemrég ettem véres hurkát. Hogy hogy érzem magam tőle? Finom volt, most is megenném...

2017. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Utóbbi 2 válaszolónak köszönöm
2017. márc. 6. 12:28
 26/35 anonim ***** válasza:
48%

Az, hogy valaki növényi étrendet követ, az egy életforma, az, meg hogy valaki "Vegan" az pusztán egy korlátoltságból emelt fal...

Hogy valakinek érezhesse magát, hogy különb lehessen a lem veganoktól...

Egy vegan nem csak nem eszik, semmilyen formában nem fogyszat állati eredetű terméket... pl nem vesz lószőr ecsetet a fiának a suliba, mert az is állati eredetű... szerencsétlen gyerek meg magyarázhatja a rajztanárának, hogy az ő anyja vegan...

De pl gyapjú takarót sem vesznek mert szegény bárányok szenvednek... persze fingja nincs nagy részének, hogy a mi éghajlatunkon le KELL vágni szerencsétlen állatról azt a sok szőrt...

2017. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
54%

"én vegan vagyok mindenki más hazug gyilkos rossz ember"... az ilyeneket csak sajnálni tudom..."


Én meg az olyan érzéketlen embereket tudom sajnálni, akiknek nem jut el az agyáig, hogy a gyilkosság bűn. Ez már a primitívség felsőfoka, hogy azt szidod, aki nálad morálisan jóval fejlettebb.

2017. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
66%

Én otthon a vegánhoz nagyon hasonló étkezem, bár nem vagyok vegán, hanem vegetáriánus, de ha tehetem, abszolút semmi állati eredetűt nem eszek, csak nagyon ritkán, ha úgy adódik vendéglőbe eszek olyan ételt, aminek köze van állathoz, pl: rántott gombafejet, vagy rántott karfiolt, nem vagyok fanatikus. Vendégségben esetleg sajtos ételt eszek.


Én már régi motoros vagyok ebben az étkezésben és a mai fiatalokat és a vegánokat nagyon nem értem. A vegán életmódot tartani borzasztóan nehéz, sőt ha nem vegánok vannak körülötted állandó konfrontálódásnak ad helyet.


A lehető legkevesebb kárt okozok így is, mert nem lesz jobb az állatoknak, hogy kirántva ettem meg a karfiolt. Én imádom az állatokat, ezért nem eszek húst... de ha néha becsúszik egy kis sajt, vagy tojásos dolog, hát dobáljatok meg. Én a vegánságot sokkal inkább tartom egy képmutató életformának, mint egy szigorú vegetáriánus étrendet, amibe belekerülhet egy kis állati eredetű.


Mert, ha eszel egy tojást nem vagy vegán... hát kit érdekel minek hívják az étkezésemet? Azért, mert valamilyen skatulyába beleerőltetem magamat és foggal körömmel tartom magamat hozzá, az nettó baromság.

2017. márc. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
82%

A gyilkosság bűnnek tekintése egy szubjektív morális dolog, nem tény. Én pl. nem tekintem annak s ezzel elég sokan így vagyunk. Én is kerülöm, ha lehet, de a bigott vegánok gyűlölködését s ítélkezését sokkal nagyobb hibának tekintem. Az állatkínzás (pl. a nagyüzemi állattartásban, de persze akár házilag is) nekem már kiveri a biztosítékot, de az állatvilágban ez is természetes, sokszor a szaporodás fontos része, hogy egy másik állatot megkínzunk.

OK, az ember ilyen moralizáló, kár, hogy nagy átlagban eléggé alacsonyan van e téren. Az emberek iszonyatosan inhumánusak tudnak lenni...

2017. márc. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
66%

Így van... a 4milliárd éves evolúció alatt a gyilkolás jóformán minden élőlény kulcs eleme.

Azt, hogy moralitásról papolhatsz is olyan embereknek köszönheted, akik gyilkoltak a te jólétedért... tény, hogy az ipari állattartást elítélem, de gond nélkül levágnék egy csirkét, ha az életem múlik rajta...

2017. márc. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!