Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » 8 évig voltam Lakto-ovo...

8 évig voltam Lakto-ovo vegetáriánus, most viszont tejallergiám lett. Mit tehetnék? A párom mindenképpen csirkemellre akar rávenni.

Figyelt kérdés

Rengeteg tejes ételt fogyasztottam. Imádtam a sajtokat szinte mindem étkezésemben jelen volt tejszármazék.

Viszont többet nem ehetek ha nem akarok rosszul lenni. Annyira szerettem a tejes ételeket,hogy egy tünetemért sem tudtam bűnösnek érezni. Az arcom rettentő csúnya tőle és hétfő óta nem ettem. Azóta sokat javult. Viszont az étrendemmel nem tudom mi lesz. Elkezdtem edzeni is. A párom szerint kóstoljam fokozatosan a csirkét, megszokom és még a szervezetem is megköszöni. A hajam rettentően hullik,szerinte vitaminhiány.

Van valaki akinek van hasonló tapasztalata?

Köszönöm ha elolvastad! Azt mégjobban ha válaszolsz! :)



2017. máj. 18. 11:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%

Lecci keress fel valami szakembert. Latod, itt kepes olyam is valaszolni, aki szerint cukorra is letezik allergia...nem jo tarsasag ez erre.

Igen, a haj vitaminhianytol is hullhat.

Neked kell kiprobalni, hogy tudd, halas lesz-e a szervezeted.

2017. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%

Nem.muszaj hust enned, a veganok is elnek valahogy :D

Sot, a legtobben eleg jol neznek ki, egeszsegesnek. Csak figyelni kell ra, hogy magvak, huvelyesek menjenek rendesen.

2017. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Carragher_x ***** válasza:
65%

Keress fel egy dietetikust! Simán elképzelhető egyébként, hogy valóban sokszoros tápanyaghiányod van, a vegetáriánusok (véresszájúaknak: nem csak náluk, hanem minden egyoldalú táplálkozást folytatónál. És ismételten csak a véresszájúaknak: nem, a vegetáriánus étrend nem szükségszerűen egyoldalú, de nagyon sokaknál az) jelentős részénél elő szokott fordulni. A hajhullás vegetáriánusoknál pl igen gyakori fehérje- és vashiány miatt.

És ne, ezt ne te akard most kitalálni, meg kezelgetni, pláne ne szedj általában sz*rt se érő multivitaminokat, hanem keress fel egy szakembert, aki meg tudja állapítani, hogy pontosan milyen tápanyaghiányokkal küzdesz s tud segíteni egy megfelelő étrend kialakításában.

2017. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
25%
#11: Van, aki rosszul lesz a cukortól (bármilyentől, ha elég sok vagy tömény), ha konkrétan nem is allergia a dolog. A tejcukor más, arra simán lehet allergiás az ember, ez köztudott. Kevés dolog van, amire nem lehet érzékeny az ember.
2017. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
95%
14! Megosztok veled egy titkot! Allergia NEM = erzekenyseg. Szivesen.
2017. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
39%

#14

Diagnosztizált cukorallergiás vagyok.


Szívesen.

2017. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%

Létezik:

-fruktóz intollerancia (ez felszívódási zavar)

-tejcukor allergia (valóban allergia)

-perubalzsam érzékenység, ezt szokták helytelenül cukorallergiának nevezni, pedig nem magára a cukorra érzékeny ilyenkor az ember, hanem az édességekbe, cukorkákba és kozmetikumokba tett perubalzsamra (vaníliás ízt, illatot ad), ez csalánkiütést, légúti tüneteket okoz


Olyan, hogy "cukoralleriga" viszont nem létezik.

2017. máj. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha hullik a hajad, szinte biztosan hiányod vsn valamitől, de az is biztos, hogy ezt a csirkeevés nem fogja megoldani...

Amúgy 10 éve vagyok vegan, el lehet lenni tej és tojás nélkül is... de ha nagyon hullik a hajad, akkor valamit nagyon rosszul csinállsz...

2017. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
27%

#17

Kívánsz egy beszkennelt orvosi papírt is, vagy okosabb vagy a leletnél?

2017. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Szkenneld ha akarod. De bőven elég nekem, ha adsz egy orvosi oldalra linket. Lehet angol vagy német is, egyik sem gond.
2017. máj. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!