Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » 8 évig voltam Lakto-ovo...

8 évig voltam Lakto-ovo vegetáriánus, most viszont tejallergiám lett. Mit tehetnék? A párom mindenképpen csirkemellre akar rávenni.

Figyelt kérdés

Rengeteg tejes ételt fogyasztottam. Imádtam a sajtokat szinte mindem étkezésemben jelen volt tejszármazék.

Viszont többet nem ehetek ha nem akarok rosszul lenni. Annyira szerettem a tejes ételeket,hogy egy tünetemért sem tudtam bűnösnek érezni. Az arcom rettentő csúnya tőle és hétfő óta nem ettem. Azóta sokat javult. Viszont az étrendemmel nem tudom mi lesz. Elkezdtem edzeni is. A párom szerint kóstoljam fokozatosan a csirkét, megszokom és még a szervezetem is megköszöni. A hajam rettentően hullik,szerinte vitaminhiány.

Van valaki akinek van hasonló tapasztalata?

Köszönöm ha elolvastad! Azt mégjobban ha válaszolsz! :)



2017. máj. 18. 11:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
90%
A cukor (glükóz) nélkülözhetetlen az életben maradásodhoz... az, hogy itt pötyögsz a bizonyítéka, jogy nincs nemlétező cukorallergiád...
2017. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
40%

#21

Igen. A cukor, de nem a fehérített-finomított kristálycukor.

2017. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%
Úgy olvastam volna a "véresszájúak" reakcióit, de valahogy elmaradtak. Nem is értem.
2017. máj. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Csinaltass egy teljes verkepet, hogy lasd mi a helyzet. Aztan egyel minel tobb zoldseget, gyumolcsot, olajos magvakat. Ehetsz etrendkiegeszitoket, mint pl maca, zold alga. De legjobb talan es olcsobb is, ha csiraztatsz otthon. A csirak tele vannak vitaminnal es asvanyi anyaggal. A csirkere nem muszaj raszoknod, de a sok tejtermekrol mindenkepp tanacsos vegleg lemondani.
2017. máj. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha mar mindenkeppen akarsz valami hust enni, akkor az vadhus legyen a B12 miatt. Oz, szarvas, muflon, mit tudom en
2017. máj. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar mindenáron húst enni, a barátja erőltetné. Ami hülyeség. A csirkemelltől nem fog meggyógyulni..
2017. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Orvos, orvos és orvos! Miért várod egy csomó laikustól a megoldást? A tejallergia alatt laktózérzékenységet, vagy tejfehérje allergiát értesz? (Bár, ga az arcod lett tőle csúnya gondolom az utóbbit...) A megfelelő étrend összeállításában egy dietetikus segíthet a legtöbbet. A párod biztos szeret és csak jót akar neked, de gondolom ő sem szakember, így talán ne az ő szava legyen az elsődleges... A hajhullás ezer dologtól lehet, a vitaminhiány mellett közrejátszik a stressz és a hormonháztartás is. De vitaminhiány esetében se lehet ránézésre megmondani, hogy mi hiányzik. Lehet vas, lehet cink, vagy d vitamin, de akár több hiánybetegség egyszerre is felléphet, így muszáj lesz elmenned egy vérvizsgálatra, hogy kiderüljön mitől van. Talán így egy dietetikus is könnyebben tud segíteni, ha kész laboreredményekkel mész (tejallergia + X hiány.) Tudom, hogy senki se szeret orvoshoz rohangálni főleg, hogy rengeteg idő és gyakran súlyos 10 ezreket tudnak szakítani az emberről, de most az egészségedről van szó, ne ezen fukarkodj.
2017. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!