Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az üzletekben kapható vega,...

Piriiiii kérdése:

Az üzletekben kapható vega, vegán ételek biztos, hogy olyan jók?

Figyelt kérdés

Nem pont a különféle tejekre gondolok, de ott van például a gnocchi, valaki írta, hogy a Pennyben csak 199 forint. Ilyenkor amúgy nem jut eszükbe, hogy ki tudja, miféle szarokat tesznek az ilyenbe? Én amúgy is szkeptikus vagyok a bolti ételekkel szemben, de az ilyesféle ételekkel pláne, amik minél olcsóbbak, és bizonyos dolgokat pótolni kell benne (gondolok most itt az állati eredetű részekre). Értem én, hogy állatvédelem meg erkölcsi kérdések, én is szeretem az állatokat és én is igyekszem elkerülni a húst, nem is szeretem, de ezzel meg maguknak ártanak az emberek szerintem. Arról nem is beszélve, hogy több olyan vegánt láttam már, akik odáig voltak, mert autópályán kellett menniük és aggódtak a bogarak miatt, vagy amikor egy vegán kutyás vegán étrenden tartja az eredetileg HÚSEVŐ kutyáját... az ilyen emberek szerintem nincsenek tisztában a természettel, azzal, amit annyira védeni akarnak.

Bár ez igazából egyáltalán nem az én dolgom és nem tartozik rám, amíg engem nem akarnak ilyenekkel megváltani vagy molesztálni, egyszerűen csak nem értem... hogy sok ember feladja inkább az egészségét, nem következetes, miközben meg lehetne oldani az egészséget és a nagy állatvédelmet együttesen is. A legtöbb ilyen ember fanatikus és annyira erre koncentrál, hogy sok egyéb problémát meg sem lát az életben...


2017. máj. 24. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Én állatkinzásért lecsukatnám azt aki vega étrenden tart egy kutyát, mert az nem normális dolog.
2017. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
A kutyas dolog allatkinzas, de a tobbi mindenkinek szive joga. Amig masnak nem art vele, addig en tolem mindenki azt csinal, amit akar. De a kutya HUSEVO, szerintem siman belehal szerencsetlen idovel, ha nem kap hust... oke, van a BARF, ott is kapnak zoldseget meg gyumolcsot, de a fo ott is a hus. Egy husevo allatnak nem adni hust egyszeruen kinzas, eheztetes, gyilkossag.
2017. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Pont annyira jó, mint 3-400 forintos csirkehús.


Az összetevők leírása mindene szerepel.

2017. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
3-as vagyok:egy gnocci szerinted mi amúgy? Krumpli, liszt meg só. Az pont ennyit ér: fél kilónként 199 forintot, nem kell abba semmit pluszban beletenni, az csak drágítaná a terméket.
2017. máj. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A gnocchi csak egy példa volt (amúgy sem szeretem), de remélem, azért értetted, mire szeretnék kilyukadni...
2017. máj. 24. 11:06
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Semmire nem akartál kilyukadni, hőbörögtél egyet a "hülye vegákon".
2017. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát jó. :)
2017. máj. 24. 12:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem mégis mit kellene pótolni ha egyszer a húsbannnincs olyan összetevő amit más forrásból ne lehetne bevinni.

Vegán kutya kaja pedig nyilván nem lenne forgalomban ha nem tesztelték volna le hogy optimális egészséget biztosít-e a fogyasztása.

2017. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát. A gnocchi, ahogy írták, olcsó dolog, de senki sem kötelez egy vegát arra, hogy feldolgozott vagy félkész terméket vegyen. Vehetsz zöldséget, magvakat, gyümölcsöt, ovo vegaként tojást háztól, meg minden. Mi így csináljuk a párommal évek óta (bár nem vagyunk vegák, így évi kétszer nyulat is veszünk). Az alapanyagokat nehezebb elrontani s ahol képesek, onnan többször nem veszek.

A kutyatartás nem tartozik ide, az pedig teljesen korrekt gondolat, hogy az utazás állatok halálával jár (nem kell ahhoz autópálya, a jármű, ami a vegán cuccokat hozza, szintén rengeteg ízeltlábút, hüllőt, kétéltűt és madarat, kisemlőst csap el az idők folyamán). Nekem is eszembe jut ez, főleg, amikor egyes vegánok szentnek hiszik magukat, akik a lénynek sem vétenek, közvetve sem. Nyilván de. De attól még OK, ha törekednek valami jobbra, illetve ha azért esznek így, mert nekik az jó. Joguk van hozzá.


A gnocchiban amúgy nem tudom, mit kell pótolni, azt simán el tudom képzelni növényekből, bár nem vagyok szakértő.

Viszont rengeteg olcsó növény van, amit egy népszerű formában (pl. száraztészta) nyilván nem adhatnak aranyárban. Nincs ebben semmi különös vagy gyanús. A vegán pedig döntse el, hogy hajlandó-e tésztát enni (az én egészségtudatosságomba speciel nem fér, de itt egyéni tényező is jelen van, nem mindenkinek egyforma hatású).

2017. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
69%

Jesszus micsoda gondolatok... én vegetáriánus vagyok, tehát tejterméket-tojást eszem, hústerméket nem. Mindemellett nagy állatbarát vagyok, de soha semmilyen körülmények között nem kényszeríteném például a két kutyámat vegán tápra, vagy nem adnék nekik valamit csak azért, hogy én elmondhassam, mekkora szent vagyok. Ez tényleg gáz, komolyan. Mindkét kutyám csúcsminőségű, fajtájának,életkorának, szükségleteinek megfelelő ételt kap,amely nyilvánvalóan tartalmaz húst.

Én személy szerint imádom a gnocchit,meg is veszem, (bár nem 199ft-ért) hiszem miért ne ehetném,semmi köze a húsokhoz. Bár pont a gnocchi nem 'pótol' semmit a hús tápanyagaiból, de ezért kell sok bab-és pencsefélét, quinoát,stb....enni :) zöldség-gyümölcs pedig ismerős,leinformálható helyről véve vagy magunknak megtermelve a legjobb tapasztalatom szerint.

A szélsőséges hozzáállás, amit a kérdező is jól leírt, az okozza szerintem a vegán életmód rossz megítélését a közvéleményben. A 'térítéstől' pedig én is a falra mászom! Ez mindenkinek abszolút magánügye.

18/L

2017. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!