Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az üzletekben kapható vega,...

Piriiiii kérdése:

Az üzletekben kapható vega, vegán ételek biztos, hogy olyan jók?

Figyelt kérdés

Nem pont a különféle tejekre gondolok, de ott van például a gnocchi, valaki írta, hogy a Pennyben csak 199 forint. Ilyenkor amúgy nem jut eszükbe, hogy ki tudja, miféle szarokat tesznek az ilyenbe? Én amúgy is szkeptikus vagyok a bolti ételekkel szemben, de az ilyesféle ételekkel pláne, amik minél olcsóbbak, és bizonyos dolgokat pótolni kell benne (gondolok most itt az állati eredetű részekre). Értem én, hogy állatvédelem meg erkölcsi kérdések, én is szeretem az állatokat és én is igyekszem elkerülni a húst, nem is szeretem, de ezzel meg maguknak ártanak az emberek szerintem. Arról nem is beszélve, hogy több olyan vegánt láttam már, akik odáig voltak, mert autópályán kellett menniük és aggódtak a bogarak miatt, vagy amikor egy vegán kutyás vegán étrenden tartja az eredetileg HÚSEVŐ kutyáját... az ilyen emberek szerintem nincsenek tisztában a természettel, azzal, amit annyira védeni akarnak.

Bár ez igazából egyáltalán nem az én dolgom és nem tartozik rám, amíg engem nem akarnak ilyenekkel megváltani vagy molesztálni, egyszerűen csak nem értem... hogy sok ember feladja inkább az egészségét, nem következetes, miközben meg lehetne oldani az egészséget és a nagy állatvédelmet együttesen is. A legtöbb ilyen ember fanatikus és annyira erre koncentrál, hogy sok egyéb problémát meg sem lát az életben...


2017. máj. 24. 09:25
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

A kutyám 9 éves koráig evett 3-4.000ft/kg-s kutyatápokat. 30kg-s kutyáról van szó, havonta kellett neki venni a 15kg-s zsákokat, nem volt olcsó mulattság, de ennek ellenére is hetente jártunk az állatorvoshoz... Aztán egyszer találtam egy kutyatápot, amire az állatorvos is rábólintott. 2 szempont volt, aminek meg kellett felelnie a tápoknak, amiket a kutyám kapott:

-legyen magas fehérjetartalmú, hogy a kutya ízületei ne fájjanak annyira

-ne legyen benne olyan összetevő, amire allergiás a kutyám, ne legyen begyulladva a füle állandóan


Nem tudom miért, de mióta vegán tápot eszik a kutyám, nincs begyulladva a füle, és a lába sem fáj. Szerintem a húsos tápokba nem azt rakják, ami rájuk van írva, ezért nem váltak be nekünk sem. (Nem egyszer derült már ki, hogy marha helyett "véletlenül" disznó, csirke is került a tápokba...)

2017. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
67%

Vegan vagyok, és nem eszem feldolgozott élelmiszert... mindent nyersen vásárlok meg és én készítem el... zöldség, gyümölcs, gabonaféle, hüvelyes, olajos mag vagy bármi legyen az, nem veszek kész ételt...

És de mikor látom, hogy mások veszik az ilyeneket, el szoktam gondolkodni, hogy vajon ők miért nem gondolkodnak el rajta, hogy egy csomó szart meg ízfokozót esznek...

2017. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!