Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van itt olyan, aki olyan...

Van itt olyan, aki olyan családban nőtt fel vagy él, ahol a húst hússal eszik, és rendszeresek az ezzel kapcsolatos rendezvények, mint pl. a disznóvágás, de ő mégis vegetáriánus/vegán lett? Miért?

Figyelt kérdés

#Minekírjakidebármitishavalakiakiunatkozikésnincshumorérzékeúgyisjelenti
2017. júl. 24. 12:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%

Disznóvágás nem volt, de a párom ilyen családban élt s egypár évre vega lett és valószínűleg soha nem fog heti szinten húst enni, főleg boltit nem. Bizonyára befolyásoltam (amikor megismerkedtünk, már rég vega voltam), de nyilván voltak rá hajlamai.

Nálunk csirkevágás volt, amit én utáltam, ahogy a csirkét is rém unalmasnak tartottam, szerintem ha nem etettek volna velem csirkét (heti egyszer, mi nem voltunk húst hússal evők), talán sose lettem volna vega. 40 éves vagyok, de a vasárnapi csirkék sokkja még nem múlt el.


A családi evési szokásoknak nincs olyan iszonyúan erős köze az ember ízléséhez, érzéseihez, erkölcsi megfontolásaihoz... Csak mert valaki napi szinten eszik húst egész gyermekkorában, még nem jelenti azt, hogy annyira szereti vagy hogy bármi hiánya lesz, ha kihagy pár évet vagy akár többet...

2017. júl. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%

Én imádom a húst, igaz nem vagyok vegetáriánus, én flexitáriánus vagyok.


Egy Londoni barátom, aki nyersvegan vett rá egy elvesztett fogadással, hogy 3 hónapot próbáljam ki a 100% növényi étrendet.

Mivel kíváncsi voltam, így nem csaltam...

Eszméletlen csodát művelt már 2 hét után az emésztésemmel, a reflux gyógyszeremet kidobhattam... meghatványozódott az energiaszintem, kevésbé lett depis a hangulatom, és a semmiből mozgásvágyam lett...


3hónap letellt, már alig vártam, hogy egyek egy jó marhapörköltet, aztán vissza is tértem a régi kajálásomhoz...

És szépen visszajött a reflux, újra erőtlen lusta lettem, és mindig szar volt a hangulatom, eltellt egy év, akkpr döntöttem el, hogy vega leszek, újra növényi étrend minden kedvező hatásával, aztán egyszercsak hivatalos voltam egy kertipartira, olyan finom illatú hús sült a parázson... nem lehetett ellenállni...

Akkor jöttem rá, hogy a faxnak bújok szavak mögé... nem kell vegának lenni... simán lehet egyszerűen ritkán is enni húst... zehát most havi 1-2 alkalommal eszem csak húst, de akkor megadom a módját... a maradék időben 70%nyers 30%főtt növényi étrend.

2017. júl. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%

Én is ilyen családban nőttem fel. Disznóvágás, csirkenyakelmetszés, koppasztás, vér, bőr, inak, belek agy, fej, taréj, pípje stb... (igen, a levesbe, pörköltbe nálunk MINDENT! belefőztek)


Mielőtt vegetáriánus lettem már jó ideje csak a fehér színhúst tudtam megenni, semmi belső cucc meg mócsing. Aztán rájöttem, hogy az se kell nekem, csak a családban van akkora szakrális szerepe a húsnak, hogy nem mertem korábban vega lenni.


Aztán végre ki mertem jelenteni, hogy csinálok egy pár hónapos vega vagy vegán diétát és amit az előttem szóló is leírt, én is kb 2-3 hét múlva éreztem, hogy energytöbbletem van, nem vagyok nyűgös, jobban érzem magam.

2017. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azért a belek, segglyuk nem kerültek bele a levesbe.

Így könnyű lett volna vegának lenni.


Mi az a pípje?

2017. júl. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!