Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mióta vegetáriánus vagyok,...

Mióta vegetáriánus vagyok, sokkal többet eszem, ez normális?

Figyelt kérdés
Maradjunk annyiban vegetáriánus vagyok, mert időnként eszem sajtot, vagy néha tojást, de nem jellemző. Viszont, amit észrevettem, hogy bődületesen nagy mennyiségeket eszek, reggelire, amikor nem vagyok olyan éhes 3 zsemle lemegy margarinnal és paradicsomkarikákkal a tetején, az ebéd általában zöldség, tészta, nem kell nagy dolgokra gondolni, pl.: krumplistészta, paprikáskrumpli hús nélkül stb. stb., de ebből is rengeteget eszek és vacsorára 4 zsemle. Normális ez. Amúgy mindig vékony voltam, hízástól nem félek, csak kérdezem, hogy esetleg valamit rosszul csinálok-e? Amúgy ezenkívül rengeteg gyümölcs is lemegy, már ami jó ezidőtájt, céklára is rá vagyok kattanva.

2018. jan. 7. 18:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

"szakmai szemmel"


:DDDDDDDD

Bár a magyar eü. minősíthetetlen színvonala alapján én már semmin se lepődök meg..

2018. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
31%

20.: miközben... a legnehezebben emészthető étel amit az ember fogyaszt? Na ja :)

Gondolom milyen szakmabeli lehetsz, kb. egy 15 éves trollkodó tinédzser vagy inkább.

2018. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

Szerintem érdemes lenne kiegészíteni az étrendedet:gabonakolbásszal, szójaszalámival, tofuval, szejtánnal, szójabulizerrel. A tofu és a szejtán sok fehérjét tartalmaz.

Érdemes a You Tube-on is tájékozódni, inspirálódni, hogy minél változatosabbá tedd az étrendedet. Ajánlom a Liv B nevű vegán videóst, nagyon jó és egyszerű receptjei vannak. Facebookon pedig a Suzicooktips nevű oldalon is hasznos receptek vannak.

2018. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 szandi1993 ***** válasza:
Én vegán vagyok, és amióta az lettem sokkal többet eszem. Tegyük del régen ettem 2 szalámis szendvicset reggelire, most vagy tömérdek mennyiségű gyümölcsöt, zabkását eszek. És néha elcsodálkoznak rajta hogy míg ő az egy rántott hússal jól lakik én nagy tál ebédet eszek. Ez teljesen normális, mivel kalória bevitel miatt is többet kell enned. És a zöldségekben/ gyümölcsökben sokkal kevesebb van, mint például a húsban.
2018. febr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Igen, amit #23 mond az úgy teljes mértékben igaz. Kiegészíteném még a tönkölybúza fehérjével, amit pl Gecs Gézáné forgalmaz. Ezek mind pótolják a fehérjét és laktatnak.

Viszont csak mert vegetáriánus lettél, nem szabad elfelejtkezni a lúgosításról sem, amit a nyers zöldségek tudnak megcsinálni.

2018. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!