Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti mit esztek hús "helyett"?

Ti mit esztek hús "helyett"?

Figyelt kérdés

Direkt fogalmaztam a kérdésemet így, mert valószínüleg többen fognak válaszolni, akik már régebben húsmentesen élnek.


A problémám az, hogy annak ellenére, hogy szeretem a zöldségfasírt, rántott zöldségek, stb-t (meg egy csomó más zöldségböl készült ételt), igen sokszor vagyok úgy, hogy az evés végén ugyan jól vagyok lakva, tehát nem éhes vagyok, de marad bennem egy érzés, hogy valamit ennék, valami hiányzott az étkezésböl.

Nem konkrétan a hús, hanem az értendben betöltött szerepe - vagy nem is tudom, hogy írjam -, tehát az az érzés, amit normál esetben a hús ad.

Pl egy pörkölt tésztával - ott a húsnak nemcsak "pörkölt" íze van, hanem maga a hús íze és állaga is fontos, vagy egy ragunál hiába minden azonos a hús kivételével, mégha helyette van is pl. gomba benne, maga a hússzerü íz és állag nincs.


Ezért szeretném megkérdezni, ki mit tesz, hogy ez a hiányérzet megszünjön? (És semmi esetre sem húst akarok enni, hanem magát ezt az érzést eltüntetni)


Minden segítö választ vagy tippet elöre is köszönök!


(Minden húsevöt vagy vegyesen táplálkozót kérek, ne írjon olyat, hogy egyek húst, a kérdés nem ez, ez az, amit semmi esetre sem akarok és erröl vitatkozni sem szeretnék! )



2018. jan. 31. 14:55
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

(Az utolsónak - nem vetted észre, hogy írtam, szója nem jöhet szóba, de azért köszi)

2018. febr. 4. 17:20
 22/25 anonim ***** válasza:
45%

1. Keresel valami helyettesítőt - szója, tofu stb.

2. Átalakítod zöldségessé, pörköltbe jó a gomba, zöldborsó, rántani cukkini, sajt, gomba szintén, töltött paprikába pl. gersli nagyon jó darált hús helyett

3. Nem is próbálod helyettesíteni, alapból zöldségekkel dolgozol, nekem pl. nagy kedvencem (naná, mert nem munkaigényes) a "rizs zöldséges szósszal", ami kb. annyi hogy répa, krumpli, borsó, kukorica, összevágott cukkini meg van párolva/olajon sütve és rizsre van rátéve.


Jótanács: ne keresd a hús ízét, nem valószínű hogy megtalálod!

2018. febr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
67%
Engem a padlizsán texturája emlékeztet a húséra, persze nem szétfőzve. Próbáld ki!
2018. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
És amúgy a tofu és a szejtán ellen mi kifogásod van?
2018. febr. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

"És amúgy a tofu és a szejtán ellen mi kifogásod van?"


Allergia

2018. febr. 8. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!