Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák, vegánok jellemzően...

A vegák, vegánok jellemzően miért a húsfogyasztás teljes felszámolása mellett érvelnek, miért nem a mértékletesség mellett?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag a húsfogyasztás minden valós problémája annak mértéktelenségéből fakad, nem magából a húsfogyasztás tényéből.

A teljes betiltás pedig amellett hogy irreális cél, sok embernél eleve ellentétes hatást vált ki.


2018. márc. 24. 18:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Igen, sok kihívás a vegánság, főleg az elején amíg ki nem alakítod az új szokásaidat, szokásos kajáidat stb, valamint megvívod a harcokat azokkal akik ezt nem fogadják el tőled.

De egyáltalán nem tartanám túl nehéznek megvalósítani, főleg manapság. Csak az elmúlt pár évben is hatalmas fejlődés van etéren, ha csak a termékek számát, elérhetőségét meg egyáltalán a vegánság elfogadottságát nézzük.


Nálunk annyiban könnyebb volt a helyzet hogy a párommal közösen lettünk vegánok, a gyerekünk meg már kezdettől fogva az. A "közös front" nagyon sokat segít. Nagyon sokat utaztunk, de mindig meg tudtuk taláni a megfelelő vegán kaját. Kicsit kell csak keresni. Rutint kell szerezni, most már fel se tűnik hogy ezzel foglalkozni kell.

2018. márc. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%
A mértékletesség nem szünteti meg az állatok szenvedését, kihasználását és a környezetszennyezést.
2018. márc. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Rólam nagyon kevesen tudják, hogy vegán vagyok, mert senkinek nem mondom. A munkahelyemre mindennap viszem a kaját, de fel se tűnik senkinek, hogy semmi állati eredetűt nem eszem. Az a pár ember aki tudja, még csodáll is érte, pedig nekem nem nagy erőfeszítés. Amúgy szerintem a mértékletes fogyasztás is felesleges szenvedést és környezetterhelést jelent.
2018. ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A veganizmus sem szünteti meg a környezetszennyezést és az állatok szenvedéseit, tömeges halálát, csak csökkenti. Ahogy a mértékletesség is. De amúgyis csak érdekességként lehet érdekes, hogy mi lenne, ha mindenki vegán lenne, mert az az álomkép erősen irreális. NEM fog megtörténni egyhamar, ez fix. Akkor nyilván legyen cél a minden szempontból felesleges húsfogyasztás csökkentése.


Nincsenek tökéletes megoldások, de attól még érdemes törekedni a jobbra.

2018. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14:


Senki nem is állította hogy a veganizmus megszűntetné az állatok szenvedését, viszont az amit mi közvetlenül okozunk nekik, azt megszűntetné. Manapság ez szerintem a szenvedésük minimum 90%-a.


Az hogy mindenki vegán lenne, az szerintem ugyanolyan irreális mint 200 éve azt mondani hogy sehol a Földön nem lesz rabszolgaság. Akkor irreálisnak tűnt. És igaz hogy azt se sikerült teljesen felszámolni (pl. Mauritániában még mindig van nemhivatalosan), de azért elég jól állunk, valljuk be.


Kishitűség szerintem csak a csökkentést célnak kitűzni, akkor esély se lenne a teljes célt elérni. Mindig az ideált kell célnak kitűzni, aztán meglátjuk mennyit tudunk megvalósítani belőle. A nők szavazati jogától a melegházasságon át egyáltalán a demokratikus szavazásig minden esetben az ideális volt a cél. Ha csak mérsékelt céljaink lettek volna akkor fele ennyit nem érünk el.


És hogy milyen hamar vagy soká valósul meg, azt sose lehet tudni. Nagyon felgyorsult a világ, az információ is hihetetlen sebességgel terjed akár csak 20 évvel ezelőtthöz képest is. Szerintem egyre kevesebb idő kell radikális változásokhoz ill. paradigmaváltásokhoz.

Megint a rabszolgasággal példálozva, ha az 1800-as évek elején kérdezel déli rabszolgatartókat hogy mennyi idő kellene a rabszolgaság eltörléséhez, tuti 1000 évnél többet mondott volna a többség.


Most te vagy a rabszolgatartók helyében mert neked érdeked hogy fennmaradjon a rendszer.

2018. ápr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, jól mondtad!
2018. ápr. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!