Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok általában...

Vegetáriánusok általában esznek/ennének olyan ételt, ami hússal készült, húshoz ért, vagy van benne hús, és egyébként megromlana?

Figyelt kérdés
Természetesen nem azokhoz szól a kérdés, akik eleve nem szeretik a húst vagy valamilyen betegség miatt nem esznek. Viszont aki az álatokat akarja megkímélni, annak nem az a célja, hogy csökkentse a keresletet? Tehát direkt magának nem kér húst, nem vesz, nem rendel étteremben, de ha csak köze volt a húshoz az ételnek, sehogy se befolyásolta a keresletet, azt megeszik? És inkább megennék az egyébként maradék hamarosan megromló húst vagy kidobnák és ennének helyette mást? Feltéve, hogy szeretik azt a húsos ételt.

2018. máj. 1. 17:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
32%

Nem csöppen zsír az ételembe, de az átlagember RENGETEG ételt kidob, nyilván a vegák is. Nálam ez évi néhány dkg rothadt zöldség, de még ennélis jóval kevesebb az az étel, ahol nem vega zsír vagy hús csöppent az ételembe, amikor nem akartam húst enni :D Soha nem történik meg ez, életszerűtlen.

Amúgyha megtörténne, akkor megenném, mert nem vagyok vega és nekem amúgyis OK a ritka húsevés, sokkal jobb, mint a gyakori. De ha igazán penge akarnék lenni, vegán lennék, nyilván (egyelőre ez nekem kissé necces lenne és túl sok áldozattal járna, de foglalkozom a gondolattal). S olykor egy csepp zsír vagy falat hús az én logikám szerint sokkal okébb, mint egy ovo-lakto vega étrendje, ami rengeteg állati szenvedéssel s halállal jár.

Úgyhogy azt a gondolatodat meg tudom érteni, hogy megkérdőjelezhető egyes vegák logikája, ha igazán belegondolunk a dolgokba.

Attól még húst enni nem lesz vega, természetesen, semmilyen körülmények között sem. S az embereknek könnyebb az ilyen merev határokkal. Ha már kiskapuk vannak, könnyebben elhagynák az egészet, az összes morális, ökológiai s egyéb előnnyel s más előnye is van az esetenként egyeseknek illogikus szabálykövetésnek.

Aki pedig utálja a húst, annál egészen másról is szó van. Vagy aki a gondolatától is hányna, hogy állati tetem egy darabja van az ételében, ha érzi, ha nem.


Adott speckó esetben pedig mindenki mérlegelhet. Nekem is volt a vegaságomban egy lyuk, ahol hússal főtt ételt ettem (persze magát a húst nem), mert már sok órája éheztem, kimerülten és lelkileg is lent és 10 km-es körzetben nem volt más étel. Amatőr voltam, ma már ilyen eset elképzelhetetlen, lenne ételem s amúgyis kibírnám evés nélkül. Pedig nem vagyok vega, de ha nem akarok húst enni, akkor nem eszem, főleg egyes ételekben nem. De sokan jóval merevebbek s ezzel nincs baj, sokukat erősen tisztelem is ezért.


A vegaság még egyszerű és sima ügy (amíg nem vesszük bele, hogy pl. sok vega válogatás nélkül eszik sajtokat, nem vegákat is), vannak érdekesebbek.

Ha logikátlanságokba akarsz belekötni, ott van a paleo, ami amúgy szintén szimpatikus étrend számomra, de azért néha túlzásokba esnek. De ha valakinek az jó és könnyebb neki egyes logikátlanul merev tiltólistákkal, miért ne? Az ő dolga.

S van ember, aki elhatározza, hogy csak húst fog enni, növényt egyáltalán nem és ezt csinálja 15 évig. Van egy merev szabálya, amit betart, mert ezt határozta el s neki ez fontos elv.

Nem minden vega gondol a kereslet csökkenésére, sok okból lesz vega az ember. Az én összes okom minimálisan sérül az extrém ritka húsevéstől (még ha direkt növelem is vele a keresletet, mivel ez minimális, az egész életemre vonatkozólag pláne alig változtatja meg a fogyasztásomat), de sérül a nagyüzemi tejtermékektől és a tojástól, ezért nem vagyok már vega, de jobban ügyelek az állati szenvedés minimalizálására, mint az átlagvega. De másoknak összeomlana az egész egyetlen csepp nem vega ételtől is. Megtörne egy régi folyamatot. Sokunknak kell az ilyen tiszta, töretlen vonal, akkor is, ha neked nem logikus.

2018. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
20-as, pont erre gondoltam. Ha a környezetvédés és állatok védése az elsődleges cég, akkor logikusabb megenni a hamburger maradékát, annak ellenére, hogy a keményvonalas vegák kiátkoznák az embert. Engem az se érdekelne, ha emiatt nem hívhatnám magam vegának, az is csak egy szó, a tartalom a lényeg.
2018. máj. 2. 18:11
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyi erővel kukázd ki a szomszédod maradékát is mert mi az hogy ételt dobnak ki.
2018. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
#22, azt én se szeretem, amikor valaki a szavakon lovagol. Mintha a vegetarianizmus egy vallás lenne, és megsértené az isteneket, aki néha eszik húst, de általában az egyszerűség kedvéért vegának mondja magát. Meg hogy a bizonyos típusú húst vagy bizonyos időben húst kerülők (szemi-vegetáriánus meg hétvégi vegetáriánus) hogy képzelik magukat olyan néven nevezni, ami tartalmazza a "vegetáriánus" szót. Engem ez nem zavar, mondjuk a mérnök lelkem örülne, ha rendesen szabványosítva lennének az elnevezések. Persze ezt már ott elbuktuk, hogy hagyományosan a halat nem sorolják a húsok közé, innentől szerintem kb reménytelen. Úgyhogy ha vendégségbe megy az ember, akkor kénytelen kitérni a nem mindenki számára egyértelmű részletekre, hát ez van.
2018. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a pontos válasz pedig az, hogy aki tényleg csak a környezetvédelem miatt vega, az valószínűleg megenné, de azért elég kevesen vannak ilyenek.
2018. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz, az felxiteriánus és nem vegetáriánus.
2018. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
51%

De nincs hamburgermaradékom. Amúgy valószínűleg nem fér bele az egészségtudatosságomba a hamburger, közöm sincs hozzá, mert nem én csináltam, miért enném meg? Nem is dobnám ki, mert nincs hamburgerem... Megint nem tudom értelmezni a példádat, teljesen életszerűtlen sok vega esetében ez. Ha a gyerek nem vega és meghagy valamit, na, úgy már el lehet gondolkodni a dolgokon. Én megetetném az apjával, remek konyhamalac és jobb viszonyban áll a hússal, mint én. De macska is van.

Ételt nem dobok ki, az a nagy helyzet, de ha nem akarok húst enni, nem eszem húst... Még a kidobásnál is rosszabbnak tartom azt, hogy olyat nyomok le a torkomon, amitől idegenkedem.

2018. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Sok fajta vegán van. Én ha magamnak vásárolok, akkor kizárólag vegán ételeket, édességet veszek. Viszont ha megkínál valaki valami olyannal pl. keksz amiben tej van, akkor nem akadok ki. A hússal az a helyzet, hogy a szerzetem már hozzászokott, hogy nem eszik húst így inkább nem ennék meg egy egyébként is éppen hogy még nem lejárt húst. Viszont ma olvastam egy cikket ahol az iskolában a lány megtagadta a tanár kérését, hogy tejjel kísérletezzenek. Holott nem kellett meginni, nem használtak nagy mennyiséget és a maradékot úgyis kiöntik.
2018. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
27-es, egy korábbi kommentelő írta, hogy a férje hamburgeréből megette az utolsó falatokat, amiben már nem volt hús. Ezzel értettem egyet. Ha szeritnted ez nem életszerű, akkor írd meg a kommentelőnek, hogy bitos nem történt vele ilyen. Amúgy egy olyan háztartásban, ahol vega és húsevő is él, teljesen életszerű.
2018. máj. 4. 17:05
 30/31 anonim ***** válasza:

Nyilván előfordulhat, de az nekem nem életszerű, hogy a vegának kell megennie a húst, mert megromlik. Egye meg az, akié, nem? Írtam, hogy gyereknél még el tudom képzelni az ilyet, de amúgy elég fura.

De végülis ez mindegy. Sokminden előfordulhat (ha leírtad volna a sztorit, én is mást írtam volna, ott a vega döntése volt a dolog és nem is evett húst, csak nyomokban, ami van, akinek belefér). De mivel nekem nem életszerű, ne gyere pazarlással meg effélékkel, amikor én NEM pazarlok húst, ha egyszer nem is veszek. A legtöbb vegának fura, amiket írsz, azt gondolom.

2018. máj. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!