Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok általában...

Vegetáriánusok általában esznek/ennének olyan ételt, ami hússal készült, húshoz ért, vagy van benne hús, és egyébként megromlana?

Figyelt kérdés
Természetesen nem azokhoz szól a kérdés, akik eleve nem szeretik a húst vagy valamilyen betegség miatt nem esznek. Viszont aki az álatokat akarja megkímélni, annak nem az a célja, hogy csökkentse a keresletet? Tehát direkt magának nem kér húst, nem vesz, nem rendel étteremben, de ha csak köze volt a húshoz az ételnek, sehogy se befolyásolta a keresletet, azt megeszik? És inkább megennék az egyébként maradék hamarosan megromló húst vagy kidobnák és ennének helyette mást? Feltéve, hogy szeretik azt a húsos ételt.

2018. máj. 1. 17:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%

Nem mellőzi a logikát.


Az állatok megölése erkölcsileg nem elfogadható, ez elég logikus szerintem.


Emellett az állatipar a bolygó üvegházhatású gázainak több mint 40%-áért felelős.


Egy kiló hús előállításához 10 kiló gabona, és rengeteg víz kell.


Az esőerdőket takarmányterületek miatt írtják ki.


Ennek tekintetében az egyetlen logikus döntés a húsevés elkerülése.

2018. máj. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Amit leyrtál az igaz, ez a része logikus, de ha zsír csöppen a tofudba, az semmilyen módon nem fogja befolyásolni az üvegházhatást. Viszont ha emiatt kidobod a kaját, azzal csak szemetet termelsz, ami nem logikus egy környezetvédőtől.
2018. máj. 1. 20:28
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha itt valami logikátlan akkor az a kérdés hogy egy húst nem fogyasztó személy fogyasztana-e húst.


Nem az, hogy a húst nem fogyasztó személy NEM fogyaszt húst.

2018. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Meg itt szerintem nem arról volt szó hogy véletlen zsír csöppen az ételbe hanem hogy szándékosan megeszed. Az előbbi nem tudatos az utóbbi igen.
2018. máj. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Se közgazdaságtanilag se környezetvédelmileg nincs értelme, de fő az ideológia és a vak szabálykövetés.
2018. máj. 1. 20:45
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Az vak szabálykövetéd ha nem akarok ártani semmilyen élőlénynek? Elég szomorú ha neked ennyi jut eszedbe erről.


Közgazdaságtanilag meg a húst akkor be kellene tiltani, tekintve amit fen is írtak, 1kg hús helyett 10kg gabona termelhető meg...

2018. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
De pont olyan esetekről beszélek, amikor nem ártasz semmilyen élőlénynek. For crying out loud!
2018. máj. 1. 21:20
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nem akarok olyan levest enni amiben egy hulla uszkál, meg amúgyse ennék olyan ételt amiben egy darab állat van, hormonokkal, gyógyszerekkel telenyomva. Mert ezt sokan nem tudják, és le fognak pontozni, de hat mit csináljak? Az igazság fáj, es a legegyszerűbb elbújni előle, meg lepontozni, h Áhh ez hülyeségeket beszél
2018. máj. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért fontos az ilyen szabályokat "vakon" követni mert ha elkezdesz mindenféle kibúvót meg kivételt keresni akkor egy idő után már minden kivétel lesz. Ez olyan mintha hagynál csöpögni egy csapot mondván hogy kit érdel, egy csepp az nem mennyiség, nem számít és otthagyod. Egy hétre elmész nyaralni és mire visszajössz úszik a lakás.


Én amikor a cigiről akartam leszokni, minden évben 8 éven át eldöntöttem év elején hogy leszokok és január elsején el is kezdtem. Mindig volt valami kibúvó hogy csak buliban, máskor meg csak ha megkínálnak, megint másik évben meg csak ha valami hatalmas dolog történik. Olyan is volt hogy csak ha lediplomázok. Max pár hónapig bírtam ezekkel és mindig visszaszoktam. Aztán 10 éve eldöntöttem hogy SOHA egyetlen szálat nem szívok amíg élek, még a halálos ágyamon SE! Na onnantól sikerült leszokni, akkor még elvonási tüneteim se lettek.


Ha egy döntés nem teljes akkor az sosem végleges. Ezért fontos kibúvó nélkül csinálni ilyesmit. Főleg vegaságnál/vegánságnál amikor az embernek sok jó emléke kötődik húshoz (pl családi összejövetelek, mama főztje stb).


Az olyan langymeleg döntések amikről te beszélsz elég gyerekesek szerintem, csak a lényeg, az elköteleződés hiányzik belőlük.

2018. máj. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

(Nem olvastam végig a válaszokat.) A férjem vegetáriánus, tojást, tejet, mézet eszik, húst, halat nem. Általában nem szereti, ha hús ért az ő ételéhez, de vendégségben nem tesz panaszt miatta. Ha egy tálon van a hús és a vegetáriánus étel, akkor igyekszik a távolabbit kivenni. Ugyanígy vendégségben nem várja el, hogy a rántott húst és a rántott zöldséget külön olajban süssék.


Kifejezetten húst tartalmazó ételt szerintem nem enne meg szándékosan (fogalmazzunk úgy, hogy arra még nem sikerült sosem rábeszélnem). Ritkán előfordul, hogy mégis megesz valamit, ami hússal találkozott, pl egyszer megette a hamburgerem maradékát, amiben hús már nem volt, de persze hozzáért, beleszivárgott egy kis zsír a zsemlébe. Mivel az ő számára a vegetáriánusság környezetterhelést csökkentő hatása nagyon fontos, néha a környezetterhelés-csökkentés győz a vegaság felett.

2018. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!