Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Veganizmus előnyei, hátrányai?

Veganizmus előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés
2018. aug. 1. 17:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
20%

"Ha fognál egy kisebb várost és mindenkit rákényszerítnél a növényi táplálkozásra, garantálom, hogy egyáltalán nem ez lenne az eredmény.


Vagy máshogy értelmeztük a kérdést? "


Ki a búbánat beszélt itt kényszerítésről? Nem is értem honnét jut ekkora hülyeség az eszedbe...


Nyilvánvalóan nem azért érdeklődik iránta valaki, mert épp kényszerítik rá!

2018. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

Az egészségi ok is egy kényszer. És egyáltalán nem éreztem jól magam, abba is hagytam annak ellenére, hogy az egészségem javult, csak êppen undorral ültem le enni.


Illetve olyat is láttam, hogy az állati terméket gabonával és szójával potólta valaki, zöldséget-gyümölcsöt ugyanannyit evett, vagy inkább nem evett mint elötte. Hât nem javult az egèszsége, sőt hízott is. Pedig nem evett húst, tejet, tojást még mézet se azaz vegán volt.


Az utóbbi időben egyre divatosabb a mediterrán étrend. A kutatások szerint a szénhidrátban gazdag, húst és állati termékeket is tartalmazó étrend pozitív egészégügyi hatásai, és az ilyen étrendü országok életkilátásai hasonlóak a vegán étrenet folytatókhoz. Azaz, egéséges életmód kulcsa elsősorban a sok nyersen fogyasztott zöldség és gyümölcs. Ezt támasztja alá azis, hogy azoknál akik a húst szénhidráttartalmú gabonára cserélték nem mutatkoznak a vegánság pozitívumai.

2018. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Nyilvánvalóan nem azért érdeklődik iránta valaki, mert épp kényszerítik rá!"


Egyáltalán nem nyilvánvaló ez. S az önkényszer is kényszer. Vannak emberek, akik megnéznek videókat és nem hajlandóak állati termékeket enni, de attól még ugyanúgy szenvednek a kedvenceik kiesése miatt, mintha külső kényszer lett volna (én is váltottam úgy életmódot, hogy hónapokig nem tudtam, mit egyek, nem volt könnyű). De a kérdésből nem derül ki, hogy a kérdező vegán vagy sem, akar-e az lenni, mindössze megkérdezte az előnyöket és a hátrányokat, ki tudja, miért. Egy tájékozott, hosszútávú vegánnak pedig teljesen mások ezek, mint egy kezdőnek vagy annak, aki nem is akar az lenni, de sok vegán szerint azt kéne tennie, mert az milyen jó már. Az egyéni vágyak is sokat számítanak. Gondolom, az ilyen erőltetetten állati termékre hajazó vegán műkaják sem a normális, boldog növényevő embereknek vannak, hanem akiknek hiányzik az állati cucc valamilyen szempontból. Nyilván a tartós vegánoknak sem egyformán könnyű állati termékek nélkül.


Nem szoktam mindenfélét feltételezni válaszoláskor, az a helyzet. Tudom, ez nem tipikus, de nekem jobbnak tűnik.

2018. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Azt nem nagyon értem mi értelme idejönni ezekhez a kérdésekhez és leállni kötekedni. Mert ez nem más mint felesleges hiszti amit műveltek. A sok hülyeség amit összeírtok meg egyenesen fáj.

Nem igazán van olyan vegán aki a húst PÓTOLJA vagy HELYETTESÍTI mindenféle gabona vagy szójatermékekkel.

A többség pont hogy egy teljesen más főzési és étkezési kultúrával rendelkezik amibe max. nagyon ritkán csúszik be 1-1 vega hamburger vagy hotdog ha gyorsan kell be kapni valamit.

Ezt leszámítva jóval sokszínűbben étkezünk és nem célunk a hús utánzása.


Valamiért mindig a húsevők vannak ebben a tévedésben hogy a hús az hiányzik és pótolni kell holott ez egyáltalán nem igaz, sőt. Jó lenne ha legközelebb kinyitnàtok kicsit a szemetek és nem a magatok korlátolt étkezéséből indulnának ki. Akkor talán el tudjátok képzelni hogy a vegán étrend miért változatosabb és sokszínűbb az átlagosnál, na és persze egészségesebb is.

2018. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
25%
"Sőt, a legtöbb vegán épp hogy jóval felszabadultabbnak, boldogabbnak, kiegyensúlyozottabbnak érzi magát a váltás után - a legtöbb vegán csoportban leírt személyes beszámoló szerint" - Jaja, ezt hívják úgy, hogy "vegan sugar high". De nyugi, nem tart sokáig, többek között ezért is adja fel a növényi étrendet folytatók túlnyomó része 1 éven belül. Csak ők már nem írnak többé a vegán fórumokba, hanem kilépnek, és jönnek helyettük lelkes új tagok...
2018. aug. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

15. Érdekes, mert az összes vegán csoport létszáma fb-n pl egyre növekszik. Ahogy a kereslet a növényi termékek iránt is a boltokban és ezzel egyenes arányúan a kínálat is. Szóval az általad írtak am pont az ellentéte az igaz :)

Mellesleg a veganizmus egy állatjogi mozgalom, nem szokás kipróbálni majd abbahagyni, ez általában egy életre szóló döntés.

Amire te gondolsz csak nyilván rosszul fogalmaztál a tájékozatlanságodnak köszönhetően az a növényi étrend.

2018. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
25%

A vegán fb csoportok tagságának létszáma nem egy objektív statisztikai adat.

Gondolom, ha valaki akar, akkor lehet egyszerre akárhány vegán fb csoport tagja is. Ha feladja ezt az életstílust (akármennyire is úgy gondolta, hogy egy életre szól), attól még nem biztos, hogy törli a csoporttagságait, csak a továbbiakban nem látogatja.

Lehetnek olyan tagok is, akik sohasem váltottak növényi étrendre, csak érdekli őket valamiért.

Vegán jelölésű ételeket vehetnek a boltban olyanok is, akik esznek mást is, csak pl. tej- vagy tojásérzékenyek.

Vannak, akik vegánnak vallják magukat, de ha úgy adódik, esznek állati eredetű ételeket is. A vegán (v. növényi, nekem mindegy) étrend egyik fő szószólója, McDougall is ilyen.

Az állatvédelemmel semmi gond (amíg nem az RSPCA-ről és hasonló extremitásokról van szó), de tudtommal aki vegán, az nem eszik/használ semmi állati eredetű dolgot, azaz növényi étrenden van, pont. Vagy talán nem? Lehet olyan valaki vegán, aki eszik állati eredetű ételeket, de amúgy lelkes állatvédő? Nem hinném. A két dolog (étrend és állatjogi mozgalom) a veganizmusban szorosan összetartozik.

2018. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

sok aranyos malacka, csirke, kacsa, liba tehén... megmenekül előled. -Ez az előny.

Hátrány hogy a szervezet működéséhez szükséges eszenciális aminosavakat nem tudod bevinni másképp.

Így is úgy is biztosan meghalsz maximum 60-70 év múlva.

2018. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A fb csoportok létszáma valóban nem releváns adat de a statisztikák igen. Angliában a lakosság 7%-a vegán holott pár éve nem egész 2% volt ez az adat. A növényi tejek a tejpiac 40%-át teszik ki és a tehéntej és a hús utáni kereslet is csökkent 5-8%-al. Németországban a társadalom 3-4%-a vegán. Amerikában ez az adat 6%, Svédországban már 4 évvel ezelőtt is 5% volt. És MINDEN fejlett országban csak nő a vegánok száma, még a nem annyira fejlett Magyaroszágon is:)


Ha úgy gondolod ezek a számok nem magasak akkor gondolj bele hogy Magyaroszágon az ÖSSZES nemzetiségi kisebbség együtt tesz ki 6,5%-ot és gondolj bele hogy a legtöbb országban kb ilyen arányban vannak jelen a vegánok.

2018. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Hmm, érdekes. Itt egészen más számok vannak az USÁ-ra nézve (3,3% vegetáriánus, ebbe beletartoznak a vegánok is, akik a vegetáriánusok kb. felét teszik ki):

[link]

Vegánnak azt tekintették, aki soha nem eszik állati eredetű termékeket, és nem azt, aki vegánnak vallja magát.

A veganizmus leginkább a fiatalok (tinédzserek és fiatal felnőttek) körében hódít. Egy pár évvel ezelőtti kutatás szerint azonban a vegetáriánusok 86%-a, a vegánok 70%-a tér vissza a húsevéshez.

Persze gondolom a veganizmus propagálói mást mondanak...

2018. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!