Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek miről szól a...

Szerintetek miről szól a vegánság/vegaság, milyen üzenetet kellene hordoznia?

Figyelt kérdés

Jómagam úgy 10 éve nem eszem húst, voltak vegán időszakaim is. Ma már teljesen máshogy látom ezt az egész dolgot, mint anno.

Amikor elkezdtem, csak az volt a lényeg, hogy miattam ne öljenek állatokat sehol. Eltelt némi idő, mire beláttam, hogy önmagában a húselhagyás egy képmutató, jelentéktelen dolog. Hiszen ha megveszem a bolti tojást, tejtermékeket, akkor ugyanúgy a nagyipari állattartást támogatom, ami ugy szenvedést jelent az állatoknak.

Aztán arra is rájöttem, hogy önmagában a vegánság is csak az egész problémakör egy szeletére jelent megoldást. Hiszen hiába vagy vegán, ha mondjuk állatokon tesztelt vegyszereket/termékeket vásárolsz, vagy épp támogatot a fast fashiont, nem figyelsz a környezetvédelemre stb.

Hiszen a fenntartható fejlődés összességében fontosabb lenne, mint az, hogy szimplán vegánok vagyunk.

Engem sok vegán lecseszett már, amiért nem állok át vegán üzemmódba, viszont arra figyelek, hogy a tejtermékek és a tojás (egyébként relatíve keveset fogyasztok) amit veszek, háztáji legyen. Azt el tudom fogadni, ha valaki tisztességes életminőséget biztosít az állatainak, és így csinál hasznot belőlük. Még akkor is, ha tudom, hogy a vége az lesz, hogy megölik az állatot.

Szerintem a bolygónk és a mi szempontunkból is fontosabb lenne a fenntartható fejlődés és az élőlények tisztelete, mint az, hogy szimplán nem eszünk húst. Nyilván ez lenne a legoptimálisabb, de én úgy gondolom, hogy a következő lépés az lenne az emberiseg szempontjából, ha az előbbi kettőt valósítanánk meg (ez se megy), majd utána próbálnánk csak mindenkit a vegán életmód felé terelni.



2018. aug. 5. 12:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
53%

Én nem eszek húst mint már említettem.Szeretem az állatokat de nem miattuk nem eszek húst.Tojást csak ritkán fogyasztok viszont a tejtermékekről nem tudnék lemondani.Akkor én gyilkos vagyok?

Ha én tartanék tejelő állatokat,emberséges életkörülmények között tartanám őket.A hím egyedeket se ölném meg, mert olyan tenyésztőknek adnám akiknek meg egy sincs.

Jó lenne ha tudatosan fogná fel mindenki.


A vegánságot kicsit az emancipációhoz hasonlítanám, amennyiben mindkét esetben egy társadalmi séma uralkodott sokáig, erre egyfajta forradalom tört ki mikor már felvilágosultabbak lettek az emberek.

Mindkét esetben jogosnak érzem alapvetően a dolgot viszont ugyanígy mindkét esetben sokan túlzásba estek, nem értették meg a lényeget.Ezért maradok én tisztelettel vegetáriánus

2018. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!