Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen érvek szólhatnak a...

Milyen érvek szólhatnak a vegánság mellett és ellen?

Figyelt kérdés
2019. máj. 11. 19:06
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
72%

Ellen: sok lemondással jár az életben ha átlagember vagy (cirkusz, állatkert, lovaglás, stb., bőr-és szőrmecuccok, rengeteg márkás kozmetikum vagy testápolási cikk kizárva), korlátozza a szociális interakciót bizonyos mértékben mivel ennek jórésze az evés köré szerveződik (vagy legalábbis nehezebb lesz éttermekbe járni, a legtöbb gyorskaja kiesik és még a pizzázással is gondok lesznek...nincs süti a vendégségben sem pedig fagyi a sarki fagyizóból) és a legtöbb ember ellenségesen áll hozzá. Elutazni nyaralni is bonyolultabb úgy, hogy megoldott legyen az ellátás.


Mellette: a teljes értékű növényi étrend a létező legegészségesebb étrend, évtizedekkel meghosszabbíthatja az élettartamot és sokkal jobb életminőséget biztosít, számos civilizációs betegség ellen véd.

Nagyon finom, és sokszínű ételeket próbálhatsz ki, elszakadva a megszokott hús-krumpli kombótól. Sokkal ízletesebb, változatosabb ételeket eszünk így.

Több energiát, jobb kedélyt biztosít.

Teszel valamit a környezetedért és a Földért, miközben az állatokat is véded.

2019. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
52%

"a vegán étkezés nekem melósnak tűnik, mert mindenféle kiegészítő-bogyókat nem szednék, vitaminokat sem, esszenciális aminosavak bevitelét nagyon kellene figyelni, és a szóját is utálom (mellesleg férfiak hormonrendszerének nem tesz jót a szója hosszútávon)."


Ekkora butaságot is régen hallottam, hadd cáfoljam meg...


1. nem kell semmiféle bogyót szedni, kivéve a B12-t ami az ipari mezőgazdaságnak köszönhetően SEMMILYEN ételben nem található meg (az állati ételekben sem), ennek következtében a nyugati országokban a társadalom több mint 40%-a hiányban szenved. A mindenevőknek is nagyon fontos lenne ennek a kiegészítőnek a szedése.

2. a vegánok számtalan kutatás eredménye szerint pont hogy lényegesen több vitamint, ásványi anyagot, rostot, omega zsírsavat, antioxidánst (ami megakadályozza a rákos sejtek terjedését) fogyasztanak, mint az átlagember. Tehát nem hogy hiányuk lenne, mint az átlagembereknek, hanem sokkal jobb egészségben élnek.

3. Egy átlagember manapság a szükséges fehérjemennyiség 2-3xosát viszi be, ami rengeteg civilizációs betegség kiváltóoka, pl. rák, vese-és májbetegségek. Főleg a tejfehérje és a vörös húsok nagyon veszélyesek ilyen szempontból. Az ember mindenevő, így 15-20% fehérje és zsír, 60-70% szénhidrát a megfelelő arány a szervezete számára. Azt a 0,8-1g / testtömegkg fehérjét, amire szüksége van a szervezetnek az egészséges élethez, röhögve be lehet vinni vegánként, sőt.

4. A legtöbb babféle és olajos mag ugyanannyi fehérjét tartalmaz mint a hús, némelyik többet is. A gabonák szintén nagyon jó fehérjeforrások. Vannak komplett - minden esszenciális aminosavat tartalmazó - növények is, pl. quinoa, hajdina, szójabab, tofu, tempeh, edamame, csicseriborsó, földimogyoró, mandula, algafélék, lencse, stb. DE az embernek nem szükséges minden étkezéshez sőt nem is szükséges minden nap bevinnie az összes esszenciális aminosavat. Emellett pedig nem csak egyféle ételet eszünk egyszerre, így ha nem 1 db növényt rágcsálsz reggeltől estig, lehetetlen, hogy fehérjehiányban szenvedj.

2019. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
52%

1 éve vagyok vegetáriánus, gyereknek számítok, és sokkal jobban érzem magam, valamint dolgozok azon, hogy vegán legyek.


Én életembe ha háromszor-négyszer szedtem gyógyszert, egyébként soha. De tényleg. Ez is akkor volt, mikor kb haldoklottam, vagy 5 percenként hánytam egy napon keresztül :D

Gyógyszerek helyett növényi cuccokat, és homeopátiás vitaminokat szed az egész család.


Nem vásárolunk állatokon tesztelt termékeket, és olyat se, amire rá van írva, hogy vegán, de amúgy mellette ugyanabból a márkából ott van egy nem vegán... Mert attól, hogy megveszem a vegán tusfürdőt, még ugyanazt a céget támogatom, aki nem vegán termékeket gyárt.

Csak olyat veszünk, aminél tudjuk, hogy maga a cég csak vegán dolgokat gyárt.


Persze az, hogy valaki vegán, nem jelenti azt, hogy nem öl meg egyetlen állatot sem azzal, hogy növényi étrenden van... Mert pl egy aratásnál simán lehet, hogy lekaszálnak néhány nyuszit, és aztán a vegán ember abból a búzából eszik, vagy ilyesmi. De azért aki vegán, az minimális állatot öl meg, tényleg csak nagyon keveset, mint az, aki húst eszik. Senki sem lehet teljesen vegán, mert az a környezetünk védelmével is jár, legalábbis én így gondolom, de a vegánság nem egy meghatározott fogalom, csak alapja van, de a többit inkább életmódnak nevezném. Mivel mindenki jár autóval, vagy tömegközlekedéssel, akkor már nem teljesen vegán.

Szóval szerintem ennek az egésznek vannak fajtái, vagy hogy mondjam. Aki aminek érzi magát.



Egyébként én nem vagyok olyan, aki ráerőszakolja az érveit egy húsevő emberre, vagy leordítja a fejét, amiért húst eszik. Persze örülök, ha szépen felsorakoztatom az érveimet, és az adott ember jobb belátásra tér, de ha nem, akkor tovább állok, és hagyom. Elvégre mindenki azt eszik, amit akar.

Sajnos ráragadt a vegánokra ez a jelző, hogy nagyon akaratosak, pedig egyáltalán nem így van. Tény, hogy van jópár hülye, de egyáltalán nem fogható rá az összes ilyen emberre.

2019. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
2019. máj. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez szubjektív. Van, aki a hústól érzi rosszul magát. Én fruktóz érzékeny vagyok, tehát a legtöbb gyümölcsöt, zöldséget nem fogyaszthatom. Így mit ennék, ha vegán életmódra szeretnék áttérni? Nem sok mindent.

Persze szép és jó elképzelés ez a vegánság, de másképp is lehet a bolygónkon segíteni.

2019. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Adam_B válasza:
13%
Állatvédelem ide vagy oda, mindigis létezett vadászat, mindigis ettek húst régen, és nemlett semmi, hisz ez afféle tápláléklánc, mostis.
2019. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
30%

25. A fruktozintoleranciánál szedni kell a megfelelő enzimet és semmi gond. Xylose isomerase a neve, nézz utána.

Emellett a zöldségek 95%-át lehet vele fogyasztani gond nélkül, a gyümölcsöknél sem mind problémás, majdnem a felük fogyasztható intoleránsok számára is.

Meg ez akkora hülyeség, nem a gyümölcs helyett eszünk húst úgyhogy nem kéne baromságokat vetíteni.


Az étel intolerancia oka minden esetben az hogy a szervezet nem termeli az adott anyag lebontásához szükséges enzimet, az adott enzim beszedésének az összes intolerancia tünetmentessé tehető.

2019. máj. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
32%
ha még esetleg nem ismered: Unnatural Vegan youtubeon
2019. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

27-es lehet, hogy a legtöbb zöldségben meg a gyümölcsök egy részében kevés a fruktóz, de nem tudhatod ki milyen mennyiségben bírja, szóval te ne oktass ki kérlek erről, pár éve küzdök vele. Képzeld, próbáltam a vegán életmódot is, de nekem az étkezés része kártékony hatású volt, sokat voltam beteg, a hasam folyton fájt (nem, nem magad cukortartalmú dolgokat ettem). Szóval maradok a húsevésnél, mellette a tőlem telhetőt megteszem bolygónk érdekében.

És nem mondtam egy szóval sem, hogy a húst gyümölcs helyett esszük, csak nyilván nem élhetek gabonán...

2019. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
74%

"Magyarul a vegán ugyanúgy kihasználja az állatok adta javakat, ha szüksége van rá, de egyébként meg prédikál ennek ellenkezőjéről."


Nem lehet olyan életet élni a mai 21.szàzadban, hogy egyáltalán ne àrts az állatoknak. A tömegközlekés, mezőgazdaság, papìrgyàrtàs stb minden egyes apró dolog amit használunk árt az élővilàgnak és az àllatoknak.

De a vegànok legalább próbálnak arra törekedni, hogy az étkezésük miatt ne kelljen közvetlenül àllatokat ölni. +a vegànok ugye nem vesznek bőrt, nem járnak cirkuszba, cruelty free kozmetikumokat használnak stb.

A lehetőségekhez mérten szerintem kihozzàk a maximumot.

Ezzel szemben a mindenevők az égvilágon semmit nem tesznek általában, csak kötözködnek és próbálnak "fogàst" találni a vegànokon, hogy bizonyìtsàk, hogy mondjuk az avokádó evéssel ártanak a csimpànzoknak.

Ahelyett, hogy a saját életmódjàt gondolná át, inkább kötözködik.

Szerintem az is óriási lépés lenne, ha mindenki csak lecsökkentené az állati termékek fogyasztàsàt. Ma egy átlag jòléti ember minden étkezéskor fogyaszt húst. Az iszonyatos mennyiségű tejtermékekről nem is beszélve.

Ha mindenki egy picit visszavenne is sokat jelentene szerintem.

Régen, nagyszüleink idejében gyakorlatilag ünnepnapokon fogyasztottak húst. Azt is saját termelésből, nem becsattogtak a tescoba fòliàzott húsért.

Megvàltoztak a fogyasztási szokàsaink és ez lassan tarthatatlan lesz. Aki nem sajnálja a leölt àllatokat, annak is érdemes elgondolkoznia, mert nem "csak" erről van már szó. A nagyüzemi àllattenyésztés óriási vízigénnyel jár és rengeteg káros gàzt szabadìt fel. +az sem túl jó, hogy előbb meg kell termelni a takarmányt, a mezőgazdaság jó része is az àllattenyésztést szolgálja ki.

2019. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!