Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A vegánok a Krisna völgyből...

A vegánok a Krisna völgyből származó tejet tejtermékeket sem fogyasztanak?

Figyelt kérdés

Vegánokat nem értem őszinte leszek ovo-lactovegetáriánus táplálkozással teljesen egyett tudok érteni, de a vegán táplálkozást nem értem.

Voltam egyszer a Krisna völgyben és ott beszéltem egy Krisnással. Mondták ők ugye isznak tejet mert tisztelik tehenet és nagyon jó dolguk van az ott élő teheneknek. És a tehenek a tej egy ajándék amit meg kell becsülni. Nyilván az ipari tejtermelés az kihasználás az állatoknak, rossz dolguk van. Teljesen megértem hogy egy vegán emiatt nem eszi meg a Tesco trappista sajtot.

Az más kérdés ha valaki nem szereti vagy undorodik a tejtől vagy egészségi állapota nem teszi lehetővé a tej tejtermékek fogyasztását.


2019. okt. 16. 09:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
A vegánok semmilyen állati eredetű ételt, italt nem fogyasztanak.
2019. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2. De akkor magyarázza meg a vegán hogy miért... Mert ezt tényleg nem értem
2019. okt. 16. 09:36
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

"mert kihasználod az állatot azzal hogy elveszed a tejét, mert az a kisbocikának van és elveszed előle és megdöglik"


De nem fogják fel hogy ez nem egészen így működik. :D

2019. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok vegán, szóval én sem értek egyet, de:

Ahhoz, hogy a tehenet fejni lehessen, boci kell, mert ugye akkor van tej. Ahhoz, hogy boci legyen, a tehenet meg kell hágatni. Itt az első, ami nem tetszik a vegánoknak: a tehén nem kéri, hogy erőszakolják meg.

Aztán, ha sok tejet akarsz, a bocit el kell venni, ez már eleve halálos bűn (bár gondolom s krisnások nem választják el túl korán, nekik nem kell annyi tej, szóval ez talán itt kevésbé).

Ha a boci már nem szopik, egy idő után a tej is elapad, vagyis ha tejet akarsz, újra meg kell erőszakoltatni a tehenet. Vagyis a tehened egy ellőgép lesz, aki élete végéig mást se csinál csak bocizik.

A vegánok szerint ez sérti az állatok jogait, mert kihasználod őket amiatt, hogy legyen tejed. Bármilyen jól is vannak tartva amúgy.


(Zárójeles megjegyzés: nem minden vegán ítéli el ezt a formát, ismerek olyan vegánt, aki bár maga nem iszik tejet, a környezetében van tejért/sajtért kecsketartás, és imádja őket, hogy milyen jól bánnak a kecskékkel. A vérvegán ismerősei még őt is lealázták, hogy vegánként hogy támogathat egy ilyen embert.)

2019. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Plusz még az is, hogy "más faj tejét fogyasztani egészségtelen, felnőtt embernek nincs szüksége tejre, betegségeket okoz, és különben is undorító".

Amúgy a krisnások mit csinálnak a bikaborjakkal? Lehet, hogy ebbe is bele tudnak kötni.

2019. okt. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a vegánok szerint a tej a kisborjúnak van, nem nekik. És ez az állat kizsákmányolása akkor is, ha amúgy jól van tartva, naponta 6 szor masszírozák és egész nap Mozartot hallgat.
2019. okt. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Jah, szerintük a tehén természetes körülmények között sosem "randizna" önszántából egy bikával, biztosan szörnyű élmény lehet neki. Ha meg mesterségesen termékenyítik meg, az is szörnyű, még akkor is, ha biztonságosabb a tehénnek, mert ez meg "az ember által elkövetett nemi erőszak".
2019. okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Én nem vagyok vegán, de a tejet pont totál fölösleges dolognak tartom. Hús? Ok, az ember mindenevő, szükségünk van rá. Van OKA annak, hogy azokat az állatokat levágjuk. De a tejet kiszivattyúzni nyomorult tehénből, erre semmi értelmes okunk nincs.

Egyébként nem mindenki az állatokkal való bánásmód miatt lesz vegán... Pl egyre többen az ökolábnyom miatt, márpedig olyan szempontból mindegy, hogy a tehén hol pöfékeli ki magából a metánt, és hol kellett erdőt kiirtani a tehén tartása érdekében.

Még nem-vegánként is látom ebben a logikát.

2019. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ez a vegánság kicsit úgy érzem túl van tolva.


Nem igaz hogy a tej tejtermékek egészségtelen. A legtovább elő emberek úgynevezett kék zónában elő emberek vegetáriánusok tehát tejet tejtermékeket fogyasztanak

2019. okt. 16. 10:06
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy kb. minden állat a természetben folyamatosan szaporodik... Amint nem szop a kicsi rögtön jön a hím és termékenyít. Sokszor az aktus kifejezetten fájdalmas a nősténynek, mégis akarja Ő is, ha "tüzel", ösztönből.

Sokszor a hímek megölik a kicsiket, hogy hamarabb nősténykedjen az asszony.


Egyedül a delfinek és majmok szeretkeznek élvezetből is, de náluk meg konkrétan szexuális erőszak is előfordul.

2019. okt. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!