Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Betegség utáni diéta miatt...

Betegség utáni diéta miatt nem ehetek tejtermékeket, tojást, húsféléket, szóját, hüvelyeseket, ezért keresnék olyan recepteket, amik ezek nélkül készülnek (? )

Figyelt kérdés

A google-ban akárhogy keresek, a hús nélküli még csak megy, de valami más tiltott élelmiszer mindig van benne.

Föleg könnyü, nyári tészta vagy rizses ételek érdekelnek, esetleg rakott valamik, egyelöre fogalmam sincs, mit tudok enni, ami ízes és változatos.

Nagyon örülnék, ha írnátok, vagy linkelnétek ilyen recepteket!


2018. aug. 17. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Rizses lecsó, fokhagymás-olajos spagetti, gombaporkolt, grillezett zöldségek, paradicsomos-bazsalikomos tészta
2018. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Vegán receptekre keress rá.
2018. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=x_VnqAQOPck

pl. ő pont így eszik egy nap, annyi, hogy még gluténmentes is. De azt tudod gluténossal helyettesíteni. Hús helyett csinálhatsz szejtánt búzasikérből.

2018. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az elsönek: ezeket természetesen ismerem, csak elég unalmasak, ezért akartan volna újabb ötleteket.

A vegán recepteket kerestem már, de legtöbbször vegetáriánus találatokat ad és ott rengeteg "tilott" összetevö van benne, sajnos.

Utolsó: sajnos nem tudok angolul, ezért nem igazán segít a link, de neked is köszönöm a segítséget.

2018. aug. 17. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó vagyok.

[link] itt van összegyűjtve elég sok magyar vegán blog. A szójás-hüvelyes sztorikat tudod helyettesíteni gombával, szejtánnal, gombából-gabonából-dióból pl. csinálhatsz fasírtot. Vannak ilyen gabonafasírt alapporok is bioboltokban feltétnek.

2018. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt ajánlom, hogy vegán ételekből indulj ki, én sokat járok vegán blogokon, a szóját könnyű kikerülni (én sem eszem), én a gabonákat s a száraz hüvelyeseket is kerülgetem és az se egy komoly dolog, bőven marad elég étel!


Nekem most a zabos-fűszeres vegán fasírtok a szívem csücskei, roppant jók egy kis mustárral és friss paradicsommal :) A vegyes zöldségcurrybe sem kell semmi a tiltólistádról. Kenyér és süti is sok van, ami megfelelő (a vegán sütikben nem hinném, hogy sokszor lenne szója vagy hüvelyes), a kenyérre remek zöldséges kencéket és vegazsírokat lehet kenni... Ja, hogy könnyű ételeket keresel (bár kinek mi a könnyű). Nos, a zöldséges kencéket tésztára is lehet rakni, legyen az majdnem lecsó (almával és répával, szuper) vagy padlizsánkrém. A zöldséges rizs is remek étel.

A fehérjét nem tudom, honnan fogod venni, gabona, zöldség és némi olajos mag? Hüvelyes és szója nélküli növényi étrenden ez azért kihívás lehet s a szejtán se tűnik megmentőnek... Növényi fehérjeporok vagy tényleg csak változás zöldség- és gabonafogyasztás? Ez már nekem magas, de ügyelj rá, ha tartósabban így eszel.


Rakott valaminek jó lehet a vegán rakott krumpli (úgy emlékszem, valami lecsósat találtam egyszer, biztos finom, de nekem a rakott krumpli feltűnően nem növényi, túl távol kerülnék az igazitól), bár az nem tudom, mennyire könnyed étel, gondolom, embere válogatja s a készítési módon is sok múlik.

2018. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is, legalább most van pár irány, ahol el tudok indulni!
2018. aug. 18. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet már kapni tojás nélküli száraztésztát is, ha olyat vásárolsz, akár krumplis tészta, káposztás tészta, diós, mákos,

Azon kívül keress rá: serpenyős zöldség-ételek, egészen jók.

Tudsz készíteni zöldséges kölest, rizst, bulgurt

2018. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi neked is.

Ami érdekelne, azok konkrét (föleg tészta) receptek, amik nem a diós-mákos-káposztás kategória, ezeket uyganis már eléggé unom.

2018. aug. 19. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!