Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Érdemes lenne jogi útra...

Érdemes lenne jogi útra terelni (kártérítés, üzlet bezáratása) 1 órás késést egy pizzériánál?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha megúsznák, természetesen a pizzát visszaküldettem a futárral, 1 forintot nem fizettem és a panaszkönyvbe js beírtam.
2019. nov. 10. 15:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl sok időd van felesleges dolgokon agyalni, mert nem éled az életedet, egyébként egy ilyen apróság nem hozna lázba ilyen szinten, vagy esetleg pereskedési hajlam állhat a háttérben, hogy "téged ért igazságtalanságért revansot vegyél".
2019. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
Most hogy mondod, múltkor túl hosszú volt a sor a tesco-ban, hívom is az ügyvédemet, hogy zárják be. :)
2019. nov. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

De miért úsznák meg ennyivel?

Olyan országból indíts feljelentést, ahol még van nyilvános kivégzés!

2019. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor időpontom volt valahova 11 órára, odamentem 10:30 időpontra, hogy "nehogy az legyen: elkéstem", és 13:45-kor kerültem sorra. Félek belegondolni mi lett volna, ha veled történik ilyen...

Vannak dolgok,melyeket lelki nyugalmad érdekében érdemes elengedni, a világ olyan, amilyen, ezt nem fogod tuni megváltoztatni.

2019. nov. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Amire jogod van egy óra késés után:

1. Visszaküldeni a pizzát.

2. Nem fizetni ki az árát.

3. Panaszkönyvbe beírni.


Ezen kívül SEMMI MÁS!


Kártérítésre semmi jogalapod sincs, mert egy szolgáltatással nem voltál megelégedve, ezért nem fizettél érte - azaz a dolog le van rendezve.

Egy üzletet meg azért nem zárnak be, mert nem idöben értoda hozzád (vagy akár még több máshoz is) a megrendelés.

Ha ez utóbbi rendszeresen elöfordul, akkor a vevök nem rendelnek onnan és csödbemegy, minden más esetben nem.


Ahhoz, hoyg egy ilyen üzletet bezárjanak, igen komoly higiénia hiányosságoknak, vagy pénzügyi csalásnak kellene lennie.

2019. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezô, aki itt vadbarom az csak te vagy. Ki a franc vagy te? El sem tudom képzelni, hogy pattan ki ilyen a fejedbôl. Bezáratni? Kb. olyan mintha a pizzéria végrehajtást kérne a lakásodra, mert nem fizetted ki a pizzát. Na, az a szint.
2019. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják bezárni a pizzériát. Inkább vegyél be egy nyugtatót.
2019. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan milyen jogoddal is akarsz élni? :)

Hogy jogod van hülyének lenni? Hát azzal élsz szorgalmasan.

Meg mi az, hogy megúsznák? Mit ? Fizettél valamiért? Ébredj már fel!

2019. nov. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"van, aki szeretne a jogaival élni."

Mégis milyen jogaiddal?

2019. nov. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%
Minden szolgáltatónak vannak szerződési feltételei, melyben leírják a különféle eseteket, köztük azt is, ami veled történt. Minden jogilag le van szabályozva, hogy fogyasztónak "mire van joga ha ez és ez történik". Olvasd ela honlapjukon, vásárlási feltételek, általános szerződési feltételek, vagy nem tudom milyen címen találod.
2019. nov. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!