Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy tudnak ezek a Kínai...

Hogy tudnak ezek a Kínai gyorsbüfék működni?

Figyelt kérdés
Néha néha elmegyek egy mellett, és be szoktam nézni, és egyszerűen elképesztő látvány számomra. 4-500 forintért lehet egy jó nagy tálat enni. Számomra elképesztő a minősége, és ehetetlennek tartom. Ráadásul elképesztő sok van belőlük. Ki eszik ezeken a helyeken? Tényleg meg tudnak ezek csinálni annyi pénzt, hogy működnek? Vagy ezek pénzmosodák?
2020. febr. 8. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik ilyen rossz, amit leírtál.
2020. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ehetetlenek...

Egy kis/fél adag szokott 6-800 ft lenni, egy nagyadag 30-40%-al drágább.

Van rajta haszon bőven, mert relative nagy tételben vásárolnak.

2020. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a munkahelyi menzán már 1350 Ft a napi menü. És mindezért jár valami nagyon alap leves (csontleves, lebbencsleves, tojásleves stb.) meg valami egytálétel (tarhonyás hús, rakott tészta, rizottó stb.) vagy főzelék valamilyen feltéttel (pl. fasírt). Szóval finoman szólva sem a gasztronómia csúcsa, ráadásul közmegítélés szerint még csak nem is főznek jól. Úgyhogy sokan inkább kimennek a kínaiba, és hoznak onnan kaját, vagy esznek ott. Feleannyiból megvan, mint a menza, és még az íze is jobb, akármiből meg akárhogyan is csinálják.
2020. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik kínaiban lehet 400 forintért nagy tálat venni, körülöttem is jellemzően inkább 5-700 a kis tál, és 7-900 a nagy. Ennyi pénzből/adag még én is tudnék kínai kaját főzni, és ők természetesen nem a sparban veszik meg mondjuk a rizst kilós csomagban, hanem nagykeráron szállíttatják a kínai 20 kilós zsákokat, mint minden étterem.

Vannak közöttük egészen jó minőségűek is, nyilván nem a gasztronómia csúcsa, de nem is lehet mindig a gasztronómia csúcsát enni. Amikor az embernek nagyon nincs lehetősége, ideje főzni, vagy mint felettem is írták ebédszünetben kell valami gyorsat enni olcsón, akkor egy jó opció.

2020. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem ennyire olcsó legalábbis felénk nem, 1200 Ft a nagy és asszem 900 a kicsi adag.

De szerintem ott is ugyvan mint a kínai ruházatnal :) van azon haszon és ugyanazt kapom meg a plázában is csak drágábban.

Krumpli vagy rizs és zöldség az mindig ugyanaz ,illatos omlós csirkét szoktam még enni és mindig jo az ize .

Krumpli vagy Rizses köret bármilyen hússal máshoz drágább lenne de nem azért mert jobb csak nagyobb az árrés több hasznot akarnak 😀

2020. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a nagy 1200, a kicsi 900. Én szeretem a tojásos rizsüket, nagyon finom. Idáig még sosem ért csalódás náluk. Sokszor mentem úgy, hogy pont akkor rakták ki a friss szecsuánit. És annyi adagot adnak, hogy bőven jóllaksz belőle. Ha elmegyünk étterembe ketten, 6000 Ft alatt ritkán ússzuk meg, és még jól sem laktunk. Elvitelre is hoztunk már, úgy telepakolták a műanyag tálat, hogy a tetejét sem tudták rátenni. Sokaktól hallottam hogy a kínaitól ételmérgezést kaptak, de mi szerencsések vagyunk ebből a szempontból, mert ahol mi eszünk, ott mindig rengeteg vendég van, és sosem hallottunk panaszt.
2020. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pont ma menten valahol kocsival, és láttam egyet ahol 400 volt a menü. Mellettem is van egy, ott ilyen 6-700 forint. Ahogy elsétálok mindig érzem a szagokat és elfog a hányinger, főleg ha lenézek és látom mi van a tálban.


Valóban vannak jó kínai éttermek, például a Kálvin tér mellett a Nemzeti Múzeummal szemben az út másik oldalán. De ezek a gyorsbüfék ahol ki van téve az üveg mögé a kaja, szerintem ehetetlen. De ízlések és pofonok. Például ismerősök közül sokan szeretik a kagylót, én sosem bírtam, csak a Szent Jakab kagylót, de azt is ritkán.

2020. febr. 8. 23:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért az autentikus kínai kaja ezektől messze van.

Amit meg Kínában árulnak, attól még messzebb állnak ezek a gyorsbüfék.

2020. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, kínait nem is látsz ilyen helyen enni, nem is csoda. Ők tudják, mi van ezekbe a kajákba.
2020. febr. 13. 10:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen azért látsz kevés kínait az ilyen helyeken, mert rossz a minőség, hanem mert az ilyen gyorsbüfékben lévő ételek 90%-a nem is létezik Kínában.
2020. febr. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!