Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az mennyire ciki, ha nem...

Az mennyire ciki, ha nem tudok a Netpincér futárnak borravalót adni, mert nincs otthon kp?

Figyelt kérdés
Rendeltem már többször is a Netpincértől, de mivel nem vagyok a készpénz híve, ezért ritkán tartok otthon, így bankkártyával fizetek. Viszont a futárnak így nem mindig tudok borravalót adni (ha van, akkor mindig szoktam!), a netpincér felületen meg nem lehet beállítani a jattot. Ez mennyire kellemetlen szerintetek?
2020. márc. 6. 12:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Hát tényleg nem trollkodni akarok, de szerintem eléggé az. Főleg, ha egy tök rendes futár fog kimenni akinek szívesen adnál is. Nincs egyik nadrág zsebedben vagy akárhol lerakva 2-300 forint apróban sem?
2020. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs...99%-ban bankkártyával fizetek és nagyon ritkán van itthon apró.
2020. márc. 6. 12:29
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kellemetlen. De más helyzetekben is lehet rossz. Én is kártyával fizetek szinte mindig. De van nálam kevés készpénz. Ha pl. veszek két kiflit 100 forintért a pékségben, ott nem fogok kártyázni. Volt, hogy parkoló automatába kellett bedobnom pénzt, mert nem fogadta el a kártyát. Vagy ruhatár, ahol nem ingyenes. Szóval nem kell nagy összegekkel járni, de az apró nagyon sok helyzetben jól jöhet.
2020. márc. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg a kiszállítót, mert pl. taxiban, más helyeken bankkártyás fizetésnél is lehet borravalót adni.
2020. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Sosem értettem ezt a "nincs nálam kp" dolgot. Olyan életszerűtlen. De hogy ha TUDOD hogy rendszeresen rendelsz, akkor MIÉRT nem úgy intézed hogy legyen otthon némi kp?
2020. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül is kell, hogy legyen otthon némi készpénz, mert bármi történhet a banki rendszerekkel, a kártyaterminállal stb. Biztonsági okokból javasolt mindenkinek legalább egy kevés kp-t tartani otthon.
2020. márc. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, én eddig ahányszor rendeltem, a futár lényegében meg se várta, hogy találkozzunk - megcsörgetett, hogy itt van a háznál, elindultam kifele, mikor közelebb értem a kapuhoz akkor mindig lerakták a kerítésre, intettek és már mentek is. Ha akarnék se tudnék borravalót adni nekik. :D


Amúgy nekem sincs kp-m általában, itthon van pártízezer forint, de az tíz- illetve húszezresben, pont azért hogy ha behal a bank vagy valami, akkor addig ne haljak éhen. Aprót nem szeretem, régen szenvedtem vele, de csak a probléma volt vele állandóan. Simán a 100 forintos pékárut is kártyával fizetem, gyorsabb is mint a fémdarabokkal szórakozni...

2020. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Ebből az a tanulság, hogy valamennyi készpénz mindig legyen kivéve az automatából.

Csak egy példa: pisilhetnéked van, muszáj bemenned nyilvános vécébe, ott is kell az apró. Vagy inkább bepisilsz?:)

2020. márc. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Lehet kártyával is borravalót adni. Egyes terminálokban eleve van ilyen funkció, bár jellemzően külföldön használják, hogy beütik a végösszeget, te pedig beüthetsz egy borravaló összeget ha akarsz. Ha a terminál ilyet nem tud, megkérheted, hogy üssön bele többet.
2020. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem probléma szerintem. Én is mindig kártyával fizetek. Nem szoktam soha borravalót fizetni.
2020. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!