Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A Burgerben miért tegeznek...

A Burgerben miért tegeznek unokám korú pénztárosok?

Figyelt kérdés
Tudom, örüljek, hogy elfogadják a pénzem. (Ezt már nem kell irnotok).

2021. febr. 13. 19:21
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
81%
Zavar, hogy tegeznek?
2021. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Hát nincs a korodnak megfelelő bölcsességeted az tuti. Komoly a kérdés?!
2021. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert az a Burger.
2021. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
46%

Most biztos sokan meg fognak kövezni, de muszáj ezt leírnom, légyszi ne öljetek meg.

Szerintem ennek a tegeződés-magázódás dolognak nincs értelme, egy embert nem kell jobban tisztelni azért, mert esetleg idősebb. Igaz, biztos több a tapasztalata, meg minden, de inkább szerintem a családtagokkal kéne magázódni, ők érdemlik meg azt a tiszteletet.

2021. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Én nagyon is örülnék ha engem idősebb koromban is letegeznének a nálam jóval-jóval fiatalabbak,jól esne nagyon,és örülnék neki.
2021. febr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Azert tegeznek, mert azt gondoljak, hogy jofej vagy.

De tevednek. :(

2021. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
84%
Mert biztos fiatalos vagy..
2021. febr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a protokoll része, mint az ikeában. Ott is minden felirat tegezve van megírva.
2021. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

#4: Szerintem ez ma már nem a tiszteletről szól, hanem a távolságtartásról. A magázódásnak van egy hivatalos jellege, a tegeződés barátibb.

Vannak cégek, ahol pont ezért előírás a tegeződés. Pl. Az ikea is tegezi a vevőt, elvből. Nézz meg egy hirdetést vagy reklámot!


A gyorsétterem is erről szól, a fiatalokat célozza. Ezért van happy meal menü, boomer meg nincs.

🤷‍♀️

Akinek a magázódásra van igénye, az menjen a Gundelbe.

2021. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

A tegezés vagy a magázás önmagában nem mutat tiszteletet vagy megvetést. A szavak megválogatásával tisztelek valakit, akár tegeződve is.

Egy családi vacsoránál pl. :

"Kérlek, nagymami, légy szives, add ide a sót!"

"Hé, nyanya, adja már ide a sót!"

2021. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!