Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Adjak-e a netpincéren rendelt...

Adjak-e a netpincéren rendelt kaja után borravalót, ha 1000 a kiszállítási díj?

Figyelt kérdés
Én adok szívesen, de most elgondolkodtam. 1000forintos kiszállítási díjnál biztos, hogy adnom kéne? Jó, oké, végülis kb. 20km-et jön a kajámmal. Ti mit csinálnátok?
2021. ápr. 10. 23:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%

Sparnál voltam kiszállító egy rövid ideig, előtte -meg azóta se- nem volt olyan munkahelyem, ahol bármiért is jattolni "kellett" volna.

Meglepő volt számomra, hogy azért nem jattoltak túl sokan, volt, hogy semmit nem kaptam egy nap, aztán volt, hogy több ezret, amit egy két vásárló dobott össze. Személy szerint gyűlölöm a jatt intézményét, hogy sok helyen kunyerálnak kis dobozokkal a kasszánál, de nekem is jól esett ha adtak. Egy kollégám volt aki egy igazi prosztó volt és bent szitkozódott, ha nem kapott jattot arra a jó jellemére.


Aztán egy idő múlva belegondoltam, hogy én sok esetben 100+ kilókat viszek fel a 4. emeletre, volt, hogy 340 kilót 4 kanyarban háromnegyed óra alatt pakoltam ki, a pizzafutár, aki meg az ujján pörgetve hozza a pizzát elvárja a jattot... :D

Meg a nagy ló.....

2021. ápr. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem jár borravaló ,kihozta a kaját ,kész!
2021. ápr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy meg az sem normális aki 20 km-ről rendel kaját és az se aki bevállalja...
2021. ápr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

A minap döbbentem rá - nyitottam is egy kérdést -, hogy a netpincér alapból rátesz 25%-ot a a rendelt kajára (az egy 6000 Ft-os, 2 személyes tálnál 1500 Ft), elkérik a szállítási költséget (nálunk 290 Ft), mire föl jattoljak még ezen felül..?)

El is döntöttem, hogy nem rendelek rajtuk keresztül, csakis közvetlenül magától az étteremtől/pizzázótól.

2021. ápr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%

#2 "a terminálban elvileg tudsz hagyni borravalót de azt sem az étterem tulaj, sem a kiszállító futár nem kedveli"

Akkor ne fogadják el! Egyszerű, mint a faék.

2021. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%
1000 ft 40 km re nemis sok. Kb pont elég
2021. ápr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

13


Nem tudok mit csinálni, amúgy 10km, de vissza is kell mennie. Debrecenben lakom, de olyan területén, ami a belvárosi kajáldától 10km. Mivel látod mikor rendeltem, más pizzázó nem is volt nyitva, ami vállalja ide. Ha ide hozzák, mert vállalják, nekem mind1, éhes voltam, enni akartam. Ennyire egyszerű :D

2021. ápr. 11. 12:35
 18/27 A kérdező kommentje:
Amúgy borzalmas volt, rendeltem 1 pizzát + egy hambit, a hambinak olyan íze volt, hogy nem tudtam beazonosítani mi az. A cheddar sajt mintha 2napja kint lett volna a levegőn, olyan színe volt. A pizza fele hideg volt. Szal a helyet tiltó listára is tettem, ne vállaljanak ide, ha nem tudnak rendesen szállítani... Na mindegy.
2021. ápr. 11. 12:37
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
11, mondjuk én pont ezért a tescosnak mindig adok egy ezres körül, a pizzafutárnak csak aprót, mert negyediken lakom, és tudom, mekkora szpás - há' eleve azért rendelek, hogy ne nekem kelljen felcipelni :D
2021. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Én adnék 20 km-ért valamennyit.
2021. ápr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!