Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Adjak-e a netpincéren rendelt...

Adjak-e a netpincéren rendelt kaja után borravalót, ha 1000 a kiszállítási díj?

Figyelt kérdés
Én adok szívesen, de most elgondolkodtam. 1000forintos kiszállítási díjnál biztos, hogy adnom kéne? Jó, oké, végülis kb. 20km-et jön a kajámmal. Ti mit csinálnátok?
2021. ápr. 10. 23:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
57%
Hogy a futár a házhozszállítási díjból külön részesül vagy nem, az az ő dolga. Az enyém az, hogy amit rendelek összességében (ár, fuvardíj, jatt) mennyibe kerül. Ha úgy érzem, hogy belefér, jattolok, vagy ha külön szolgáltatást kapok. Az, hogy nem köpnek bele az ételembe, nem extra szolgáltatás. Föltéve, hogy az ilyesmi tényleg megtörténik, nem csak fenyegetés.
2021. ápr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
95%

Biciklis futár vagyok a Netpincérnél. Elolvastam a kommenteket, jókat mosolyogtam :)

Eloszlatok néhány tévhitet, meg elmondok pár dolgot.


- A kiszállítási díj nem az én pénzem, vagyis részben, mert valamiből kapom a fizetésem, de az messze nem teljesen az enyém ám.

- Egyéni vállalkozóként dolgozunk, fizetünk adót (kata, havi 25, 50 vagy 75 000 forintot), ebből kifolyólag a jatt elfogadásával semmiféle "adócsalást" nem követünk el vagy mit írt itt valamelyikőtök, a könyvelésben is megjelenik.

- Az online, az appban adott jattal semmi problémája nincs se az étteremnek, sem a Netpincérnek és főleg nem nekem, mert az viszont 100 százalékban az enyém, külön tételben jelenik meg az általam használt applikációban. Ahogy a készpénzessel sincs probléma, én jobban is szeretem, gyűjtöm külön, abból tervezek majd mosógépet venni.

- A jattot nem látjuk előre, csak utólag, tehát nem köpködjük meg / kenjük be szarral az ételt, stb, amiket írtatok. Egyébként sem csinálnánk ilyet (nem is nagyon tudnánk mert a zacskók/dobozok, amikben a kaják vannak, le vannak szinte kivétel nélkül mindig ragasztva/tűzve/zárva) de pár, a világgal haragban álló, fenyegetőző hülye minden munkahelyen akadhat, de le merem fogadni, hogy a fent leírtakhoz még csak hasonló sem történt soha.

- Mint írtam, utólag, amint átvette valaki a kaját, látom az online jattot, így azt is ha azt hazudja valaki, hogy adott, aztán mégsem. Tegnap is történt ilyen... Nem, nem kértem vissza a kaját, hogy ráköpjek és a lépcsőházat sem hugyoztam össze bosszúból.

- Terminál nincs nálam, az appban tudsz jattot adni vagy készpénzben.

- Nem várunk el nagy jattot, vagyis én legalább is semmiképpen, de 100-200 forint jól tud esni, főleg a szándék, hogy értékelted a munkámat és persze a plusz pénznek is örülök és talán téged sem vág földhöz.

- Én igyekszem mindig kedves lenni, vagyis az is vagyok, max magamra erőltetem, de amikor kilométerekről viszed a kaját, letekertél már a forgalomban előtte 4-5 óra alatt 50 kilométert szinte megállás nélkül és tizenharmadjára mész fel a negyedikre, miközben levegőt sem kapsz a maszk alatt, akkor nem biztos, hogy rímekbe szedett kedvességek közepette adod át a pizzát, hiába igyekszel.


Visszatérve az alapkérdésre, nyilván nem kötelező adni, én akkor is mindig adtam, amikor még az életben nem godnoltam volna, hogy valaha futár leszek, amióta az vagyok, azóta pedig főleg nem kérdés.


Még valami, "elvárni" egyetlen esetben várnám el a jattot, ha valaki nem ad meg kapucsengőt, hanem kéri, hogy hívjuk és fel is veszi. Ma tízből "csak" kettő volt ilyen. Nyilván egy forintot nem adott egyik sem, ő biztos ingyen telefonál...

2021. ápr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
69%

22, ez mondjuk nekem tényleg új infó, saját telóról nyomjátok?

Én azt hittem, céges teló, vagy hát minimum van telefonköltség az alapbéren felül...


Ha ezen múlik, én innentől kinyomom és visszahívom a futárokat. :-)

2021. ápr. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

22/23 anonim válasza:

Kerestem az appban ezt a lehetőséget már, de nem találom. Még a kontakt nélküli átvétel opcióját sem. Náluk autóval jön, nem biciklis. :D

2021. ápr. 20. 01:32
 25/27 anonim ***** válasza:
65%

"de le merem fogadni, hogy a fent leírtakhoz még csak hasonló sem történt soha"


Hát akkor azt a fogadást elvesztenéd...

2021. ápr. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
37%

Én is Debreceni vagyok. Kb. soha nem adok borravalót (személyesen nem is tudnék adni, mert nem szokott apróm lenni).

Ugyanakkor állandóra be van írva, hogy ne hozza fel a 4.re, csengessen fel a kapucsengőn és tegye le lent postaládáknál a kirakott asztalra. Ha mégis elkezdenék felhozni, mindig elindulok lefele, így nem kell teljesen felhozniuk.

Mi elég sokat rendelünk, majdnem minden nap. 1000, de inkább 1500 ft alatt ki sem szállítanak, de nem is sok mindent lehet ennyiért kapni, inkább 2500-4500 ft-ért szoktunk rendelni . Szeretnék minél több helyet támogatni, így drágább helyekről (is) szoktunk rendelni. Ha minden nap 300-500 ft-ot (10% kerekítve) adnánk a futárnak azért az már egy komolyabb összeg lenne összeadva.

2021. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezért rendelgetek mostanában 26-os, és pont Debrecenben. Az említett 10km a Debrecen - Józsa távolság miatt adódott. :) Ide 3ezer alatt nem is hoznak semmit, és +1000 körül szokott lenni a kiszállítás.


ps. full pizzából ne vegyél hambit

2021. ápr. 23. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!