Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyi étellel kell készüljek?

Mennyi étellel kell készüljek?

Figyelt kérdés
Hétvégén vendégség lesz nálam, bogracsozas plusz kemencében sütés 20 főre, ahol 5-6 fő gyerek a többi felnőtt. 1,5 kg húsból tervezek gulyást bográcsban, utána meg kemencében sült húsok.2,5 kg csontos csülök és 2,5 kg sertés comb plusz 12 db egybe csirkecomb farrésszel. Emellett lesz torta egy db illetve pogácsa, elég lehet vagy vegyek meg húst?

2021. szept. 21. 20:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Leveshez nagyon kevés lesz ennyi hús. A csirkét nem lehet rendesen elosztani, így nem jut mindenkinek. Mekkora lesz a torta? 16 szeletes kevés lesz
2021. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%

A gulyásnál én 20 dkg-ot szoktam fejenként számolni, de ha más húsféle is van, akkor 10-15 dkg-t. Ez átlagolva és szűken van, de így is 2-3 kg hús kellene hozzá.

A kemencében pedig ne setéscombot süss, hanem Tarját vagy oldalast, mert száraz lesz mint a kutyagumi.

Csirkecombból én biztos annyit vennék, ahányan vagyunk, mert mi van, ha mindenki akar abból enni?

A többi hús maradékát minőségromlás nélkül le lehet fagyasztani.

2021. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

Gulyás 3kg hús

Egyéb sültek fejenként 20 dkg, tehát az elég nagyjából.

20 db csirkecomb


Mivel a hús összesül, még kapitális adagok nem is lesznek.

Nagyon kell figyelj, hogy mindenkinek jusson minden!

2021. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Van még 2kg tarjám kb, pácoljam be azt is, ha kiegészítem a csirkét 20 db-ra? Combot sütöttem már kemencében, nem száradt meg, szálasan omlott szét. :) Gulyás az "csak" annak lesz, aki leveses, nem hiszem, hogy, mindenki igényt tart majd rá. Köszönöm az eddigi tapasztalatokat segítséget :)
2021. szept. 21. 21:41
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
"Gulyás az "csak" annak lesz, aki leveses, "- Na, ilyenkor szokott mindenki kérni, mikor kevesebb van belőle:))
2021. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

#4

Mindenképpen dobd be a tarját is, különösen ha kevés a leves. A férfiak a levesesek általában, ha kevesebb a férfi akkor elég lesz. Bár én nőként is többre tartom a jó sűrű, fűszeres gulyást, mint ezer csirkecombot,...de ízlések és pofonok, te ismered a csapat kapacítását!

2021. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
33%

Úr isten, ki eszik meg egy jó gulyás után még 30 deka húst?? :D Jó, mondjuk én 53kg vagyok és a gulyástál nálunk kb. 1 liter..

Nyílt lángon zsíros húst kell sütni, különben szálas lesz, csont száraz! Vagy min. letakarni párolódni.

Gulyásba 3-4kg húst tennék. Jó puha fehér kenyeret kéne szerezni és kenyérszalonnát, hogy lehessen kombinálni. Fokhagymás tarja és mézes csülök szerintem elég, csirkét nem is csinálnék.

2021. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
7# Kemencében fognak sülni a húsok:) Amit te a gulyásba tennél húsmennyiséget, azt ő megsüti:) Mézzel kenegeted a csülköt?
2021. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Csirke csak a gyerekek miatt "kell" illetve van egy kettő, aki csak azt eszi... A húsok letakarva sülnek, nem nyilt láng mellett, a végén max 10 perc pirulas. A gulyást felduzzasztom 3 kg húsra, annyinak már elégnek kell lenni :)
2021. szept. 21. 21:57
 10/26 A kérdező kommentje:
#8. Mézzel és sörrel káposzta ágyon. A comb borokabogyos vörösboros pácban lesz rozmaringgal, tepsis mogyoró burgonyával, illetve vajas csirkecomb
2021. szept. 21. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!