Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A gyorséttermekben árusított...

A gyorséttermekben árusított ételek és italok fokozott mennyiségben tartalmaznak rákkeltő anyagokat?

Figyelt kérdés

2022. máj. 18. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

Igen, ahogy sok zöldség, gyümölcs, étolaj, kávé, tea. Lényegében ami glifozáttal érintkezett.

Vagy egyes rovarölők és gombaölők, is tartalmazhatnak rákkeltő anyagot, ami benne marad a növénybe, és a magokban koncentrálódik. Bár ezeket már nagyon sokfelé betiltották, de vannak olyan országok ahol még használhatják.

De a glifozát a legdurvább rákkeltő, a rákosok egynegyede ettől betegszik meg. Pl a sárgarépa, fokhagyma, vörös- lila- hagyma, napraforgó, burgonya, gabona félék tele vannak velük. Mert ezeket betakarítás előtt legyomírtózzák.

2022. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem jobban, mint más éttermekben kapható ételek-italok.

A gyorséttermek általában sokkal szigor´bban ellenörzöttek, mint az átlagos éttermek.

2022. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Hogyne, ez a rákburger.
2022. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem, és ne olvass baromságokat a neten!
2022. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
1 es vagyok és mezőgazdaságban dolgozom. Én magam szoktam legyomítóztatni, mert mindenki ezt csinálja ez a megszokott technológia. Szóval nem tudom hogy az ilyen fotelharcos iq huszárok, akik maximum a tévében láttak napraforgó ültetvényt, mire fel pontoznak le. Mivel környezetvédelmi végzetségem is van, elég sokat dolgoztam laborban is. Vizsgáltuk ezeket a vegyianyagokat, az a végtermékben is benne van. Szóval majd ha laborból adnak ki olyan hivatalos jegyzőkönyvet, ami szerint nincsenek esetlegesen rákkeltő anyagok az általam felsorolt erősen vegyszerezett növényekben, majd akkor pontozzatok le. De szerintem még labort sem láttatok sosem, szóval ezért nektek ezek nem is léteznek.
2022. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!