Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szülők, megengednétek 13 éves...

Szülők, megengednétek 13 éves lányotoknak, hogy igyon a Starbucksban egy Vanilia Cream Frappucinót?

Figyelt kérdés
Csak egy alkalommal, nem rendszeresen.

2022. jún. 15. 12:17
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
100%
Nekem megengedték semmi bajom nem lett
2022. jún. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan még nincs saját gyerekem, de az unokaöcsém - egyben keresztfiam - sokáig élt velem és többet neveltem mint a szülei. Mikor elkezdte a gimnáziumot egyet kértem tőle, hogy energiaitalt ne igyon, úgysem tudom ellenőrizni, de megbízom benne, viszont minden másban szívesen segítek. Olyan 16 éves kora körül lett rá igénye, akkor csináltam neki is reggel egy lazább presszót, tejjel. Normális a vérnyomása, semmi baja nem volt. Most sincs.


Ami a cukrot illeti: Úrsiten, egyszer egy évben miért ne ihatna meg egy starbucks italt? Semmi baja nem lesz. Az én keresztfiam néha csipszet reggelizett, de aztán kapott tízóraira gyömölcsöt, rendes ebédet, kiegyensúlyozott vacsorát. Ne legyünk már ennyire álszentek. Meg a sok feldolgozott, finomított kaja amit megeszünk...Nem egy vaníliás kávé fogja tönkrevágni a gyereket. Csak ne legyen rendszeres, mellette mozogjon és táplálkozzon megfelelően. Vagy a gyerek még netán sajtburgert sem kapott soha?

2022. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
De van abban koffein, vagy valami hasonló, ami nem tesz jó egy gyereknek?
2022. jún. 15. 15:10
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ami koffein van benne, attól senkinek nem lesz semmiféle baja. Egyszeri alkalommal nem kéne belöle problémát csinálni, ami nem OK, ha rendszeresen inna ilyet.

De gondolom, kólát már ivott a gyerek, és abban legalább annyi a koffein, mint ebben, szóval értelmetlen ezen problémázni.

2022. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van benne, mivel konkrétan jeges kávé. De q gyerek nyilván eszik csokit, iszik kólát, teat is.
2022. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Simán. Én agyonféltettem mindentől a lányomat, de 13 éves korától simán együtt kapucsínóztunk:)

(Tudom, ami a kérdésben van, az másfajta, de ennyi koffein az nudli).

2022. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert a koffein szerinted egy olyan méreg, ami 13 éves korban még ártalmas, de ha átléped a 18 éves kort, akkor már hirtelen tudja tolerálni a szervezet?
2022. jún. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A Starbucksban (is) kérhető minden kávét tartalmazó ital koffeinmentes kávéval. Én felnőttként se bírom a kávét, három napig ébren vagyok tőle, de az ízét szeretem, úgyhogy decaf kávés italokkal helyettesítem, ugyanolyan!
2022. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
30%
Egészségtelen a cukor miatt. Gyerekeknek meg a rendszeres kávéfogyasztás káros lehet. De egyikből sem árt meg havonta egy adag. És inkább szuloi felugyelet mellett igyon havi egyszer mint magatol titokban szokjon rá heti rendszerességgel 'csakazértis' alapm
2022. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%
Miért károsabb nekik, mint egy felnőttnek?
2022. jún. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!