Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mostanában új jelenség hogy...

Mostanában új jelenség hogy az éttermek szervízdíjat már eleve felszámolják. Ezek után adjak még borravalót?

Figyelt kérdés
Mert nem adom és látom a pincérek arcán a nem tetszést de ha már eleve felszámolták a szervízdíjat akkor miért adjak még hozzá. Ha kevés a fizetés, akkor a tulajnál kell harcolni. Vagy rosszul gondolom?

2022. jún. 21. 07:09
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Valahogy jussunk már túl ezen a szájbak#rt borravaló kérdésen, így párszáz év étterem létezés után.
2022. jún. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Ha jól értettem a kérdést, az arra irányul, hogy a szervízdíj MELLÉ kell-e borravalót adni, és nem arra, hogy jár(!)-e a borravaló.
2022. jún. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%

“kell-e borravalót adni, és nem arra, hogy jár(!)-e a borravaló.”


Bocs, de nem ugyanaz a kettő? Gondolom nem arra érted a “jár” szót, hogy lába nő a borravalónak és elkezd járkálni, így átvitt értelemben pedig a “kell adni” szinonimája.

2022. jún. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom mi a szokás, de én nem szoktam.

Ha már pofátlanul megelőlegezik maguknak a szervízdíjat (a szolgáltatás minőségétől függetlenül), akkor tőlem egy forintot nem látnak pluszba.

2022. jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Egy szervizdíjas étteremben hogy látod a pincérek arcán a nemtetszést? Kihozza a számlát a dobozában, mappájában, meg ha kártyával fizetsz a terminált, fizetsz a terminállal utána pedig a számlát otthagyja a tartójában, hogy ha akarsz rakj bele pénzt. A pincér nem nézeget, hanem a munkáját végzi és miután elmentél, össze fogja szedni a számlát és megnézi raktál-e bele borravalót.
2022. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Én nem bánom a szervízdíjat és nem is tartom pofátlanságnak, de ilyenkor már nem szoktam borravalót adni, kivéve, ha valami különlegesen jó fej pincér szolgál fel - ilyen is volt már, de ritkán.
2022. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

A jelenlegi rossz rendszerben ez egy elfogadható megoldás, mert az étel árakból nem tudják megfizetni a pincéreket rendesen, így a borravalóra vannak ítélve.


Azt meg nagyon sokan nem adnak és a szervizdíj így egy jó opció.


Egyedül akkor rossz, amikor erre nem hívják fel a figyelmedet sehol, még az éttlaponi is kicsivel, dőlt betűvel van bele dobva valamai lehetetlen helyre és akkor te azzal a tudattal adsz borravalót, hogy nincs szervizdíj. Tehát sokkal többet fizetsz, mint szeretnéd.


Ez már baj...

2022. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!