Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Kávézókban miért nem terjedt...

Kávézókban miért nem terjedt el az, hogy a vendég választhat, hogy milyen fajta kávéból és milyen pörköléssel kívánja az adott kávéitalát elfogyasztani?

Figyelt kérdés

Nagyobb márkáknál külön kávéfajtákra (espresso, capuccino) specializált kávék is kaphatóak.

Van hogy egy márkához tartozik 5-10 féle kávékeverék is.


A 4. válasz a költségek miatt inkább kamuválasznak gondolom, mert a kávészerető emberek megfizetnék ezt, ha ezen múlna.



2022. dec. 29. 12:38
A kérdező szavazást indított:
Mert ízben nincs is akkora különbség kávéfajták, termőterületek és pörkölési módok között.
Mert igénytelen a kávéfogyasztó közönség, jó neki amit elé raknak egyféle kávéból.
Mert a kávézókban a gyors "nagyipari" kávéfőzésnél erre nincs idő és mód, hogy erre is figyeljenek.
Mert sokkal drágább lenne így egy kávé előállítási költsége a kávézóban.
20 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Fú, de hipster vibe-ja van ennek a kérdésnek.
2022. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem már kérdezte az eladó (meglepő módon a Meki kávézóban), hogy arabica vagy robusta és arabica vegyesen, meg is lepődtem.
2022. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem teljesen igaz, hogy nem terjedt el, még a puccos fast-láncokból is tudnék olyat mondani, ahol választhatsz többféle kávéból.

Inkább azt mondanám, hogy nálunk nincs ekkora kultúrája a kávézásnak, mikor először tőlem ilyet kérdezett egy barista, pislogtam, mint hal a szatyorban, hogy hát azt adja, amelyiket szokta, amelyikből finom.

Az átlagember nem ért ilyen szinten a kávékhoz, minden szempontból egyszerűbb, ha a barista "jobban tudja", hogy a cappucinohoz melyik kávé illik - kevesebb a nemilyetakartam panasz.

2022. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, ahol lehet választani.

A többséget viszont ez az egész annyira nem érdekli. Ez nem igénytelenség.

2022. dec. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Hat mert draga...
2022. dec. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
Helyfüggő voltam több kávézóban is ahol megkérdezték, hogy mit kérek
2022. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

1. elnézést semmilyen korszellemű hangulatot nem akartam sugározni vele.


Egyébként nekem ez olyan mintha egy borozóban lenne vörös és fehérbor - oszt' jónapot! Úgysem értenek ezek annyira hozzá, fura francia nevek: merlot, burgundi, cabernet minek az?

2022. dec. 29. 13:02
 8/22 anonim ***** válasza:
18%
Gyerekek, veszel frissen szemes kavet, megdaralod, marmint ami még friss, arrol latod, hogy felfujja idovel a bolti tasakjat, mert még parolog belole a nedv. Azert van rajta aromazaro szelep. Majd kis kotyogoban nagy nyomason kifozod, ehhez persze lehet a biztonsagi szelepet meg kell erositened, de az ugy szuperebb a kavezokenal.
2022. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert iszonyatos mértékben lassítaná a folyamatot, illetve valljuk be, ez többnyire csak sznobság.
2022. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg drágább lenne, mert egy-egy fajtát nem sokan kérnének, mire elfogy egy kisbb csomaggal (ami drágább, mint a nagy kiszerelés), addigra a vége megöregszik, nem használható.


Másrészt MO-on a legtöbb embernek az a lényeg, hogy "jó erös" - azaz savanyú-keserüre fözött, de egyébként íztelen lé legyen.

2022. dec. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!