Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért elvárás szakácsként sok...

Miért elvárás szakácsként sok helyen a "csapatmunkára való képesség és készség" illetve/vagy "kitünő kommunikációs készség" ?

Figyelt kérdés

2023. jan. 17. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem egyedül fogsz a konyhában állni
2023. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Ez most egy hülye divat, hogy ilyeneket kérnek...
2023. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem ez nagyon nem szimpatikus, egyfajta red flag, hogy nyalni kell a fönöknek illetve vagy kölykös/családosok helyett dolgozni/kötelező "közösségi" események csapat kovácsolás stb marhaság
2023. jan. 17. 16:18
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy étterembe de akár egy sima vendéglőbe, akár menzán is, vagy egy strandbüfébe is csapatban dolgozol akik javarészt a kezed alá dolgoznak, és besegítenek ebbe abba. Neked meg nyilván ott irányítanod kell őket ha már segítenek, kiosztod a feladatokat, megmondod ki mit mikor hogyan csináljon, sorrend stb... stb... Rendeléseket folyamatosan megkapod és eszerint kell megszervezned úgy hogy minden jó legyen és nulla hibával. Meg persze idővel tudni fogod ki mire képes, mi az amiben jó és aszerint osztod a feladatokat. Aztán még lehetne sorolni. Nem vagyok szakács, és nem is akarok az lenni, de dolgoztam konyhán mint kisegítő és pontosan láttam hogyan működik ez az egész. Ez csapatmunka egy az egyben. A jó kommunikáció meg azért kell mert mondanod kell a dolgokat, határozottan, érthetően és egyértelműen. Nem véletlen írják be a hirdetésbe mert ha az állásra jelentkező tudja magáról hogy ez nem az Ő világa akkor be sem adja az önéletrajzot, de ha mégis akkor interjún ez úgy is kiderül hogy alkalmas-e vagy sem.
2023. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Eufemizmusok arra, hogy talpraesett vagy, és nem vagy egy seggfej sem.
2023. jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Gondolkodj mar egy picit. Átlag etterem: főszakács, szakács, konyhalany felszolgalo, takarito. Ha nem tudnak egymással kommunikálni meg össze dolgozni, szerinted milyen lesz a munkájuk eredmenye?
2023. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

#2-es megkapta a magáét, pedig valami igaza azért van. A kitűnő kommunikációs készségben például egész biztos. A szakácsok egy része elég messze van attól, amit általában a "kitűnő kommunikációs készség" alatt értünk. Még amolyan magányos farkasok is előfordulnak közöttük.

Ez tényleg csak divatos álláshirdetési szöveg, odaírják szinte az összes munkakörhöz.

2023. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én is kifejezetten magányos farkas tipus vagyok és a jelenlegi munkahelyemen nincs szinte semmi szükség kommunikációra, jó nyilván van 1-2 kisegítőm de azok nagyjából tudják a dolgukat anélkül hogy utasítgatni kellene, minimális kommunikáció kell, ezért is szeretem, végzem a dolgom az előre írt menüsort elkészítem anélkül hogy folyamatosan pofáznom kellene meg jópofiznom.

Erre most nézek más álláslehetőségeket és állítom 90%-ék ezzel a szarral van teli, gondolom a fönöknek is nyalni kell, meg ezeken a helyeken a kollégáknak.

2023. jan. 17. 17:24
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
#9, nem kell túlgondolni.
2023. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
#6 Nagyon frappáns voltál.
2023. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!