Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki megtanuljon IGAZÁN jól főzni?

Figyelt kérdés

Nem csak olyan átlagosan, hogy "persze, össze tudok dobni sok mindent, egész jó pörköltet, hagymás májat, .... csinálok", hanem olyan felejthetetlenül jól.

Pl van egy nagymamám, vele (nagycsaládi ügy miatt) nem beszélek már. De mikor ott voltam nála, felejthetetlen élményeket szereztem a kajával kapcsolatban. Nem elég, hogy a tradicionális magyar ételeket (töltöttkáposzta, húsleves) fenomenálisan csinálta, de még egy kb 300 forintot érő kukoricakását (kukoricadara, tej, víz, cukor) is olyan állagúra és ízűre csinált, hogy ha egy hétig azt kellett volna ennem sem panaszkodtam volna. Pedig ő nem tanulta sehol, egyszerű parasztasszony.

Mondhatni hogy a tapsztalat, de az sem feltétlenül. Másik mamám is jól főz, de értitek, nem az a "WOW" élmény.

Én most kezdtem a dolgokat, és érdekel, hogy tudnék nap mint nap magamnak és a körülöttem lévőknek olyan élményt adni sütés-főzéssel, mint az először említett mamám. Illetve fontos lenne még a diétám miatt is, hogy az ételek zamatát ne a cukor vagy a feldolgozott, ízfokozó és szintén cukordús fűszerkeverékek adják.

Hogy lehet ezt önművelő módon ilyen magas szintre fejleszteni, ha 3 naponta főzök (szóval gyakran)? Csak tapasztalat? Vagy mi kell hozzá? (Egyenlőre úgy gondolom) nem szeretnék szakács lenni, de boldogabb lenne az életem ha ezt a skillt magasra fejleszteném.

Hogyan?



2020. dec. 19. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Sok gyakorlás, szorgalom. De szerintem kell hozzá tehetség, jóízlés is.
2020. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Na meg az sem mindegy, hogy aki eszi a kaját annak milyen az egyéni ízlése. Van, hogy csak ennyin múlik a wow élmény.
2020. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Érzék kell hozzá, mint mindenhez. Ez is egy adottság, ahogy a jó rajzkészség, vagy a jó hallás.

Szeretni kell főzni és szeretni kell enni és kell egy csapat lelkes publikum, aki dicsér, mert az hatalmas inspiráció.

2020. dec. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Szívvel-lélekkel, jó alapanyagokkal, sok türelemmel, nem feladva ha valami nem úgy sikerül, sokat gyakorolva biztos a siker!:)
2020. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyakorlás, megfelelő alapanyagok, őszinte kóstolók
2020. dec. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy konyha, edények és alapanyagok és idő és kedv. Meg te :)
2020. dec. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezt csak a nagymamák tudják :D De komolyan, eddig akárkivel beszéltem erről, mindenki imádja a saját nagymamája főztjét. Köztük én is. Nem tudom miért.
2020. dec. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem nem kell félni új dolgokkal próbálkozni, meg persze sok tapasztalat, hogy melyik főszerezés mikor jó.
2020. dec. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Fantázia és kísérletező kedv.
2020. dec. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
2 naponta főzés, sok gyakorlás, tanulás és ha a tipikus nagymama magyaros főztje a "wow", akkor a diéta átformálása, mert sajnos ott bizony alegtöbb esetben a megfelelő zsírok, cukrok és hasonlók adják a "wow" érzést. Ami szerintem is isteni, de a modernebb diétákkal picit nehezen összeegyeztethető. :) Azokból is lehet isteni ételeket készíteni,de nem fognak haosnlítani a nagymama főztjére, azok máshogy "wow" kategóriák. A lényeg, hogy ezt is tanulni kell. Mostmár. A világ fejlődött, mások az alapanyagok, mások a konyhai eszközök, más az ember időbeosztása.
2020. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!