Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Elviteli díj, jogos vagy...

Elviteli díj, jogos vagy pofátlan!?

Figyelt kérdés

Kicsit előhozom így fél év elteltével.

McDönciben bevetett elviteli díj, amit sokan kifogásolnak.

De vajon jogos vagy sem!?

Oké, először az anyagiak, ha ott fogyasztod akkor A00 (5%) ÁFA kód van, a számlán, ha elviszed, akkor C00 (27%).

1000 Ft estén 952 Ft a nettó ha ott fogyasztod, ha elviszed akkor 787 Ft, tehát minden ezresnél 165 Ft -al kevesebb a nettó.

A papír csomagolás, amire az újságokban hivatkoznak az semmi, jó ha 5 Ft költség, már ha kéred.

Na'h de miért 5% az ÁFA, ha ott fogyasztod!?

"Régen" külön felszolgálási díjat számoltak fel, az étterem használatáért.

Azt fűteni, takarítani kell, az étkezésre szolgáló helyet, felszolgáló viszi ki, WC használat...

Tehát az 1000 Ft -onkénti nettó eltérés, a 165 Ft, ezt fedezné.

Vagy is ezzel próbálták az éttermeket támogatni a működésükbe.

(Ami persze pl. egy McDrive -nál nem kell, ahol megrendeled, kifizeted, majd átveszed a konyháról.)

Tehát szerinted, jogos így bármennyi extra összeget felszámolni!?

(Én azért kijátszom, helyben fogyasztásra kérem, aztán mikor kihozná, csak elveszem a rendelést és rárakom neki a tálcára a táblácskát.

Vagy mint legutóbb: [link] )



#McDonald's #étterem #elviteli díj
2023. jan. 29. 21:38
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

18: papír táska (már ha kéred, akkor jogos hogy fizetsz érte) amit plusz költségnek mondanak, de nincs választásod hogy kérsz - vagy nem, fogják és bele dobják az amúgy is csomagolt szendvicset, egy táskába.

Vagy pohár tartóba rakják amire szintén nincs szükséged, főleg egy kocsi esetén ahol több pohártartó jut egy főre, mint ahány üléses a jármű.

Mind olyan szemét, amit nem kérsz, felesleges és egyenest megy a kukába...

Ilyen a papír szívószál is, el nyomja a vizezett ital ízét a papír.

2023. jan. 30. 11:28
 22/23 A kérdező kommentje:

Ma is hülyét csináltam magamból. 😅

Ki kértem, 3 szendvicset + kávét elvitelre.

Majd megkaptam a McDönciszacsim, és leültem a pulthoz legközelebbi asztalhoz szembe,

és szépen komótosan a zacsiból eszegettem majd másfél órát.

Rajtam nem fognak még az ÁFA -n is nyerészkedni. 🤣

2023. jan. 31. 13:18
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Megnyerted az életet. 🙄
2023. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!